رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

آینده در دستان دانش بنیان‌هاست

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: با همه مسائل و مشکلات حوزه های دانشی اما آینده از آن دانش بنیان هاست و در دنیایی که جنگ تکنولوژی است، باید پیشتاز باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، احمدرضا قاسمی در دوره توانمندسازی مدیران علمی نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی سطح استان فارس اظهار داشت: برای برنامه ریزی و برگزاری دوره مذکور بیش از دو ماه وقت گذاشتیم تا مدیر علمی ما بتواند کارهای خوبی را در حوزه علمی در سطح بسیج و شهرستان رقم بزنند.


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس ادامه داد: همت ما می تواند جایگاه علمی را در سطوح مختلف مشخص کند.


وی همچنین به موضوع شعار سال که تولید، اشتغال و دانش بنیان است پرداخت و تصریح کرد: از سوی رهبری معظم انقلاب سال یه عنوان دانش بنیان نامگذاری شده و ارزش و اهمیت کار ما را که در حوزه علمی فعالیت می کنیم، دو چندان می‌ کند.


قاسمی با اشاره به اینکه اشتغال آفرینی یعنی خلق ارزش کردن، گفت: در حوزه کار آفرینان باید دانش ساری و جاری شود و کارگر ما نیز باید به سلاح علم و دانش مسلح باشد.


وی با بیان اینکه امروز در اقتصاد دانشی هستیم که براساس اهداف شش گانه و برنامه 53 گانه باید کار دانشی را صورت دهیم، متذکر شد: باید به دنبال ارتقای کیفیت کارهایمان باشیم و با اولویت حل مسائل شهرستان، نیاز محور پیش برویم.


این مقام مسئول همچنین پیرامون شورای جهاد علمی و خانه نخبگان توضیح داد: شورای جهاد علمی توان بالایی دارد باید تاثیرگذار بوده و بتواند مشکلات را حل کند و در خانه نخبگان باید از ظرفیت های داخلی و خارجی بهره برد و برای حل مشکلات شهرستان همه را پای کار آورد.


رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: با همه مسائل و مشکلات حوزه های دانشی اما آینده از آن دانش بنیان هاست و در دنیایی که جنگ تکنولوژی است، باید پیشتاز باشیم.

 

محمد صادقی
انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۵:۰۸

شناسه خبر: 102216

مطالب مرتبط :
احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

مدرک صرف ملاکی برای نخبگی نیست/ ظرفیت بالای زرین دشت در صنعت

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: : ملاک مدرک به هیچ وجه ملاکی خوب و قابل قبولی برای نخبگی نیست که نمونه بارز آن سردار سلیمانی به عنوان یک نخبه و ایده پرداز انقلابی بود.

احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی فارس خبر داد:

دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی فارس در شیراز برگزار شد

رئیس سازمان بسیج علمی فارس گفت: دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی فارس به مدت دو روز در شیراز برگزار شد.

ااا

بسیج علمی در نقش تسهیلگری و تسریع در امور

مسئول امور مخترعین و نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: ما باید در بسیج علمی بیشتر نقش تسهیلگری و تسریع در امور نخبگان و مترعین و ارباب رجوع ها را داشته باشیم.

توانمندسازی علمی

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

دوره توانمندسازی مدیران و فرماندهان پایگاه های علمی فارس برگزار می‌شود

جانشین ریاست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس از برگزاری دوره توانمندسازی مدیران علمی نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی سطح استان فارس به مدت دو روز در شیراز خبر داد.

احمد رضا قاسمی بسیج علمی فارس

رئیس سازمان بسیج علمی فارس مطرح کرد:

لزوم اصلاح برخی قوانین موجود و ایجاد قوانین جدید در حوزه دانش بنیان

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: برای حل برخی از مشکلات شرکت های دانش بنیان باید برخی قوانین حوزه دانش بنیان ها در سالی که به نام آن ها نامگذاری شده اصلاح شده و حتی در صورت لزوم قوانینی جدید بصورت کارشناسی و دقیق ایجاد شوند.

احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس عنوان کرد:

تسهیلگری جهاد دانشگاهی در بدنه بسیج

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: نقش تسهیل‌گری و شفاف‌سازی که جهاد دانشگاهی دارند، بسیار می‌تواند در بدنه بسیج کارگشا باشد.

قاسمی

دبیر جشنواره جهادگران علم‌وفناوری:

دریافت بیش از ۸۰۵ اثر در دبیرخانه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری فارس

احمدرضا قاسمی گفت: بالغ بر ۸۰۵ اثر به پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان فارس ارسال شده که از این تعداد از بسیج دانشجویی ۱۸۵ اثر دریافت شده که در سه محور مقاله تالیف و اختراعات بوده، ۱۳۱ اثر مقاله بوده، هشتاد و چهار اثر تالیف و ۷۰ طرح اختراع، بسیج کارگری ۸۹ طرح و بسیج فرهنگیان ۲۵۰ اثر دریافت شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب