بازدید اجتماعات نخبگانی از پارک علم و فناوری استان البرز

در راستای هفته بسیج و جشنواره علمی، پژوهشی و اقتصادی البرز قوی، جمعی از اعضای بنیاد نخبگان و اجتماعات نخبگانی استان البرز در روز یکشنبه ۶ آذر از پارک علم و فناوری البرز بازدید به عمل آوردند.

بنا به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان البرز، این بازدید که با حضور دانشجویان و اساتید، نخبگان علمی و فناوری و مسئولین مربوطه برگزار شد، دست اندرکاران پارک علم و فناوری طی یک بازدید 6 ساعته از مجموعه، آخرین دستاوردها و امکانات این پژوهشگاه را به منظور آشنایی نخبگان با پتانسیل های حاضر در این مجموعه و استان به نمایش گذاشتند.

این بازدید پیرو سلسله برنامه های اردوی راهیان پیشرفت و جشنواره البرز قوی و با همکاری پارک علم و فناوری استان البرز، شهرداری کرج، استانداری البرز و سازمان علمی و پژوهشی و فناوری استان البرز برگزار شد.

توجه به پارکهای علم و فناوری و رشد و توسعه­ ی آنها و آشنایی نخبگان و اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان مستعد در زمینه ­ی علم و فناوری، بستر لازم را برای افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکت‌ها و مؤسسات، ایجاد انگیزش و مدیریت جریان دانش و فناوری در میان دانشگاه‌ها، مراکز پژوهش و توسعه، شرکت‌های خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکت‌های متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرایندهای زایشی تسهیل می‌نماید و با توجه به وضعیت و الزامات کنونی جامعه می­توان به هدف کلی توسعه فناوری و کسب و کارهای دانش محور دست پیدا کرد.

 

انتهای پیام//

زمان انتشار: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴:۱۵

شناسه خبر: 102245

مطالب مرتبط :
تأسیس پارک علم و فناوری کودک و نوجوان در خراسان شمالی

تأسیس پارک علم و فناوری کودک و نوجوان در خراسان شمالی

هر کودکی دارای استعدادهایی است که بر اثر پرورش و آموزش مناسب و صحیح و در مکان هایی علمی می توان این استعدادهای فراوان را کشف نموده و به کودکان در جهت رسیدن به آینده ای مناسب و مهارت آموزی یاری نمود، در همین راستا پارک علم و فناوری خراسان شمالی مکانی مناسب با عنوان "پارک علم و فناوری کودک و نوجوان" را تاسیس می کند.

۱

هفته پژوهش

 بیست و سومین نمایشگاه هفته پژوهش

 بیست و سومین نمایشگاه هفته پژوهش سیستان وبلوچستان گشایش یافت.

هوافضا۱۲

برگزاری اردوی راهیان پیشرفت (پارک ملی هوافضا) برای دانش آموزان در استان البرز

پیرو برنامه های هفته بسیج در استان البرز و جشنواره علمی، پژوهشی و اقتصادی البرز قوی، جمعی از دانش آموزان شهرستان نظرآباد استان البرز از پارک ملی هوافضا بازدید به عمل آوردند.

دکتر حاتمی

یکی از کارکردهای دانشگاه در کنار پرداختن به مسائل علمی و فرهنگی، پرداختن به نظام مسائل کشور است.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بیان کرد: نگاهی که در سال های اخیر تقویت می شود این است که دانشگاه به سمت حل نظام مسائل کشور برود و صرفا به محلی برای تحصیلات و ارائه مدرک تحصیلی اکتفا نشود؛ بلکه در دانشگاه ها بایستی مسیر حل نظام مسائل صنعت و مسائل استان و کشور در پایان نامه ها و فعالیت های دانشجویان باشد.

ستاری، خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب