استاندار یزد تاکید کرد؛

استفاده از دانشگاه ها برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد

فاطمی گفت: دانشگاه های استان آمادگی لازم را دارند و با توجه به‌ وجود شرکت های بزرگی همچون چادرملو و سنگ آهن می توان برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ «مهران فاطمی» استاندار یزد در هفدهمین نشست هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یزد ضمن تقدیر از زحمات «دهقانی اشکذری» ریاست دانشگاه آزاد یزد به عنوان یک مدیر متین و پیگیر اظهار داشت: سلسله جلیله رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی یزد همیشه پیشرو و پیشتاز بوده اند.

فاطمی، ابراز کرد: تشکر خاص بنده به خاطر اهتمام ویژه دانشگاه آزاد یزد به حوزه دانش بنیانی است در واقع دانشگاه آزاد با درک موضوع، تسلط بسیار خوبی به این حوزه دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در حوزه دانش بنیانی پیشتاز است گفت: آمادگی برگزاری نشستی را با حضور مسئولان مسکن و شهرسازی برای حل مشکلات زمین های دانشگاه آزاد داریم و اهتمام دولت در زمینه ساخت مسکن است و هر دستگاهی می‌تواند در زمینه مسکن ملی اقدام کند و دانشگاه آزاد هم  مجوزهای لازم را از فرمانداری اخذ نماید. 

فاطمی، با اشاره به طرح های اقتصادی با رویکرد دانش بنیان افزود: برای همه طرح ها از طریق تسهیلات ارزان قیمت برای راه اندازی و کسب مجوز ها آمادگی لازم را داریم و از طریق معاونت اقتصادی و دستگاه‌های مختلف موانع رفع می شود و باید بخش خیرین را در حوزه بهداشت و درمان دعوت کرد.

وی، اذعان کرد: با توجه به سفر رئیس جمهور و از طریق منابع استان و بنیاد برکت هزار میلیارد تومان برای تقویت فعالیت‌های دانش بنیان در یزد اختصاص یافته که تسهیلات چهار درصد قرار دادیم و دانشگاه آزاد هم می تواند استفاده کند.

 استاندار یزد، خاطر نشان‌کرد: دانشگاه آزاد دارای ظرفیت‌های خوبی است که به دنبال راه اندازی واحد بین الملل باید و ظرفیت علمی و زیرساختی که در یزد وجود دارد به عنوان سرفصل باید روی آن برنامه ریزی کنیم.

فاطمی، گفت: در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه امسال طرح بورسیه شغلی را به عنوان اولین استان رقم زدیم و همه واحدهای صنعتی، واحدهای تحقیق و توسعه نیاز خود را در تعامل با دانشگاه اعلام کردند و امسال در دفترچه کنکور سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی، افزود: در اجرای اين طرح دانش آموزان در قالب دوره مهارتی وارد دانشگاه می شوند تا در طول تحصیل در ارتباط با صنعت باشند و بعد از آن جذب صنعت و بورسیه می شوند و الان در مرحله گنجاندن در دفترچه کنکور هستیم.
 
استاندار یزد، ادامه داد: این ظرفیت در استان وجود دارد که با وجود صنایع و معادن استان، بخش عمده درآمدهای دانشگاه از طریق تفاهم نامه های بخش صنعت و دانشگاه بسته شود.

فاطمی، ابراز امیدواری کرد: دانشگاه های استان آمادگی لازم را دارند و با توجه به‌ وجود شرکت های بزرگی همچون چادرملو و سنگ آهن می توان برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد استفاده کرد.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زده

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵:۵۵

شناسه خبر: 102344

مطالب مرتبط :
تنها راه پیشتازی و قرارگیری به عنوان الگو در تراز جهانی حرکت در مسیر علم و فن آوری است

استاندار یزد تاکید کرد؛

حوزه فن آوری و دانش بنیان مسیر روشن، پر بهجت و امید آفرین است

«مهران فاطمی» حوزه فن آوری و دانش بنیان را مسیر روشن، پر بهجت و امید آفرین خواند و گفت: حرکت در این مسیر سبب شکل گیری اتفاقات خوبی در استان یزد شده و می شود.

شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان

در شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان یزد مطرح شد؛

برنامه‌های تحولی یزد نوین در توسعه کشاورزی

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد در شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان، گفت: توسعه کمی بخش کشاورزی خط قرمز برنامه‌های تحولی یزد نوین بوده و کشت‌های جایگزین به عنوان یک تحول اساسی و اثربخش در استان مطرح است.

سگ‌پروری نمونه جنگ شناختی است/جنگ شناختی عادت‌واره گذشتن از هویت قبلی و رسیدن به یک هویت کاذب جدید

دبیر ستاد جهاد تبیین دانشگاه‌های پیام نور کشور در دومین دوره تخصصی جهاد تبیین بسیج اساتید استان اصفهان؛

سگ‌پروری نمونه جنگ شناختی است/جنگ شناختی عادت‌واره گذشتن از هویت قبلی و رسیدن به یک هویت کاذب جدید

دبیر ستاد جهاد تبیین دانشگاههای پیام نور کشور با بیان این که سالیان سال است کشورهای مختلف از جمله اروپا و امریکا سیاست‌های توسعه جمعیت را اجرا می‌کنند در عین حال مرتب علیه جمعیت کشور ما برنامه‌سازی می‌شود، به این که تشویق سگ‌پروری بجای تربیت فرزند نمونه جنگ شناختی است، اشاره کرد و گفت: جنگ شناختی عادت‌واره گذشتن از هویت قبلی و رسیدن به یک هویت کاذب جدید است.

راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد یزد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد؛

راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد یزد

دهقانی اشکذر از راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد استان شامل چهار طرح پرورش آبزیان، چهار طرح گلخانه نوین و نیروگاه CHP خبر داد.

ی

آب در معرض ورشکستگی است/شیوه های مدیریت منابع آبی اصلاح شود

رئیس دانشکده کشاورزی ایلام اظهار کرد: مدیریت اصولی آب در حوزه کشاورزی یک ضرورت بوده و لازم است با اقداماتی همچون ارزیابی و استعداد یابی منطقه ای بر اساس شرایط نوسانات اقلیمی و طراحی الگوهای کشت متناسب با شرایط محلی و نیازهای جامعه به استفاده بهینه از این منبع حیاتی امیدوار بود.

شاخص تحرک اجتماعی استان یزد پایین است

در گفت و گو با مسئول کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان یزد مطرح شد؛

شاخص تحرک اجتماعی استان یزد پایین است

علوی راد گفت: شاخص تحرک اجتماعی از نظر کمی نشان میدهد که چقدر فرزندان در یک منطقه می‌توانند زندگی بهتر یا ایده آل تری نسب به والدین خود رقم بزنند. با توجه به شواهدی که از چندین مولفه اقتصادی استان داریم شاخص تحرک اجتماعی استان یزد پایین است.

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد از مرز ۱۲۰ تن گذشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد از مرز ۱۲۰ تن گذشت

دکتر اسلامی گفت: در حال حاضر، ۱۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند.

رویکرد تجاری سازی ایده های فن آورانه باید جدی گرفته شود

استاندار یزد تاکید کرد؛

رویکرد تجاری سازی ایده های فن آورانه باید جدی گرفته شود

فاطمی آینده دنیا و آینده ایران را در گروی علم و فناوری دانست و گفت: رویکرد تجاری سازی ایده های فن آورانه باید جدی گرفته شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب