رقابت بیش از ۶۳ هزار داوطلب کنکور سراسری در فارس

از صبح روز چهارشنبه هشتم تیرماه ماراتن کنکور سراسری ۱۴۰۱ در گروه های مختلف آزمایشی آغاز خواهد شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، ماراتن سخت و نفس گیر کنکور سراسری 1401 از صبح روز چهارشنبه هشتم تیرماه در گروه آزمایشی هنر آغاز می شود.

 

دکتر علیرضا افشاری ‌فر، نماینده‌ تام ‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس در خصوص کنکور 1401 عنوان کرد: در استان فارس در مدت چهار روز برگزاری کنکور سراسری در مجموع گروه های آزمایشی 63 هزار و 452 داوطلب شرکت خواهند کرد.

 

به گفته وی چهارشنبه هشتم تیرماه داوطلبان گروه آزمایشی هنر، پنجشنبه نهم تیرماه ویژۀ داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی؛ روز جمعه دهم تیرماه، ویژۀ گروه آزمایشی علوم تجربی و روز شنبه ۱۱تیرماه برای داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی برگزار می شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: کنکور سراسری سال 1401 در فارس در سطح 37 شهرستان و در 47 حوزه امتحانی طبق رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه مجموع داوطلبان کنکور سراسری 1401 در کل کشور ۱۴۸۹۲۲۰ داوطلب است که ۶۳۴۵۲ داوطلب آن استان فارسی هستند، تصریح کرد: در فارس ۸۹۰۳ نفر در گروه هنر، ۲۳۱۵۸ نفر در گروه علوم انسانی، ۸۹۰۳ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۱۷۸۴۱ نفر در گروه علوم تجربی و ۴۶۴۷ نفر در گروه زبان ‌های خارجی شرکت خواهند کرد.

 

افشاری فر یادآوری کرد: کارت ‌های‌ شرکت در آزمون‌ همۀ متقاضیان‌، به‌ همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه ۵ تیرماه تا روز سه‌ شنبه ۷تیرماه برای مشاهده و پرینت روی درگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است و داوطلبان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین ‌شده به شرح فوق به درگاه اطلاع‌ رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت‌نام (۱۲ رقمی) و شماره شناسنامه، یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام (۱۶ رقمی) و نام و نام‌خانوادگی، کد ملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند.

 

وی افزود: افرادی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شرکت در آزمون شده ‌اند، باید علاوه‌ بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد، نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه ‌های آزمایشی دوم و سوم (گروه‌ های آزمایشی هنر و زبان‌ های خارجی) خود نیز اقدام نمایند.


نمایندۀ تام ‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس در ادامه به تفاوت‌ های برگزاری این دوره از آزمون با سال ‌های پیش پرداخت و گفت: در کنکور سراسری امسال، برای هر دفترچه یک پاسخنامۀ مجزا در نظر گرفته شده است و هر دفترچه و هر پاسخنامه شخصی‌ سازی شده است؛ بدین ‌صورت که شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی هر داوطلب روی جلد دفترچۀ آزمون وی درج گردیده است و دفترچۀ سؤالات همراه با پاسخنامۀ هر آزمون، مربوط به هر داوطلب در یک بسته قرار می ‌گیرد و در زمان مشخص تحویل داوطلب می ‌گردد.


وی با اشاره به شرایط ناشی از بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: امسال هم تمام تمهیدات لازم برای رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی و فاصله‌ گذاری‌ های اجتماعی، مانند سال ‌های گذشته در نظر گرفته شده و تمامی داوطلبان، طبق دستورالعمل‌ ها موظف هستند که نکات بهداشتی را رعایت کنند. استفاده از ماسک نیز الزامی است.


افشاری ‌فر درخصوص داوطلبانی که به کرونا یا امیکرون مبتلا هستند نیز، توضیح داد: چنانچه افرادی مبتلا به بیماری کرونا هستند، در زمان ورود به حوزۀ برگزاری آزمون، با ارائۀ رسید نتیجۀ آزمایش PCRباید مسئولان حوزه را مطلع نمایند تا پیش‌بینی‌ های لازم، در این خصوص صورت گیرد.


نماینده‌ سازمان سنجش در استان فارس در پایان، با یادآوری اینکه آزمون سراسری ۱۴۰۱، ساعت ۸صبح در روزهای اعلام ‌شده آغاز می ‌شود و درهای ورود به حوزه‌ های امتحانی، در ساعت ۷:۳۰ بسته خواهد شد؛ از داوطلبان خواست تا به‌ موقع در محل آزمون حضور یابند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 102229

مطالب مرتبط :
منتظری

طی مراسمی با حضور سرکنسول قزاقستان در گرگان انجام شد؛

تجلیل نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از رتبه سوم کنکور سراسری

طی مراسمی با حضور کنسول جمهوری قزاقستان در گرگان و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از رتبه سه کنکور سراسری که از اقوام قزاق گلستان است تجلیل شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب