رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد؛

راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد یزد

دهقانی اشکذر از راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد استان شامل چهار طرح پرورش آبزیان، چهار طرح گلخانه نوین و نیروگاه CHP خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ «محمدرضا دهقانی اشکذری» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در هفدهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد استان اظهار داشت: یک مرکز و ۹ واحد دانشگاهی در استان یزد با ۱۴هزار و۶۵۴ دانشجو فعالیت دارد که  ۳۱۹ هیات علمی و ۳۵۴ کارمند داریم. سهم دانشگاه آزاد از جمعیت دانشجویی استان و آموزش عالی ۲۱ درصد و  از ۷۳ هزار و۸۹۳ دانشجوی استان به تفکیک مقاطع تحصیلی تنها ۱۴هزارو۶۵۴دانشجوست.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، اظهار داشت: ۷۱دانشجوی اهل تسنن و ۷۰ دانشجوی غیر ایرانی از جمله افغانستانی و عراقی در واحدهای استانی حال تحصیل هستند و ۱۱۰۰ دانشجوی پزشکی در یزد و میبد در رشته های مختلف پزشکی در حال تحصیلند.
 
دکتر دهقانی اشکذری، افزود: در سال گذشته ۸۱۷ فارغ التحصیل داشتیم و طی ۴۰ سال گذشته از بدو تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در یزد تعداد ۱۰۲ هزار و ۷۱ نفر فارغ التحصیل داشته ایم.

وی، در خصوص هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: ۹ استاد تمام، ۳۵ دانشیار و ۱۵۵ استادیار و ۷۰ حق التدریس داریم که سیاست جدی ما ارتقاء مربیان به سمت استادیاری و استاد تمامی خواهد بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، از اجرای طرح "الف" و "ب" برای تقسیم بندی اعضای هیئت علمی همچون دانشگاه دولتی خبرداد و افزود: افرادی که در دانشگاه حضور دائم دارند و امور پژوهشی و تدریس و آموزشی را بر عهده دارند "الف"  و ۴۷ نفر همکاری "ب" تعریف شده اند و گروه ب بیشتر در حوزه صنعت و جایگاه های دیگر مشغولند.

دهقانی اشکذری، تصریح کرد: در حوزه پژوهشی ۵۵ مقاله isi و هشت مقاله علمی پژوهشی در سال گذشته داشته ایم و دو مرکز نوآوری که دومین مرکز بزودی افتتاح می شود.

وی، ادامه داد: دو مجله فعال علمی، ۶۵ کارگاه فعال ، ۱۲۲ آزمایشگاه مجهز، شش مرکز تحقیقات و پنج مرکز دانش بنیان از دیگر امتیازات پژوهشی و علمی دانشگاه آزاد استان یزد است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ برای اولین بار سند راهبردی تحول و تعالی دانشگاه در دستور کار قرار گرفت و در سال گذشته کار تدوین سند طول کشید و امسال در سال ۱۴۰۱ آغاز اجرایی عملیات سند را در دستور کار خواهیم داشت.
 
دکتر دهقانی اشکذری، از رفع مشکل اسناد دانشگاه آزاد مهریز خبر داد و در خصوص وضعیت پروژه احداث سایت سردار سلیمانی در مرکز استان گفت: با پیگیری های مسئولان دانشگاه سایت علمی تحقیقاتی سردارسلیمانی و تعهدات مالی آن حل شد و امسال در خصوص انتقال بخش عمده‌ای از انتقال دانشگاه به این سایت انجام خواهد شد.

وی، افزود: در میبد ۴۵ هکتار زمین مزروعی در گذشته واگذار دانشگاه شده بود که به همت و پیگیری واحد میبد حکم دیوان به نفع دانشگاه صادر شد و طرح مهمی در سال ۱۴۰۱ در خصوص کاربردی شدن زمین با کمک های مردمی اجرا می شود.
 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد ادامه داد: زمینی در سال ۷۲ به واحد یزد اهدا شده بود که امسال با پیگیری‌های انجام شده و جلسات به عنوان دارایی سهم دانشگاه آزاد به دانشگاه بازگردانده می شود.

دکتر دهقانی اشکذری، گفت: زمینی در ده بالا متعلق به دانشگاه آزاد است که در مسیر تملک کامل آن هستیم که به دانشگاه برگردد و سرمایه گذاری و برای امور درمانی احداث شود.

وی بیان داشت: سال گذشته شس میلیارد ریال وام دانشجویی اعطاء شد  و هفته قبل یک خیّر، خودروی پارس به واحد دانشگاه آزاد گاریزات اهدا کرد.

رییس دانشگاه آزاد یزد در خصوص تعدیل نیرو اظهار داشت: در سال ۹۹ تعداد ۶۸ نفر تعدیل نیرو و نیز برخی بازنشسته داشتیم که در سال جاری ادامه می یابد و
۱۱هیئت علمی و ۳۹ کارمند بازنشسته می شوند.

اولین مرکز نوآوری در دانشگاه آزاد یزد افتتاح شد

دکتر دهقانی اشکذری، افزود: اولین مرکز نوآوری در دانشگاه آزاد یزد افتتاح شد و مرکز دوم برای تکمیل آن از پنج میلیارد هنوز سه و نیم میلیارد مطالبه داریم که امیدواریم نهایی و بزودی افتتاح شود.
 
وی ادامه داد: در حوزه علوم پزشکی در سال پیش رو برای فعالیت کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی و برخی رشته‌های دیگر از جمله تغذیه و رشته علوم آزمایشگاهی برنامه داریم که مصوب می شود.

رییس دانشگاه آزاد یزد، یکی از برنامه های این دانشگاه برای شهرستان بافق، ابرکوه و تفت را ایجاد رشته پرستاری با توجه به نیاز شهرستان بیان کرد و افزود: ایجاد این رشته بستگی به جمعیت شهرستان و بیمارستان آن دارد.

دهقانی اشکذری، بیان کرد: ۱۰ نفر از اعضای هیئت علمی از داخل استان جابه‌جا شدند و در هر شهرستان مورد نیاز مستقر می شوند.

وی، اظهار داشت: در سند تحول پیش رو ده کار مهم داریم که بودجه امسال در تحقق این ده بسته کاری از جمله توسعه رشته های مهارتی با توجه به نیاز جامعه است و رفع مشکل اشتغال خواهد بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، در خصوص جذب دانشجو در دو سال گذشته بیان کرد: در سال ۹۹ تعداد ۵۱۸۸ نفر جذب و در بهمن ۱۹۵۰ که در مجموع ۷۱۳۷ دانشجو پذیرش شدند و  در مهرسال گذشته ۵۳۴۱ دانشجو جذب و در بهمن به دلیل اینکه رشته های ارشد بدون آزمون داشتیم آمار نهایی به ۶۴۷۳ نفر رسید که با کمی کاهش مواجه بودیم.

دکتر دهقانی اشکذری، ابراز امیدواری کرد: در سال پیش رو پیش بینی ما این است که به جذب ۷۴۵۲ دانشجو با تاکید بر افزایش رشته های کاردانی  و کارشناسی های مهارتی برسیم و بزودی برای اولین بار فراگیری دانشجویان ارشد را خواهیم داشت.

دبیر هفدهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی یزد، اظهار داشت: 
مطالبات سال مالی ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ که گذشت از ۱۵۵ میلیارد مطالبات، ۱۳۰ میلیارد آن وصول شد و قریب ۲۰ میلیارد کمک سازمان مرکزی کشور به یزد بود و الان ۲۵ میلیارد مطالبات ماست که اکثرا مربوط به دانشجویان ارشد و دکترا هستند.

وی ادامه داد:  تا آخر مرداد ۱۴۰۱، مبلغ ۲۶ میلیارد تومان بدهکاری های ما از یزد و سایر شهرستانها در خصوص حقوق و دستمزد و حق التدریس هاست و درخصوص پایان‌نامه‌ها و سنوات از بهمن ماه گذشته است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، گفت:  سال ۱۴۰۰ در استان ۱۳۰ درصد افزایش هزینه ها را داشتیم و قرار بود ۱۹۹ میلیارد تومان بودجه خود را محقق کنیم که ۱۶۹ میلیارد تومان آن محقق شد و ۳۹ میلیارد باقی مانده مربوط به فروش زمین در واحدهای خاتم و یزد و مهریز پیش‌بینی شده بود و محقق نشد. 

دهقانی اشکذری، در خصوص بودجه پیش روی سال تحصیلی جدید گفت: پیش بینی ما در بخش درآمد ۳۳۳ میلیارد تومان است که رشد ۹۹ درصدی خواهد داشت و سرفصل های آن ۱۶۶ میلیارد تومان از محل شهریه، بودجه ها تامین می شود و بابت رشته های جدید و مابقی از افزایش نرخ شهریه برخی رشته ها خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید برنامه های خود به دنبال درآمدهای پایدار و  درآمدهای غیر شهریه ای است.

دبیر هفدهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد،  در خصوص تحقق شعار سال گفت: ۴۷۳ نفر رشد در زمینه دانش بنیان و اقتصاد را پیش‌بینی کرده‌ایم و امسال ۲ میلیارد تومان پیش‌بینی درآمد خواهیم داشت و در هرمزگان طرح ۴۵۰ میلیون تومانی  فولاد هرمزگان را قرارداد بسته ایم.

دهقانی اشکذری، ادامه داد: ۹۰ میلیارد تومان پیش‌بینی فروش زمین را داریم و در حوزه هزینه ها ۴۵درصد رشد هزینه و ۳۸۱ میلیارد تومان هزینه را خواهیم داشت، ۱۷۳ میلیارد تومان حقوق و دستمزد و ۸۵ میلیارد حقوق کارمندان و ۸۷ میلیارد تومان حقوق هیئت علمی و بقیه درخصوص حق التدریس و پایان نامه ها خواهد بود.

وی، افزود: در تفت ۳۰ هکتار را آزاد خواهیم کرد و طرح تغییر کاربری را در اداره مسکن و شهرسازی با موضوع ساخت مسکن کارکنان انجام می دهیم.

راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد استان یزد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، از اهتمام ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به تامین مسکن کارکنان دانشگاه در راستای طرح ملی مسکن خبر داد و همکاری مسئولان استان را در این زمینه خواستار شد.

 دهقانی اشکذری، از راه اندازی شرکت کشت و صنعت در یزد با هدف پروژه های  آبزیان و گلخانه ها خبر داد و افزود: در بافق و ابرکوه و اشکذر در زمینه پرورش ماهی و نیز در یزد و خاتم و ابرکوه طرح گلخانه ای را احداث خواهیم کرد و  در خاتم با همکاری تعاون روستایی طرح گلخانه ای را آغاز کرده ایم.

وی، از راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد استان شامل چهار طرح پرورش آبزیان، چهار طرح گلخانه نوین و نیروگاه CHP خبر داد.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶:۵۵

شناسه خبر: 102345

مطالب مرتبط :
نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

در گفت و گو با امام جمعه بخش مرکزی یزد مطرح شد؛

نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

آیت الله مدرسی گفت: متاسفانه ما آنطور که باید جذب مغزها داشته باشیم، نداشتیم و در این زمینه کوتاهی وجود داشته و این مشکل برمی گردد به عدم اشتغال جوانان و نخبگان. امیدوارم که این شرکت های دانش بنیان، زمینه اشتغال جوانان و بخصوص نخبگان را هم برای ما فراهم کنند.

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

در گفت و گو با دکترای علوم تربیتی در زمینه مهارتهای زندگی و یادگیری بررسی شد؛

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

بهنودی گفت: در ورکشاپ های هوش های ده گانه ویژگیهای افرادی که این هوش ها را دارند بررسی می شود و اینکه چگونه میتوانیم هوش های خود را در این ارکان ده گانه ارتقا دهیم و ابزاری که باعث ارتقای سریعتر این هوش ها می شود را آموزش می دهیم.

شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان

در شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان یزد مطرح شد؛

برنامه‌های تحولی یزد نوین در توسعه کشاورزی

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد در شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان، گفت: توسعه کمی بخش کشاورزی خط قرمز برنامه‌های تحولی یزد نوین بوده و کشت‌های جایگزین به عنوان یک تحول اساسی و اثربخش در استان مطرح است.

سگ‌پروری نمونه جنگ شناختی است/جنگ شناختی عادت‌واره گذشتن از هویت قبلی و رسیدن به یک هویت کاذب جدید

دبیر ستاد جهاد تبیین دانشگاه‌های پیام نور کشور در دومین دوره تخصصی جهاد تبیین بسیج اساتید استان اصفهان؛

سگ‌پروری نمونه جنگ شناختی است/جنگ شناختی عادت‌واره گذشتن از هویت قبلی و رسیدن به یک هویت کاذب جدید

دبیر ستاد جهاد تبیین دانشگاههای پیام نور کشور با بیان این که سالیان سال است کشورهای مختلف از جمله اروپا و امریکا سیاست‌های توسعه جمعیت را اجرا می‌کنند در عین حال مرتب علیه جمعیت کشور ما برنامه‌سازی می‌شود، به این که تشویق سگ‌پروری بجای تربیت فرزند نمونه جنگ شناختی است، اشاره کرد و گفت: جنگ شناختی عادت‌واره گذشتن از هویت قبلی و رسیدن به یک هویت کاذب جدید است.

استفاده از دانشگاه ها برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد

استاندار یزد تاکید کرد؛

استفاده از دانشگاه ها برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد

فاطمی گفت: دانشگاه های استان آمادگی لازم را دارند و با توجه به‌ وجود شرکت های بزرگی همچون چادرملو و سنگ آهن می توان برای حمایت از توسعه علم و فناوری در استان یزد استفاده کرد.

شاخص تحرک اجتماعی استان یزد پایین است

در گفت و گو با مسئول کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان یزد مطرح شد؛

شاخص تحرک اجتماعی استان یزد پایین است

علوی راد گفت: شاخص تحرک اجتماعی از نظر کمی نشان میدهد که چقدر فرزندان در یک منطقه می‌توانند زندگی بهتر یا ایده آل تری نسب به والدین خود رقم بزنند. با توجه به شواهدی که از چندین مولفه اقتصادی استان داریم شاخص تحرک اجتماعی استان یزد پایین است.

برگزاری نمایشگاه هایی به منظور توسعه ظرفیت های دانش بنیان در صنایع استان

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد خبر داد؛

برگزاری نمایشگاه هایی به منظور توسعه ظرفیت های دانش بنیان در صنایع یزد

«شاه حسینی» از برگزاری نمایشگاه هایی به منظور توسعه ظرفیت های دانش بنیان در صنایع استان خبر داد.

فعال سازی یک خانه هوشمند با بکارگیری محصولات دانش بنیان

توسط شرکت دانش بنیان اردکانی صورت گرفت؛

فعال سازی یک خانه هوشمند با بکارگیری محصولات دانش بنیان

شرکت دانش بنیان اردکانی کلید و پریز‌های نسل جدید با قابلیت فعال سازی یک خانه هوشمند را تولید کرده است.

درخشش دانشجویان دانشگاه ازاد

مسئول دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد؛

درخشش دانشجوی دانشگاه آزاد یزد در مسابقات پژوهشی قرآن و عترت

حجت الاسلام «حسن زارع» از اعلام نتایج جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت(ع) و درخشش دانشجوی یزدی در این دوره خبر داد،

منطقه آزاد

ایجاد منطقه آزاد موثر در رونق اقتصاد استان اردبیل

ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی نقش موثری در رونق این بخش از اقتصاد و در نتیجه توسعه متوازن استان خواهد داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب