اخذ فلوشیپ تحقیقاتی محققین برجسته الکساندر فون هومبولت توسط استاد دانشگاه تبریز

دکتر علی عبدی، استاد دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز موفق به اخذ فلوشیپ تحقیقاتی از بنیاد معتبر الکساندر فون هومبولت تحت برنامه “فلوشیپ تحقیقاتی جورج فورستر برای محققین برجسته” شد.

به گزارش علم و فناوری آذربایجان شرقی به نقل از مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز، طرح تحقیقاتی مشترک دکتر علی عبدی عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز با عنوان “ساخت و پیاده‌سازی عملی روش‌های عددی کارا برای معادلات دیفرانسیل و دیفرانسیل جبری” با همکاری محققین دانشگاه هاله آلمان انجام خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، این طرح که مدت آن یک و نیم سال پیش‌بینی شده است، در بنیاد الکساندر فون هومبولت تصویب و به‌طور کامل توسط این موسسه تحت حمایت مالی قرار گرفته است. محققین این طرح، ضمن معرفی روش‌های عددی نوین برای حل معادلات دیفرانسیل و معادلات دیفرانسیل جبری به‌دنبال ارائه یک کد نرم‌افزاری جدید به عنوان محصولی از این پروژه خواهند بود.

شایان ذکر است، پیش از این نیز طرح‌های تحقیقاتی مشترک دکتر علی عبدی به‌طور جداگانه با محققینی از کشورهای سوئیس (در سال‌های 2016، 2019 و 2020)، آلمان (در سال‌های 2018 و 2021) و ایتالیا (در سال‌های 2020 و 2022) موفق به اخذ گرنت و حمایت‌های مالی به‌ترتیب از صندوق تحقیقاتی دانشگاه فریبورگ کشور سوئیس، سازمان دآآد آلمان، و دانشگاه سالرنو ایتالیا شده بودند.

بنیاد الکساندر فون هومبولت که توسط جمهوری فدرال آلمان تأسیس شده است، به‌دنبال ترویج همکاری‌های علمی بین‌المللی بین دانشمندان فاخر از سراسر جهان و دانشمندان آلمانی است.

 

خبرنگار : آرش شهبازی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷:۴۱

شناسه خبر: 102285

مطالب مرتبط :
شاخص

نشست نخبگان استان با نمایندگان شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج کشور

نشست و گفتگوی صمیمی نخبگان آذربایجان شرقی با نمایندگان شرکت پیشگامان توسعه فرآیند دانش بنیاد تعاون بسیج کشور پنجم مرداد ماه به میزبانی معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا در محل مرکز نوآوری شهید فخری زاده برگزار شد .

شاخص

بازدید اعضا خانه نخبگان از پارلا الکترونیک

اعضا خانه نخبگان بسیج علمی و پژوهشی استان آذربایجان شرقی از مجموعه پارلا الکترونیک تبریز با نشست نخبگانی مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا همراه بود .

شیری

رتبه دوم دانشگاه تبریز در فعالیت‌های فناوری و ارتباطات بین المللی

دانشگاه تبریز در عرصه فعالیت های فناوری و ارتباطات بین المللی رتبه دوم در بین دانشگاه های کشور را به دست آورد.

برای پیشرفت و توسعه باید ارتباط بین دانشگاه و صنعت تقویت شود // در حال تهیه نقشه راه برای تحقق عملی شعار سال هستیم

معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان عنوان کرد ؛ 

برای پیشرفت و توسعه باید ارتباط بین دانشگاه و صنعت تقویت شود // در حال تهیه نقشه راه برای تحقق عملی شعار سال هستیم

معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : سازمان بسیج اساتید بنا دارد در جایگاه علمی و پژوهشی ، برای حل معظلات مهم کشور ، راهکار ارائه دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب