جانشین فرمانده سپاه فجر فارس:

علم و فناوری باید مردمی شود

جانشین فرماندهی سپاه فجر استان فارس گفت: در آخرین نسل دانشگاه ها در پی ارتباط و پیوند دانشگاه، صنعت و مردم و به زبان ساده به دنبال مردمی سازی علم و فناوری هستند که ما نباید از آن غافل باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، سرهنگ پاسدار حسن عبدالله زاده جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس در دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه‌ های علمی سطح استان فارس اظهار داشت: مردم برای علم و فناوری باید پای کار بیایند و بسیج به لطف خدا بیشترین و بهترین ارتباط را با مردم دارد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری و همچنین گام دوم انقلاب، تصریح کرد: دشمن درصدد ممانعت کشورمان از رشد علمی است زیرا آنها مرجعیت علمی ما را بر نمی تابند.

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه رشد و پیشرفت اغلب کشورها در مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره در پی رشد و پیشرفت در حوزه علم و فناوری بوده، اذعان داشت: مرجعیت علمی کشورمان در سطح دنیا با بهره گیری از امکاناتمان همچون مراکز رشد، هسته ها و غیره باید رقم بخورد که در این راه سخت نباید ناامید شد.

وی با اشاره به نسل های مختلف دانشگاه ها در سطح کشورهای پیشرفته جهان گفت: در آخرین نسل دانشگاه ها در پی ارتباط و پیوند دانشگاه، صنعت و مردم و به زبان ساده به دنبال مردمی سازی علم و فناوری هستند که ما نباید از آن غافل باشیم.

این مقام نظامی در خصوص اقدامات و فعالیت‌ هایی که در سطح بسیج و پایگاه های علمی می تواند رقم بخورد، عنوان کرد: برای آموزش های علمی باید در سطح پایگاه های علمی برنامه داشته باشیم و با وجودی که اقداماتی صورت گرفته اما جای کار بسیاری وجود دارد.

وی با ذکر اینکه نباید تک بعدی بوده و هر چیز سرجای خود باید دیده شود، تصریح کرد: برای موفقیت در بسیج باید ما به سراغ مردم برویم و منتظر مراجعه آنان به خود نباید باشیم.

 

عبدالله زاده ادامه داد: تقویت بنیه علمی در صورت همت پایگاه های علمی و هیئت های اندیشه ورز می تواند رقم بخورد که ارتباط میان اقشار علم ورز و پایگاه علمی بسیار موثر و راهگشا خواهد بود.

وی همچنین در خصوص بانک جامع اطلاعاتی توانمندی ها و نیازمندی ها، بازدیدهای علمی و تقویت خلاقیت و ابتکارات توضیحاتی به جمع حاضر ارائه کرد.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس پیرامون چشم انداز کشور در حوزه علم و فناوری بیان کرد: چشم انداز اصلی کشور قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور قدرتمند در حوزه علم و فناوری است که جوانان، دانشمندان و اقشار مختلف در حال تلاش هستند، هرچند که در این مسیر بالا و پایین زیادی را داشته ایم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون اینکه دروازه ورود به تمدن نوین اسلامی مرجعیت علمی است، خاطر نشان کرد: سرعت و رشد علمی ما طی چندین سال گذشته خوب بوده اما تا نقطه مطلوب فاصله بسیار است.

عبدالله زاده با تقدیر از برنامه ها و فعالیت های علمی صورت گرفته در بسیج، اذعان داشت: کارها و اقدامات علمی بسیج باید رسانه ای شود تا همه مردم از آنها آگاه و مطلع شوند.

وی در پایان خطاب به جمع حاضر متذکر شد: ماها به عنوان محور در مسائل محوری در حوزه سرزمینی باید تلاش کنیم و ضمن شکل گیری ارتباطات و تعاملات باید نقش تسهیلگری و تسریع در امور را داشته باشیم.

 

محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶:۰۲

شناسه خبر: 102226

مطالب مرتبط :
۴

در کرمانشاه برگزار شد:

۸ کارگاه آموزشی مدیریت تحقیق و پرسشگری

کارگاه آموزشی ۲ روزه، مدیریت تحقیق و پرسشگری با هدف آشنایی مدیران علمی بسیج نواحی و بسیجیان پایگاه های مقاومت شهرستان ها با روش های تحقیق، تقویت مهارت پرسشگری در افراد، بررسی فواید و آثار آن در زندگی فردی و اجتماعی آنان در کرمانشاه در حال اجراست.

احمدرضا قاسمی

رئیس سازمان بسیج علمی فارس خبر داد:

دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی فارس در شیراز برگزار شد

رئیس سازمان بسیج علمی فارس گفت: دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی فارس به مدت دو روز در شیراز برگزار شد.

بازدید علمی مدیران علمی نواحی از مناطق شاخص علمی شیراز و ارائه گزارش

دومین روز از دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی فارس؛

بازدید علمی مدیران علمی نواحی از مناطق شاخص علمی شیراز و ارائه گزارش

دومین روز از دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه های علمی سطح استان فارس به بازدید از پنج منطقه علمی تخصصی شهر شیراز و با کار گروهی، به انجام کارخواست مدنظر اختصاص داشت تا با سیر مراحل از ایده تا عمل و همچنین مشکلات شرکت ها حوزه علم و فناوری آشنا شوند.

بازدید جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس از پارک علم و فناوری فارس

گزارش تصویری؛

بازدید جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس از پارک علم و فناوری فارس

جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس و فرماندهان پایگاه های علمی از تعدادی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند. (عکس از محمد صادقی)

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب