توسط محققان دانشگاه بیرجند صورت گرفت

طراحی و ساخت مجموعه آموزشی درایوهای الکتریکی

​مجموعه آموزشی درایوهای الکتریکی جهت پیاده سازی روش های کنترلی پیشرفته به همت پژوهشگران دانشگاه بیرجند طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی، به همت پژوهشگران دانشگاه بیرجند مجموعه آموزشی درایوهای الکتریکی جهت پیاده سازی روش های کنترلی پیشرفته در آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک قدرت، درایو طراحی و ساخته شد.
در توضیح ساخت این مجموعه آموزشی می‌توان گفت که امروزه انواع درایوها جهت کنترل دور موتورهای الکتریکی یکی از مهمترین و پرکابردترین تجهیزات در صنایع مختلف می‌باشند.

با این مجموعه آموزشی قابلیت پیاده سازی روش‌های مختلف کنترل عددی و برداری درایوهای سه فاز موتور سنکرون و القایی امکان‌پذیر می‌شود
این میز آموزشی مبتنی بر جدیدترین رویکردهای آموزشی و کارکردهای درایوهای صنعتی بوده و جنبه‌های آموزشی و پژوهشی کلیه مقاطع تحصیلی مهندسی برق را پشتیبانی می‌کند.

 آموزش و آماده‌سازی دانشجویان مهندسی برق جهت ورود به صنعت یکی از اهداف اصلی این میز آموزشی است. همچنین این میز آموزشی به‌منظور پشتیبانی از اهداف اتوماسیون صنعتی به PLC و HMI مجهز شده است.
این کار در غالب طرح پژوهشی فناورانه در آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک قدرت و درایو گروه قدرت توسط دکتر محمد علی شمسی نژاد، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و مهندس محمد فراهانی، دانشجوی مقطع دکتری الکترونیک قدرت طراحی و ساخته شده است.

خبرنگار: آمنه کارکن

انتهای خبر/ 

 

زمان انتشار: شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶:۴۸

شناسه خبر: 102302

مطالب مرتبط :
​گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۹ کشور

به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار شد؛

​گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۹ کشور

​گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۹ کشور به همت دانشگاه بیرجند و با همکاری روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی برگزار شد.

دکتر بقائی پور

طراحی و ساخت یک موتور القایی سه فاز با یک ساختار جدید با استاتور دندانه دندانه توسط جوان خراسان شمالی

بقائی پور: برای انبوه سازی و اشتغال آفرینی تعدادی از جوانان نیاز به حمایت های مسئولین خراسان شمالی داریم.

​فعالیت ۵۱۵ نیروگاه خورشیدی در خراسان جنوبی / آمادگی برای انعقاد همکاری با شرکت های دانش بنیان در عرصه انرژی برق را داریم

مجری طرح کاهش تلفات و انرژی های نو شرکت توزیع برق خراسان جنوبی عنوان کرد

​فعالیت ۵۱۵ نیروگاه خورشیدی در خراسان جنوبی / آمادگی برای انعقاد همکاری با شرکت های دانش بنیان در عرصه انرژی برق را داریم

پوزشی مجری طرح کاهش تلفات و انرژی های نو شرکت توزیع برق استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر۵۱۵ نیروگاه بزرگ و کوچک برق خورشیدی درخراسان جنوبی فعال است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب