مراکز رشد فرصتی برای ریسک پذیری و قوی تر کردن جوانها

محمد شاکری، فناور موفق استان خراسان شمالی گفت: یکی از بهترین ایده های استراتژیک ۴۰ سال انقلاب ایجاد مراکز رشد می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، محمد شاکری، از فناوران موفق استان خراسان شمالی در حوزه محیط زیست با عنوان شرکت پالایش محور خراسان فعالیت می کند.

وی در حوزه زیست محیطی، تصفیه فاضلاب و پساب و بحثهای زیست محیطی و ریفاینری فلزات و بازیافت فلزات گران بها از ضایعات الکترونیکی و ضایعات باتری های لیتیومی که مبحث بسیار مهم در کشور و همنچنین جهان می باشد، فعالیتش را به همراه تیم خود در استان آغاز کرده است.

شاکری در مصاحبه با خبرنگار علم و فناوری از خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه دنیا به باتری های لیتیومی روی آورده، ما می توانیم از این موضوع غافل نشویم.

وی افزود: در این باب یک حوزه تحقیقاتی را شروع و یک تیم را کنار هم گرد آوردیم که بتوانیم خیلی زود اولین پروسسه ریفاینری در حوزه باتری لیتومی را استارت بزنیم.

شاکری با بیان اینکه ایجاد کسب و کار با چالش ها، سختی ها، هزار ناامیدی ها، گرانی ها و خیلی فشارهای زیادی مواجه است، گفت: ما با تمام این ها قدم در سیستم های کارآفرینی گذاشتیم که بتوانیم حوزه ای در یک نیاز مردم را ببینیم و سعی کنیم با توجه به نیازشان یک راه حل را ارائه بدهیم.

فناور جوان و تلاشگر استان اظهار داشت: مهم ترین چیزی که باید هر جوان برای راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی داشته باشد، بحث عزت نفس و فعل صرف خواستن است.

شاکری در بحث بوم و کسب و کار چالش ها، مشکلات مجوزها، سختی ها و کمبود نقدینگی را بیان کرد و گفت: مهم تر از همه این چالش ها یک تیم یک دل است که نیاز مخاطب را سنجیده، بازار و هدف را بداند، و در نهایت نوع محصول مورد نیاز و دانش فنی را برای ایجاد شغل بومی بررسی کرده و به نتیجه نهایی برسد.

وی بیان کرد: در هر حوزه ای که وارد می شوید، باید بدانید در چه نوع صنعتی می خواهید فعالیت کنید، درگاه های اطلاعات اتاق بازرگانی و یا گمرک را باید بررسی کرده، در هر زمینه ای که هستید از صادرات و واردات این حوزه تحقیقات کنید و با اطلاعات کامل نسبت به هر موضوع وارد فعالیت شوید که نتیجه مثبتی دریافت کنید.

شاکری با بیان اینکه یکی از ایده های استراتژیک 40 سال انقلاب ایجاد مراکز رشد در تمام کشور است، گفت: نقش پارک ها و مراکز رشد یک پلی است برای کسانی که ایده های در مرحله خام دارند.

وی افزود: با کمک پارک ها و مراکز رشد ایده ها رو به رشد بوده، نیاز سنجی خطرات انجام شده، در دریافت مجوزها، وام های بلاعوض، توانمندسازی نیروها به شرکت های نوپا کمک می شود.

شاکری خاطرنشان کرد: بستگی به حوزه هایی که فعالیت می شود، مراکز رشد به شرکتها اعتماد بنفس، تسهیلات مالی، سرمایه گذاری های خطرپذیر برای اینکه بتوانند محصولی در خور جامعه تولید کنند، را می دهند.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰:۵۷

شناسه خبر: 102222

مطالب مرتبط :
پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی

رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی

«صادقیان» رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد از پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی از مهرماه خبرداد.

۱۰۲

توسط محقق بسیج علمی ناحیه دهاقان؛

اختراع دریل جراحی با قابلیت‌‌‌های تعیین عمق نفوذ و فشار/چندین کتاب‌ تالیفی و ترجمه این محقق هم به چاپ رسیده است

تجهیز قابل نصب بر روی دریل جراحی جهت تعیین و کنترل عمق نفوذ مته در داخل بافت و همچنین تعیین میزان فشار مورد نیاز برای نفوذ مته در داخل بافت بدن توسط حامد پرنیخ از محققان بسیج علمی ناحیه دهاقان طراحی و ساخته شد، این دریل اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تدوین طرح عدالت و تعالی در سیستم وزارت بهداشت تا ۸ هزار میلیارد تومان بودجه بیماران خاص و بسته‌های تشویقی پزشکان مناطق محروم

وزیر بهداشت در اصفهان اعلام کرد:

تدوین طرح عدالت و تعالی در سیستم وزارت بهداشت تا ۸ هزار میلیارد تومان بودجه بیماران خاص و بسته‌های تشویقی پزشکان مناطق محروم

وزیر بهداشت در اصفهان گفت: طرح عدالت و تعالی در وزارتخانه کلید خورد و بسته‌های خدمت تحت این طرح تعریف و گام به گام اجرایی خواهد شد.

بزرگترین نیروگاه خورشیدی بیمارستانی کشور و فاز توسعه‌ای بخش تصویربرداری در بیمارستان امیر المومنین(ع) شهرضا افتتاح شد

توسط وزیر بهداشت در شهرستان شهرضا؛

بزرگترین نیروگاه خورشیدی بیمارستانی کشور و فاز توسعه‌ای بخش تصویربرداری در بیمارستان امیر المومنین(ع) شهرضا افتتاح شد

پنج شنبه ۹ تیرماه، با حضور وزیر بهداشت د بزرگترین نیروگاه خورشیدی بیمارستانی کشور و فاز توسعه‌ای بخش تصویربرداری در بیمارستان امیر المومنین(ع) شهرضا افتتاح شد.

توانمندی

دوره توانمندسازی علمی بسیجیان نقش آفرین شهرستان گرمی

دوره توانمندسازی علمی- مهارتی بسیجیانِ نقش آفرین عرصه علمی و پژوهشی پایگاه های مقاومت به همت علمی و پژوهشی بسیج سپاه شهرستان گرمی در محل سالن ورزشی صالحین شهید کاظمی بسیج حوزه امیرالمومنین(ع) موران برگزار شد.

 مقصر افزایش مصرف کنندگان مواد دخانی سیاست‌هاست و سوگیری صنعت دخانیات/اجرای سه طرح پیشگیرانه در استان اصفهان

در نشست آموزشی خبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اصحاب رسانه مطرح شد:

مقصر افزایش مصرف کنندگان مواد دخانی سیاست‌هاست و سوگیری صنعت دخانیات/اجرای سه طرح پیشگیرانه در استان اصفهان

متخصصان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بالای ۹۵ درصد مصرف کننده‌های هر نوع ماده اعتیاد آوری آرزوی ترک دارند اما از یک مقطعی مصرف جبری است، گفتند: مقصر افزایش مصرف کنندگان مواد دخانی در استان اصفهان به دلیل مبارزه و اقدامات پیشگیرانه چند سال پیش نیست بلکه به دلیل سیاست‌هاست و سوگیری صنعت دخانیات؛ سه طرح پیشگیرانه هم در استان اصفهان در حال اجرا است.

 بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد.

۱۲۳

ساخت سامانه ضد سرمازدگی درختان میوه با قابلیت پیش بینی سرمازدگی در دانشگاه ارومیه

برای نخستین بار در کشور سامانه ضد سرمازدگی درختان میوه با قابلیت پیش بینی سرمازدگی در دانشگاه ارومیه تولید شد.

نانو فناوری پزشکی

رشته نانو فناوری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شد

دانشگاه علوم پزشکی ایران به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال تحصیلی آینده در رشته نانو فناوری پزشکی دانشجوی دکتری تخصصی پذیرش می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب