سازمان بسیج علمی، پژوهشی و بسیج سازندگی در ایلام تفاهمنامه همکاری امضاء کردند

به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها، ایجاد و گسترش همفکری و همکاری های آموزشی، پژوهشی و ارتقاء خدمات علمی و پشتیبانی از محققان و نخبگان تفاهمنامه همکاری بسیج علمی و پژوهشی و بسیج سازندگی امضاء شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، تفاهنامه همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ایلام و بسیج سازندگی این استان امروز با حضور مسئولان هر دو نهاد در محل سازمان بسیج سازندگی امضاء شد.

 

استفاده بهینه از تمامی ظرفیت ها برای حمایت از نخبگان

محمود علی پور با بیان اینکه این تفاهمنامه به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها، ایجاد و گسترش همفکری و همکاری های آموزشی، پژوهشی و ارتقاء خدمات علمی و پشتیبانی از محققان و نخبگان منعقد شده است گفت : در این تفاهمنامه دو طرف تمام تلاش خود را  جهت شناسایی، هدایت و حمایت مادی و معنوی از نخبگان، استعدادهای برتر و صاحبان ایده در سطح استان و حل مشکلات و معضلات علمی و  پژوهشی بکار خواهند بست.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام افزود: همکاری در زمینه حمایت از طرح های مخترعین، مبتکرین و محققین استان، همکاری در زمینه اطلاع رسانی موضوعات علمی و پژوهشی طرفین در حوزه های مختلف علمی و تحقیقاتی مرتبط، ایجاد بستر لازم جهت حضور فناوران معرفی شده از سوی بسیج سازندگی در مسابقات و جشنواره ها و همکاری در تجاری سازی یافته های تحقیقاتی از جمله تعهدات سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان خواهد بود.

 

همکاری سازمان بسیج سازندگی در تجاری سازی و بازاریابی محصولات دانش بنیان

علی ملک زاده نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام عنوان کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین و اهمیت تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انعقاد تفاهمنامه همکاری با معاونت علمی و پژوهشی سپاه استان در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم با تلاش حداکثری نهادهای علمی، ضمن حمایت حداکثری از نخبگان،  زمینه تحقق شعار سال نیز فراهم شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان به تعهدات این سازمان در راستای حمایت از نخبگان اشاره و بیان کرد: ارائه تسهیلات کم بهره به مخترعین، مبتکرین و صاحبان طرحها و شرکتهای دانش بنیان معرفی شده از طرف معاونت علمی،پژوهشی بسیج، همکاری در جهت برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره های مختلف، حمایت  مالی از طرحهای دانش بنیان و اشتغالزای نخبگان، همکاری در تجاری سازی یافته های تحقیقاتی، کمک به نخبگان در دانش بنیان نمودن محصولات و مساعدت در امر تجاری سازی و بازاریابی محصولات نخبگان بسیجی را از جمله این تعهدات برشمرد.

گفتنی است از سوی هر دو نهاد از نخبگان علمی جهت کارشناسی، هدایت وحمایت از طرح و ایده های دانش بنیان دعوت شده است.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

 

 

 

زمان انتشار: شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳:۱۴

شناسه خبر: 102354

مطالب مرتبط :
ی

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با مخترع آبدانانی

بی توجهی به نخبگان پدیده فرار مغزها را در پی دارد/تجاری سازی محصولات دانش بنیان چالشی پیش روی شرکت های دانش بنیان

علی دانیالی مخترع آبدانانی اظهار کرد: امیدواریم با هم افزایی نهاد های علمی و کاهش واردات محصولات مشابه شرکت های دانش بنیان داخلی، شاهد رشد و تقویت اقتصاد ملی و رونق اشتغالزایی در کشور باشیم.

ی

آب در معرض ورشکستگی است/شیوه های مدیریت منابع آبی اصلاح شود

رئیس دانشکده کشاورزی ایلام اظهار کرد: مدیریت اصولی آب در حوزه کشاورزی یک ضرورت بوده و لازم است با اقداماتی همچون ارزیابی و استعداد یابی منطقه ای بر اساس شرایط نوسانات اقلیمی و طراحی الگوهای کشت متناسب با شرایط محلی و نیازهای جامعه به استفاده بهینه از این منبع حیاتی امیدوار بود.

ی

رویکرد توسعه متوازن استان با هم افزایی نهادهای علمی دنبال شود

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام گفت: اگر از ظرفیت های استان به نحو مطلوب استفاده شود و همه نهادهای علمی به سمت یک مقصد واحد در حرکت باشند شکل گیری توسعه متوازن در استان را شاهد خواهیم بود.

همایش

همایش گروه های جهادی و فعالان اقتصادی در اردبیل برگزار شد به روایت تصویر

همایش گروه های جهادی و فعالان اقتصادی و بهره برداری از ۲۰۰ نیروگاه خورشیدی و ایجاد نمایشگاهی از محصولات گروه های جهادی با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، مسئولین استانی در سالن ولایت استان اردبیل برگزار گردید.

ی

تفاهمنامه همکاری بسیج علمی و پارک علم و فناوری ایلام امضاء شد

تفاهمنامه همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، با پارک علم و فناوری ایلام، در حضور رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور امضاء شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب