مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد:

نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است

حق جو گفت: نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است اما بر اساس امکانات ما آموزش های خود را دنبال می کنیم و در این راستا نیز از ظرفیت خیرین استفاده می کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ «مجید حق جو» مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد در نشست خبری ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به ماموریت های آموزشی و مهارتی فنی و حرفه ای در استان اظهار داشت: نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است اما بر اساس امکانات ما آموزش های خود را دنبال می کنیم و در این راستا نیز از ظرفیت خیرین استفاده می کنیم.

حق جو با اشاره طرح آزمون گری بیان کرد: یکی از رویکردهای ما آموزش با کیفیت بر اساس منجر شدن به آزمون و سنجش مناسب است و بر این اساس سعی داریم که مهارت بر اساس اموزش و همراه با سنجش و مدرک بوده است.

وی ادامه داد: در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استفاده از استاد کارهای ماهر آموزش های مختلف را دنبال می کند و طرح آزمون گری را اجرا می کند و امیدواریم این استادکاران نیز در سازمان حضور پیدا کنند و کارت آن را دریافت کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد ضمن بیان اینکه در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای اقدامات خوبی در سنوات قبل انجام شده و برنامه های خوبی نیز در پیش روی ما قرار دارد ادامه داد: یکی از اقدامات اثرگذار ما که باعث افتخار است صدور مجوز در مراکز جوار بین کارگاهی است که در آن کارگاه ها می توانند آموزش ها را داشته باشند و مدرک مهارت برای کارگران خود دریافت کنند.

حق جو گفت: یکی دیگر از موارد مورد توجه برگزاری مسابقات ملی مهارت است که این مسابقات در سطوح شهرستانی، استانی، کشوی و جهانی برگزار می شود که تا 15 مهرماه زمان ثبت نام است که در 43 رشته افراد زیر 21 سال می توانند در این مسابقات ثبت نام کنند که امیدواریم از استان یزد شاهد حضور برگزیدگان در مسابقات جهانی باشیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد ادامه داد: در حوزه محیط کار واقعی در ابتدای مسیر هستیم و شاید برنامه های تحولی را در این حوزه استفاده خواهیم کرد اما در این مسیر نیز با مشکلاتی روبرو بودیم و الان 120 نفر در محیط کار واقعی مشغول هستند.

حق جودر ادامه افزود: تعهد آموزش سالانه ما هفت میلیون و پانصد هزار نفر ساعت است  که نیمی از آن در بخش غیر دولتی و بخش دیگر آن در مراکز فنی و حرفه ای انجام می شود.

وی افزود: 16 مرکز آموزشی داریم و در برخی از مراکز خواهران و برادران داریم و آموزشگاه های آزاد نیز ۴۴۵ مرکز است.

حق جو با تاکید بر اینکه نگاه ویژه به مهارت آموزشی امری اساسی است که رسانه ها باید با معرفی مربیان و مهارت های مختلف در جهت ترویج آن گام برداشته شود افزود: یکی از اقدامات انجام شده آموزش در محیط کار واقعی است که به طور مثال فرد تراشکار می تواند در محیط واقعی آموزش پیدا کند که افراد 25 روز تا 18 ماه آموزش های لازم را ببینند.

حق جو گفت: در آزمون ادواری در سال 1400 استان یزد رتبه اول کشوری را کسب کرد و در سال جاری نیز آغاز عملیات تکمیل و تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران یزد صورت گرفت.

وی بیان کرد: کلاس های آموزشی بانوان ما در استان تکمیل است و وجود یک مرکز برای بانوان در استان کم است که در برنامه ما ایجاد این مرکز در دستور کار است.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹:۳۲

شناسه خبر: 102321

مطالب مرتبط :
مشکل تکمیل ظرفیت برخی مدارس در استان یزد حل می شود

مشکل تکمیل ظرفیت برخی مدارس در استان یزد حل می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در صورت تکمیل ظرفیت مدارس، با افزودن کلاس یا شفیت جایگزین مشکل تکمیل ظرفیت برطرف می‌شود.

افتخار آفرینی دانش آموز موفق میبدی در دهمین جشنواره کودکان هوشمند

افتخار آفرینی دانش آموز موفق میبدی در دهمین جشنواره کودکان هوشمند

مسابقات ملی محاسبات ذهنی با چرتکه با عنوان دهمین جشنواره کودکان هوشمند در رده های مختلف سنی پنج شنبه ۳۰ تیر در سالن سرپوشیده شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار شد.

تشریح جزییات و مزایای طرح دارویار/ پوشش رایگان بیمه سلامت استان برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر

توسط معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مدیر کل بیمه سلامت استان؛

تشریح جزییات و مزایای طرح دارویار/ پوشش رایگان بیمه سلامت استان برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر/وضعیت بیمه درمانی با کد دستوری#۱۶۶۶*

در نشست آموزشی خبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جزییات و مزایای طرح دارو یار تشریح و اعلام شد: ۱۰۴۵ قلم دارو مشمول تغییر قیمت شده که تماما توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شود و همه مردم هم با کد دستوری #۱۶۶۶* و درج کد ملی برای وضعیت بیمه درمانی می‌توانند اقدام نموده و در صورت نداشتن بیمه درمانی برای درخواست بیمه سلامت اقدام کنند،در حال حاضر پوشش رایگان بیمه سلامت استان برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ارائه می‌شود.

فعال سازی یک خانه هوشمند با بکارگیری محصولات دانش بنیان

توسط شرکت دانش بنیان اردکانی صورت گرفت؛

فعال سازی یک خانه هوشمند با بکارگیری محصولات دانش بنیان

شرکت دانش بنیان اردکانی کلید و پریز‌های نسل جدید با قابلیت فعال سازی یک خانه هوشمند را تولید کرده است.

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد سه رقمی شد

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد سه رقمی شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری هستند.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

سازمان بسیج علمی، پژوهشی فناوری گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب