بسیج علمی در نقش تسهیلگری و تسریع در امور

مسئول امور مخترعین و نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: ما باید در بسیج علمی بیشتر نقش تسهیلگری و تسریع در امور نخبگان و مترعین و ارباب رجوع ها را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، صدرا ترابی مسئول امور مخترعین و نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در دوره توانمندسازی مدیران علمی نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی سطح استان فارس اظهار داشت: چهار حوزه اصلی فعالیتی ما، آموزش و تحصیل، پژوهش و اختراعات، اشتغالزایی و کارآفرینی و فرهنگسازی و گفتمان سازی می باشد.

 

وی با ذکر اینکه در این چهار حوزه باید هسته ها نیز تشکیل گردد، تصریح کرد: به تناسب حوزه ماموریتی و ظرفیت پایگاه علمی، اولویت بندی را در هسته ها صورت باید داد.

ترابی همچنین گفت: پایگاه های علمی ما جا برای کار بسیار دارد و پایگاه باید بتواند جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف را با توجه به نیازهایشان جذب کند .

مسئول امور مخترعین و نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در پایان سخنانش عنوان کرد: ما باید در بسیج علمی بیشتر نقش تسهیلگری و تسریع در امور نخبگان و مترعین و ارباب رجوع ها را داشته باشیم.

تمرکز بسیج علمی بر فعالیت های تخصصی در مراکز رشد


سجاد اکبرپور، سرپرست مراکز رشد بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس نیز در این نشست در رابطه با وضعیت فعالیت شرکت های دانش بنیان از نقش آفرینی حداکثری مراکز رشد بسیج استان در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ خبر داد و اذعان داشت: در سال جاری تعداد مراکز رشد بسیج استان به بیش از ۲۰ مرکز ارتقا خواهد یافت که نشان از اهمیت موضوع علمی و فناوری در بین نخبگان و تلاش جهت تاثیر گذاری هرچه بیشتر در چرخه تولیدات دانش بنیان و فناورانه استان و کشور می باشد .

همچنین وی از راه اندازی اولین مرکز رشد تخصصی حوزه فناوری های نوین در شهر شیراز خبر داد و تاسیس شرکت های فناور در حوزه متاورس، اینترنت اشیا و دیگر فناوری های نوین را از دیگر برنامه های مراکز رشد تخصصی سپاه استان فارس در سال جاری عنوان کرد.

 

محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰:۴۵

شناسه خبر: 102217

مطالب مرتبط :
احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

مدرک صرف ملاکی برای نخبگی نیست/ ظرفیت بالای زرین دشت در صنعت

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: : ملاک مدرک به هیچ وجه ملاکی خوب و قابل قبولی برای نخبگی نیست که نمونه بارز آن سردار سلیمانی به عنوان یک نخبه و ایده پرداز انقلابی بود.

یی

علم را ابزار سیاست نکنیم

دانایی جوامع بر اساس میزان تولیدات علمی و تحقیقاتی سنجیده می شود و با توجه به جایگاه والای علم در جامعه همواره باید مراقب باشیم علم را ابزار سیاست نکنیم تا باعث تزلزل جایگاه علم در جامعه نشویم، جامعه ای پیشرفت می کند که علم و عالم در اولویت باشد، اگر به علم و عالم عزت داده شود جامعه پیشرفت می کند .

شاخص

بازدید اعضا خانه نخبگان از پارلا الکترونیک

اعضا خانه نخبگان بسیج علمی و پژوهشی استان آذربایجان شرقی از مجموعه پارلا الکترونیک تبریز با نشست نخبگانی مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا همراه بود .

احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

آینده در دستان دانش بنیان‌هاست

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: با همه مسائل و مشکلات حوزه های دانشی اما آینده از آن دانش بنیان هاست و در دنیایی که جنگ تکنولوژی است، باید پیشتاز باشیم.

انتخاب یک استان فارسی به عنوان جوان شایسته و برتر ایران

انتخاب یک استان فارسی به عنوان جوان شایسته و برتر ایران

۱۰ جوان شایسته و تاثیرگذار کشور و کاندیدای معرفی به کمیته جهانی انتخاب جوان شایسته سال ۲۰۲۲ جهان انتخاب شدند که نام یک استان فارسی نیز در میان آنان دیده می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب