رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی

«صادقیان» رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد از پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی از مهرماه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ «حسینعلی صادقیان» رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: به استناد رای صادره در جلسه ۲۸۷ شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور، با پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی یزد با ظرفیت پذیرش ۴ دانشجو از مهر۱۴۰۱ موافقت شد.

وی گفت: راه اندازی این رشته، زمینه را برای تاسیس دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی هموار می کند.

دکتر صادقیان با اشاره به این که نانوفناوری پزشکی بهره‌گیری از فناوری نانو در علم پزشکی است، افزود: نانوفناوری پزشکی تأثیرات شگرفی در بسیاری از حوزه‌های پژوهشی همچون مهندسی بافت، حسگرهای زیستی مبتنی بر سلول، میکروآرایه‌های پرتوان و پزشکی ترمیمی داشته ‌است.

وی تاکید کرد: فعالیت در ابعاد نانومتری کلید اصلی در ساخت تکنولوژی‌های جدید برای تمامی حوزه‌های پژوهشی پزشکی است و می بایست این نکته را در زمینه فناوری نانو مد نظر قرار داد.

رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: از دیدگاه مولکولی، پزشکی مدرن هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و به کمک نانوفناوری پزشکی، محصولات دارویی می‌توانند مثل ماشین‌های هوشمند برنامه‌ریزی شوند. آن‌ها به حسگرهایی مجهزند که می‌توانند قدرت تصمیم‌گیری و تأثیرپذیری از محیط را برای ماشین‌ها فراهم کنند.

وی خاطر نشان کرد: این ماشین ها می‌توانند قبل از فعال شدن دارو از آزاد شدن مقدار بیشتر از حد آن جلوگیری کنند و مانع بروز مسمومیت شوند و درمان و پیشگیری بیماری‌ها از قابلیت‌های چشمگیر نانوفناوری پزشکی به‌شمار می اید.

دکتر صادقیان گفت: ابزارهای بسیار ابتدایی نانوفناوری پزشکی می‌توانند برای شناسایی بیماری و توزیع دارو و همچنین توزیع هورمون در بیماری‌های مزمن و نقص‌های سیستم بدن به کار روند و ابزارهای بسیار پیشرفته تر، از قبیل نانو روبات‌ها هستند که به عنوان جراحان کوچک داخل بدن عمل می‌کنند.

رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: در حال حاضر این دانشگاه در حال تربیت دانشجویان رشته های زیست فناوری پزشکی (بیوتکنولوژی)، دکتری پزشکی سلولی و ژنیتک و بیولوژی تولیدمثل می باشد.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵:۲۱

شناسه خبر: 102366

مطالب مرتبط :
یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

فرمانده سپاه الغدیر یزد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح کرد؛

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

سردار «حسین زارع کمالی» با اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: این مهم در دستور کار سپاه الغدیر هم است و ما معاونت های تخصصی در این راستا داریم، هم در خصوص پژوهش و هم کمک به نخبگان یزدی که در حال انجام ماموریت هستند.

دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

«ابوالفضل داوودی» راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد را راهی برای تربیت و تأمین نیروی متخصص بخش صنعت دانست.

نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

در گفت و گو با امام جمعه بخش مرکزی یزد مطرح شد؛

نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

آیت الله مدرسی گفت: متاسفانه ما آنطور که باید جذب مغزها داشته باشیم، نداشتیم و در این زمینه کوتاهی وجود داشته و این مشکل برمی گردد به عدم اشتغال جوانان و نخبگان. امیدوارم که این شرکت های دانش بنیان، زمینه اشتغال جوانان و بخصوص نخبگان را هم برای ما فراهم کنند.

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

در گفت و گو با دکترای علوم تربیتی در زمینه مهارتهای زندگی و یادگیری بررسی شد؛

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

بهنودی گفت: در ورکشاپ های هوش های ده گانه ویژگیهای افرادی که این هوش ها را دارند بررسی می شود و اینکه چگونه میتوانیم هوش های خود را در این ارکان ده گانه ارتقا دهیم و ابزاری که باعث ارتقای سریعتر این هوش ها می شود را آموزش می دهیم.

شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان

در شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان یزد مطرح شد؛

برنامه‌های تحولی یزد نوین در توسعه کشاورزی

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد در شانزدهمین نشست مركز راهبردي پيشرفت و عدالت استان، گفت: توسعه کمی بخش کشاورزی خط قرمز برنامه‌های تحولی یزد نوین بوده و کشت‌های جایگزین به عنوان یک تحول اساسی و اثربخش در استان مطرح است.

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد از مرز ۱۲۰ تن گذشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد از مرز ۱۲۰ تن گذشت

دکتر اسلامی گفت: در حال حاضر، ۱۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند.

محمد شاکری

مراکز رشد فرصتی برای ریسک پذیری و قوی تر کردن جوانها

محمد شاکری، فناور موفق استان خراسان شمالی گفت: یکی از بهترین ایده های استراتژیک ۴۰ سال انقلاب ایجاد مراکز رشد می باشد.

۲

تولد علوم نانو پزشکی در عصر جدید فناوری

مؤثرترین روش برای این که نانو ربات‌ها مدام در حال حرکت و فعالیت باشند (در هر محیطی نه صرفاً محیط بیولوژیک)، ایجاد منابعی از انرژی است تا از محیطی که نانو ربات در آن مشغول به کار است فراهم شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب