درمان قطعی عفونت معده با موم "بره موم"

یکی از شرکت‌های خلاق برای از بین بردن عفونت معده به فرمولاسیون قطره‌ خوراکی دست یافتند که به گفته آنها این دارو در بدن مقاومت دارویی ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،  تاب خوردن برگ‌ها در باد، حرکت انسان‌ها و حیوانات، حرکت امواج و چرخش زمین، همگی حاوی انرژی جنبشی زیادی هستند. ما نباید اجازه بدهیم که این انرژی هدر برود.انرژی جنبشی در همه جای محیط وجود دارد.

بابک عزتی رنجبر، مدیر یکی از شرکت‌های خلاق  در این رابطه گفت: تولید آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی را از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت نام برد و افزود: بخشی از مطالعات ما در این شرکت بر روی خواص دارویی زنبور است. یکی از مواد مهمی که این موجودات تولید می‌کنند، مومی به نام "بره موم" و یا پروپلیس استوی بره موم تولید شده توسط زنبور را به منظور محافظت از کندو، ورود حشرات و یا آلودگی‌ دانست و اظهار کرد: در دنیا از این ماده با عنوان بمب آنتی بیوتیک یاد می‌شود و ما بر این اساس در مطالعات خود یک قطره خوراکی اختصاصی مبتنی بر بره موم را برای از بین بردن میکروب معده به نام هلیکو باکتری تولید کردیم. هلیکو باکتری یک نوع باکتری است که در دستگاه گوارش رشد می‌کند و تمایل به حمله به معده دارد.  

به گفته مجری طرح، عفونت معده، زمانی اتفاق می‌افتد که روده تحت تاثیر عفونت باکتری قرار می‌گیرد و این عفونت باعث التهاب روده و معده می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد افراد مبتلا به عفونت معده در اثر هلیکوباکتری در معرض خطر افزایش سرطان معده قرار دارند. بالغ بر ۸۰ درصد مردم کشور درگیر این باکتری هستند و استفاده از آنتی بیوتیک‌های رایج موجب مقاوم شدن بدن در برابر آنتی بیوتیک‌ها می‌شود.

وی افزود: این قطره که با استفاده از بره موم تولید شده است،این فرمولاسیون سد مقاومت میکروبی را در بدن از بین می‌برد، ضمن آنکه در بدن مقاومتی در برابر آنتی بیوتیک‌ها ایجاد نخواهد کرد و به طور کامل میکروب هلیکوباکتری معده را از بین می برد.

عزتی رنجبر خاطر نشان کرد: اخیرا در مقاله‌ای که در یکی از مجلات علمی معتبر  منتشر شد، از هیلکوباکتری با عنوان درمان واقعی معده یاد شده است.

وی در خاتمه گفت: این محصول دارویی را که به تولید رسانده‌ایم، همراه با کد غذا و دارو در داروخانه‌ها توزیع شده است.

زمان انتشار: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴:۰۳

شناسه خبر: 102229

مطالب مرتبط :
نبيي

رفع مشكلات گوارشي با اصلاح سبك زندگي

نفخ جز مشکلات رایجی می باشد که معمولا هر فردی با آن مواجه خواهد شد، متخصصان گوارش راهکارهای عالی را برای درمان نفخ شکم توصیه کرده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب