مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشور مطرح کرد؛

دانشگاه درکنار انتقال علم و دانش به تربیت و فرهنگ سازی نیز بپردازد

بنیانیان گفت:کار دانشگاه انتقال علم و دانش است ولی باید با تربیت و فرهنگ سازی نیز توأم باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ دکتر «حسن بنیانیان» مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در نشستی با معانان، مدیران و رؤسای دانشکده‌ها و کارشناسان فرهنگی دانشگاه آزاد یزد که با محوریت «مدیران دانشگاه و رسالت تقویت خانواده و عفاف و حجاب» در سالن شهید سلیمانی واحد یزد برگزار شد به تبیین اهمیت این موضوع پرداخت.

وی اظهار داشت: کار دانشگاه انتقال علم و دانش است، ولی باید با تربیت و فرهنگ سازی نیز توأم باشد.

مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، مشی دانشگاه آزاد اسلامی را خدمتگزاری در جامعه توصیف کرد و افزود: میزان موفقیت ما بستگی به اصلاح امور آموزش و نقش تربیتی و انسان سازی دارد و به دغدغه رهبر معظم انقلاب در زمینه اثرگذاری فرهنگی اساتید در محیط دانشگاه باید توجه بیشتری شود.

وی، عملکرد مدیران را در تربیت دانشجو مؤثر خواند و گفت: نگاه ما باید از دنیا محوری به آخرت گرایی تغییر کند و به قشر محروم جامعه بیش از پیش توجه نماییم.
دکتر بنیانیان خاطر نشان کرد: دارا بودن نگاه آخرتی در مدیریت و آموزش باعث تغییرات اساسی می‌شود و در حل مشکلات جامعه تأثیر مضاعفی دارد.

وی، تقدیر از همسران پرسنل دانشگاه را در مناسبت‌های سال باعث تقویت بنیان خانواده دانست و افزود: اساتید دانشگاه اوقات زیادی را در محیط دانشگاه می‌گذرانند و بیان مشکلات کاری اساتید برای خانواده آنان باعث درک متقابل و آرامش بیشتری خواهد شد.

مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، خواستار شد: مدیران واحد‌های دانشگاه آزاد و رؤسای دانشگاه باید نسبت به مسائل فرهنگی و تبیین موضوعات مختلف فرهنگی برای اساتید دانشگاه وقت بیشتری بگذارند و رویکرد مدیریتی خود را از مدیریت کلاسیک به سمت رهبری سازمانی تغییر دهند.

دکتر بنیانیان یکی از راهکار‌های حل مشکلات فرهنگی را استفاده از تجربیات و خلاقیت با نگرش الهی دانست و گفت: در خاطرات هشت سال دفاع مقدس ما و در کتاب‌های منتشر شده از این دوران نظریه‌های مدیریتی بسیاری وجود دارد که مغفول مانده است.

وی با اشاره به موضوع نشست در خصوص رسالت تقویت بنیان خانواده و عفاف و حجاب اظهار داشت: ورود ماهواره در خانواده و تماشای صحنه‌های فیلم‌های ماهواره‌ای در روابط زن و مرد در محیط خانواده تأثیر منفی می‌گذارد و با افزایش طلاق عاطفی زوجین، در توجه فرزندان نسبت به تحصیل هم تأثیر منفی دارد.

دکتر بنیانیان ابراز کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که تماشای صحنه‌های فیلم‌های مستهجن ماهواره‌ای برای مردان بی غیرتی و برای زنان بی عفتی و بدحجابی را به همراه دارد که از دلایل مهم از هم پاشیدگی خانواده‌ها به شمار می‌رود.

وی، بهره مندی از ظرفیت علمی و تجربیات اساتید دانشگاه و معلمان در مدارس دانشگاه آزاد را از سوی مدیران خواستار شد و گفت: اطمینان بخشی به قشر معلم و استاد باعث دلگرمی آنان در طول دوران خدمت نسبت به ارتقای آموزش و عدم گرایش آنان به شغل دوم خواهد شد به طوری که به یک استاد و معلم پیشکسوت این امیدواری را می‌دهد که بعد از بازنشستگی نیز به عنوان مشاور می‌تواند خدمت کند.

مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، نقش آفرینی اساتید دنشگاه را در حل مسائل و مشکلات هر منطقه مهم بیان کرد و افزود: اساتید دانشگاه ظرفیت‌هایی دارند که باید در مصاحبه با آنان کشف و برای ارتقای فرهنگی دانشگاه به کار گیری شود.

دکتر بنیاینان در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اهمیت مقوله عفاف و حجاب در محیط دانشگاه و اجتماع، بیان کرد: کمرنگ شدن عفاف و حجاب در محیط بیرون از خانواده باعث تضعیف روابط زوجین و به انحراف کشیده شدن آنان می‌شود در حالی که زوجین باید نسبت به رفع نیاز‌های یکدیگر باعدف ایجاد آرامش تلاش نمایند.

وی یکی از آثار بدحجابی در اجتماع را بالا رفتن سن ازدواج دانست و گفت: همه مجموعه‌های دانشگاهی در دانشگاه آزاد با خلاقیت‌های فرهنگی و تشویق دانشجویان به مطالعه فلسفه حجاب به صورت نرم و غیر مستقیم در تبیین این موضوع در محیط دانشگاه تلاش کنند.

مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، یکی از راهکار‌های تبیین فلسفه حجاب را علمی کردن این موضوع در محیط‌های دانشگاهی و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و بیان نظرات بیان کرد و گفت: وضعیت دانشجویان در محیط دانشگاه و ارتقای عفاف و حجاب باعث ارتقای دیگاه مثبت جامعه نسبت به این دانشگاه خواهد شد.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴:۵۵

شناسه خبر: 102308

مطالب مرتبط :
فعال سازی یک خانه هوشمند با بکارگیری محصولات دانش بنیان

توسط شرکت دانش بنیان اردکانی صورت گرفت؛

فعال سازی یک خانه هوشمند با بکارگیری محصولات دانش بنیان

شرکت دانش بنیان اردکانی کلید و پریز‌های نسل جدید با قابلیت فعال سازی یک خانه هوشمند را تولید کرده است.

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد سه رقمی شد

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد سه رقمی شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری هستند.

به منطقه ویژه فناوری های معدنکاری در بافق نیاز داریم

دانشیار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مطرح کرد؛​

جای خالی منطقه ویژه فناوری های معدنکاری در بافق

«علیرضا یاراحمدی بافقی» گفت: یک ستاد در استان یزد با حضور تمام مولفه های مرتبط برای دسترسی سریع به فناوری هایی نیاز است که در حوزه ی معدن روزانه به علل تحریم و یا نبود ارز وقت هدر نرود و ساز و کارهای لازم برای راه اندازی منطقه ویژه فناوری های معدنکاری در شهرستان بافق به عنوان نزدیک ترین نقطه به بازار بزرگ فراهم شود.

توسعه شرکت دانش بنیان

مشاور و دستیار امور فرهنگی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی کشورتاکید کرد؛

توسعه شرکت های دانش بنیان در روند پیشرفت بخش کشاورزی با کندی مواجه است

حسن بنیانیان گفت: در رشته کشاورزی هنوز توسعه شرکت های دانش بنیان در روند پیشرفت بخش کشاورزی با کندی مواجه است.

درخشش دانشجویان دانشگاه ازاد

مسئول دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد؛

درخشش دانشجوی دانشگاه آزاد یزد در مسابقات پژوهشی قرآن و عترت

حجت الاسلام «حسن زارع» از اعلام نتایج جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت(ع) و درخشش دانشجوی یزدی در این دوره خبر داد،

دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد یزد جز ۱۰ برگزیده برتر کشور شد

دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد یزد برگزیده کشوری شد

در مراسمی، از روسا و دبیران فعال و برتر دبیرخانه مهدویت با اهدای لوح و تندیس تقدیر بعمل آمد و نام دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد جزو ۱۰ استان برتر و شاخص در این رویداد ملی، مورد تجلیل مسئولان قرار گرفت.

ی

توسعه و پیشرفت کشور مستلزم تزکیه و علم و دانش است/ زمینه حمایت از نخبگان فراهم شود

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: فلسفه بعثت انبیاء الهی بر پایه تزکیه و علم و دانش نهاده شده و هرگاه در جامعه این دو مقوله مهم نهادینه شود توسعه و پیشرفت عملیاتی خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب