در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و کارآفرینی مرکز آموزش عالی لامرد صادر شد

مسوول ارتباط با صنعت و مركز نوآوری و كارآفريني مركز آموزش عالی لامرد از گرفتن مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و کارآفرینی برای این دانشگاه خبر داد

دکتر مرتضی شمالی مسوول ارتباط با صنعت و مركز نوآوری و كارآفريني مركز آموزش عالی لامرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در لامرد اظهار کرد: در پی رایزنی با پارک علم و فناوری استان فارس، مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و کارآفرینی مرکز آموزش عالی لامرد صادر شد.

 

وی افزود: ماموريت اصلی مرکز نوآوری و کارآفرینی استقرار تیم های نوآوری و فناور، ارائه آموزش های لازم برای افزایش مهارت های دانشجویان و علاقه مندان اين حوزه، ايجاد بستر مناسب برای ایجاد و رشد کسب و کارهای دانش بنیان در كنار آموزش و جذب حمايت های مالی لازم در مراحل بعد است.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: از ديگر ماموریت های این مرکز، همکاری با کلیه کنشگران نظام نوآوری منطقه با هماهنگی پارک علم و فناوری استان، برقراری ارتباط با صنایع منطقه به منظور گسترش فعالیت های دانش بنیان و فناورانه و برگزاری رویدادهای استارتاپی است.

 

دکتر شمالی خاطر نشان ساخت: از سوی ديگر با ارتباطات صورت گرفته با مراکز فناوری، نوآوری، رشد و پارک های علم و فناوری دایر در دانشگاه ها و شهرهای مختلف از جمله دانشگاه های شيراز، صنعتی شيراز، دانشگاه خليج فارس بوشهر و پارك علم و فناوری استان فارس امكان همكاری و هم افزايی در پيشبرد سريع تر و آسان تر اهداف اين مركز فراهم شده است.

 

او گفت: مرکز آموزش عالی لامرد تاکنون برنامه هایی از جمله جلسات "با کارآفرینان"، همکاری با دانشگاه علمی كاربردي لامرد در برگزاري رویداد استارتاپی "روش های نوین پیشگیری، ارزیابی و تحلیل حوادث صنعتی" و سلسله جلسات "جمع خوانی کتاب های کسب و کار" را در حوزه ی کارآفرینی و کسب و کار برگزار کرده است.

 

دکتر مرتضی شمالی افزود: این مرکز به منظور حمایت از خلاقیت ‌ها و نوآوری ‌های دانشجویان و جوانان منطقه ایجادشده‌ و به دنبال حمایت از صاحبان ایده به منظور عرضه محصولات دانش بنیان به بازار است.

 

وی ادامه داد: شناسائی پتانسیل های موجود و حمایت از صاحبان ایده, ایجاد بستری برای ارائه شیوه های نوآورانه و خلاقانه و راهکارهای جدید، به ویژه در حوزه ی صنایع موجود در منطقه و کارآفرینی برای جوانان و دانشجویان با توجه به مزیت های شهرستان از اهداف مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه دولتی لامرد است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸:۱۳

شناسه خبر: 102369

مطالب مرتبط :
کوتاه با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

به مناسبت روز خبرنگار؛

چند سطری با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

تعدادی از خبرنگاران افتخاری خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس چند سطری را به مناسبت هفده مردادماه به رشته تحریر درآورده تا گوشه ای باشد از آنچه که در دل ها و اذهانشان می گذرد.

پتروشیمی‌

معاون وزیر نفت در سفر به لامرد:

حمایت از سرمایه گذاری، احداث و راه اندازی پتروشیمی‌ها در منطقه ویژه لامرد

معاون وزیر نفت گفت: اتمام طرح انتقال آب و نیروگاه باعث رشد و ترقی منطقه است و از سرمایه گذاری، احداث و راه اندازی پتروشیمی ها در منطقه ویژه لامرد حمایت می کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب