تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر استان ایلام

طی مراسمی با حضور مسئولان و جمعی از نخبگان استان از پژوهشگران و فناوران برتر استان ایلام تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی علم و فناوری نیوز استان ایلام، مراسم تقدير از پژوهشگران و فناوران برگزيده استان ايلام در سال 1401 با حضور استاندار، رئیس دانشگاه ایلام، پژوهشگران و جمعی از مسئولان استانی در سالن اجلاس شهید رجايي استانداري  ایلام برگزار شد.

دانشجویان ستاره های درخشان ایران اسلامی هستند

«دکتر حسن بهرام نيا» در اين مراسم دانشجویان را ستاره های درخشان آسمان ایران اسلامی برشمرد و تصریح کرد: تلاشها و پیگیریهای مجموعه دانشگاهیان در پیشرفت علم و فناوری کشور منجر شده تا کشورمان در حوزه تولیدات فناوری در جایگاههای برتر دنیا قرار گیرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و حمایت معظم له از  نخبگان دانشگاهی عنوان کرد: اهمیت توجه به نخبگان از راهبردهای اصلی دولت سیزدهم بوده و برنامه های متعدد و ارزشمندی برای توسعه زیرساخت ها و پرداخت تسهیلات به فناوران مدنظر قرار گرفته است.

کسب رتبه 15 جهان در عرصه تولید علم از ثمرات و برکات جمهوری اسلامی است

استاندار ایلام، قرار گرفتن کشور در رتبه 15 جهان در عرصه تولید علم را از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: توجه به نخبگان و نیازمندیهای این قشر فهیم و فرهیخته می تواند در بسیاری از مسائل مهم و اساسی راهگشا باشد.

مسئول بلند پایه استان ایلام در ادامه اظهارات خود بهره مندی نخبگان از منابع مالی تبصره 18 را فرصتی مناسب برای توسعه و تقویت زیرساخت های استان برشمرد و اذعان داشت : حمایت از نخبگان، محققان و پژوهشگران باید به عنوان یک اولویت اصلی برای تمامی مسئولان مد نظر قرار گیرد، تا شاهد تولید ثروت، افزایش درآمد، رونق اشتغال و توسعه صادرات محصولات فناورانه در استان باشیم.

حرکت بر مدار اقتصاد دانش بنیان الزام آور است

بهرام نیا در پایان اظهارات خود با تاکید بر حرکت نخبگان بر مدار توسعه اقتصاد دانش بنیان و حمایت مسئولان استانی از نخبگان در جهت تقویت و توسعه علم و فناوری اظهار داشت: اختصاص بیش از 11 میلیارد تومان برای توسعه پارک علم و فناوری و احداث نمایشگاه محصولات فناورانه تنها بخشی از حمایت دولت از حوزه علم و فناوری استان در سال جاری بوده است.

ارتقاء رتبه دانشگاه ایلام در سطح ملی

«دکتر طاهر علی محمدی» نیز در این مراسم با اشاره به حمایت های قاطع مقام معظم رهبری و دولت سیزدهم از نخبگان عنوان کرد: یکی از مهم ترین برکات و ثمرات انقلاب اسلامی، دستاوردهای ارزشمند نخبگان در حوزه علم و فناوری در سطح جهانی بوده و کسب رتبه 15 و 53 در حوزه تولید علم و فناوری، نمونه بارزی از موفق دانشمندان و نخبگان کشور در عرصه دانش بنیانی است.

وی از موفقیتهای دانشگاه ایلام و ارتقاء رتبه این دانشگاه در سطح ملی گفت و اظهار کرد: دانشگاه ایلام در طی سال جاری با کسب عناوین برتر علمی در عرصه ملی و جهانی نمایش قابل قبولی از خود ارائه کرده است.

رئیس دانشگاه ایلام ادامه داد: قرار گرفتن 5 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه ایلام در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان و رشد 32 درصدی مقالات 1  Q و 2  Q  تنها بخشی از افتخارات این دانشگاه در سال جاری بوده است.

این مسئول در پایان اظهارات خود با تاکید بر برقراری توازن بین تولید علم و فناوری بیان کرد: فاصله بین تولید علم و فناوری متوازن نیست و لازم است با حمایت مسئولان زمینه تبدیل علم به فناوری، ثروت و استقلال اقتصادی در کشور فراهم شود.

انتهای پیام /

خبرنگار : فرشته نیازی

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲:۳۶

شناسه خبر: 102366

مطالب مرتبط :
ت

دانشگاه ایلام اعلام کرد؛

صعود ۷۶ پله ای دانشگاه ایلام در نظام رتبه بندی سایمگو

رئيس دانشگاه ايلام از ارتقاء جایگاه این دانشگاه در نظام رتبه بندی سایمگو خبر داد.

  تغییر ریل پژوهش به سمت فناوری اطلاعات

به بهانه هفته پژوهش خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند:

تغییر ریل پژوهش به سمت فناوری اطلاعات

داده‌های «نما» -جایگاه علم، فناوری و نوآوری ایران در جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی- نه تنها حکایت از رشد قابل توجه پژوهشی در کشور دارد که نشانه دهنده حرکت مسیر دانش پژوهشی به سمت فناوری اطلاعات دارد. کمااینکه در وزارت علوم نیز هم اینک برای هر یک از حوزه های پژوهش و فناوری اطلاعات، معاونت هایی مجزا وجود دارد.

وجود ۸۵ محله کمتر برخوردار در استان اصفهان/«همت آباد» اصفهان الگوی ملی بازآفرینی شهری قرار گرفت

قائم مقام وزیر کشور در امور محرومیت‌زدایی:

وجود ۸۵ محله کمتر برخوردار در استان اصفهان/«همت آباد» اصفهان را الگوی ملی بازآفرینی شهری قرار دادیم

قائم مقام وزیر کشور در امور محرومیت‌زدایی با اشاره به ۸۵ محله کمتر برخوردار در استان اصفهان، گفت: در تعاونی‌سازی محله همت آباد اصفهان را الگو قرار داده‌ایم زیرا در این محله کار اصولی انجام شده است.

س

برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در ایلام

نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن بازار استان ايلام با حضور معاون برنامه‌ريزي استانداري ايلام در قالب ۱۶ غرفه تخصصی در دانشگاه ايلام افتتاح شد.

ل

برگزاری اولین رویداد استارتاپی خدمات شهری در دانشگاه ایلام

اولین رویداد استارتاپی خدمات شهری با رقابت ۲۸ تیم برتر در دانشگاه ایلام برگزار شد.

ی

تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه ایلام

طی آئینی با حضور مسئولان دانشگاه ایلام و جمعی ازدانشجویان از پژوهشگران برتر این دانشگاه تجلیل شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب