مسئول سازمان بسیج اساتید فارس:

پیشرفت و رونق فارس در ارتباط دانشگاه و صنعت

مسئول سازمان بسیج اساتید فارس گفت: برای پیشرفت و رونق استان به ویژه در عرصه صنعتی نیاز است تا ارتباط جامعه علمی و دانشگاهی با صنعت بیشتر و موثرتر باشد تا به نتایج بهتری بتوان رسید.

محسن جاجرمی ‌زاده، مسئول سازمان بسیج اساتید فارس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز اظهار داشت: از جمله برنامه های سازمان بسیج اساتید استان فارس تقویت ارتباط میان دانشگاه و صنعت است و بتوان نیازهای امروز جامعه را از طریق اساتید احصا و مرتفع کرد.

 

وی ادامه داد: برای پیشرفت و رونق استان به ویژه در عرصه صنعتی نیاز است تا ارتباط جامعه علمی و دانشگاهی با صنعت بیشتر و موثرتر باشد تا به نتایج بهتری بتوان رسید.

مسئول سازمان بسیج اساتید فارس درمورد برنامه اصلی این سازمان توضیح داد: شعار سازمان بسیج اساتید استان فارس در سال جاری جهاد تبیین بوده که بدین منظور اساتید دانشگاه به شبهات ورود کرده و در مقام پاسخگویی بر می آیند.

جاجرمی زاده عرصه جهاد تبیین را مهم، حساس و دقیق عنوان کرد و گفت: باید در این راه اساتید و دانشگاهیان را به نیازها و موارد لازم مربوطه تجهیز کرده تا حرکتی که آغاز شده با سرعتی بیش از پیش ادامه داده شود.

وی در ادامه سخنانش گریزی به حکومت و دولت اسلامی زد و بیان کرد: عرضه روش ها و الگوهای حکمرانی و گرداندن دولت در دولت اسلامی نیاز است باید با مزیت رقابتی در راه ظهور منجی به جامعه عرضه شود.

این استاد دانشگاه از نقش موثر و مهم جامعه دانشگاهی در حکمرانی و دولت سازی گفت و اضافه کرد: این سازمان در فارس به دنبال شکل دادن ارتباط با صنعت است و در عرصه فرهنگی هم کنگره جهانی محمد(ص)، پیامبر رحمت را برگزار کردیم و با همراهی سایر مسئولین در سال‌های بعد هم تداوم داشته باشد.

 

مسئول سازمان بسیج اساتید فارس تصریح کرد: بصیرت افزایی از دیگر برنامه های مهم ما در سازمان بسیج اساتید استان فارس است که در همین راستا برنامه هایی را به صورت مسئله محور برنامه ریزی کرده و سعی بر گفتمان محوری در سطح جامعه پیرامون این موضوع داریم.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷:۲۳

شناسه خبر: 102203

مطالب مرتبط :
دانشگاه در قبال جامعه و صنعت مسئول است

استاندار خراسان جنوبی در دانشگاه بیرجند

دانشگاه در قبال جامعه و صنعت مسئول است

استاندار خراسان جنوبی گفت: دانشگاه در قبال جامعه و صنعت مسئول است لذا برای مشکلات جامعه باید برنامه داشته باشد.

یبیب

در دانشگاه تهران صورت گرفت؛

تجلیل از مدیران نمونه بسیج اساتید

از مدیران نمونه کشوری باحضور سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر مجتبی زارعی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در دانشگاه تهران تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب