معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد:

مهارت آموزی باید در دانشگاه ها انجام پذیرد

یکی از راه‌های حل مشکل بیکاری فازغ التحصیلان این است که علاوه بر تربیت تخصصی در دانشگاه‌ها، باید مهارت آموزی نیز انجام شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، مراسم روز دانشجو با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، اساتید و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.

دکتر فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: نرخ بیکاری در بین تحصیلکردگان سه برابر غیر تحصیل‌کرده‌ها است یکی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و این مشکل علل مختلفی دارد و باید برای آن راهکار ارائه شود. یکی از راه‌ها این است که علاوه بر تربیت تخصصی در دانشگاه‌ها، باید مهارت آموزی نیز انجام شود.

جهان‌بین در ادامه افزود: دانشگاه و جامعه در پیوند با یکدیگر هستند و نمی‌شود رشته‌های ۲۰ سال پیش با سرفصل‌های قدیمی در دانشگاه تدریس شود. راه حل دیگر این است که تربیت متخصص باید با توجه به نیاز مناطق مختلف انجام شود و این مورد باید توسط سیاست‌گذاران آموزشی مورد توجه واقع شود.

 

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بخش دیگری از مشکل بیکاری فارغ التحصیلان به خود دانشجویان برمی‌گردد تصریح کرد: دانشجویان به کسب مهارت در کنار آموزش توجه نمی‌کنند. باید توجه داشت از بین خیل عظیم فارغ التحصیلان، کسانی وارد بازار کار می‌شوند که توانمند‌تر بوده و مهارت‌های بیشتری را فرا گرفته باشند.

 

وی در ادامه به سرا‌های نوآوری و مراکز رشد اشاره کرد و گفت: سرا‌های نوآوری و مراکز رشد یک اقدام بسیار مهم است که در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور در حال فعالیت می‌باشند.

جهان بین عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با پویش اشتغال به دنبال حل برخی از مشکلات فوق الذکر است و سعی دارد نیروی ماهر دانش‌بنیان را تحویل جامعه و صنعت دهد.

 

وی با بیان اینکه حواله کردن مشکلات به یکدیگر و همدیگر را مقصر نشان دادن راه مناسبی نیست خاطرنشان کرد: راه حل در کنار هم بودن ما و مسئولیت پذیری همه ماست. ما موظفیم که برای دانشجویان فضای مناسب را ایجاد کنیم، اما در کنار تلاش دانشگاه، دانشجویان نیز باید همت به خرج دهند و چه بسا نباید معطل دیگران بمانند و لذا از فرصت گذران عمر استفاده کنید و امروز برای فردایتان ذخیره کنید.

 

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به واقعه ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ که سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و توسط نیرو‌های ملی و غیر مذهبی علیه نفوذ آمریکا در کشور رخ داده است، اشاره کرد و گفت: آن زمان هنوز اسمی از آیت الله خمینی (ره) مطرح نبود، لذا خصومت آمریکا با ملت ایران به شخص امام خمینی یا رهبر انقلاب مربوط نیست و از نظر آمریکا هر کس و هر ملتی که حتی مختصری استقلال طلب باشد دشمن است و با آن برخورد می‌کند. راه مقابله با چنین کشوری این است که به دانشمندان خود و دانشجویان که دانشمندان آینده کشور هستند اتکا کنیم و با شناخت سهم خود در پیشرفت کشور قدم برداریم.

 

جهان‌بین اعتماد به نفس و احساس عزت ملی را منشا تمام خیرات دانست و بیان کرد: برای دانشجویانی چنین پرنشاط، آینده‌ای درخشان پیش رو است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰:۱۱

شناسه خبر: 102369

مطالب مرتبط :
مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گلستان مشخص شد

گزارش تصویری؛

انتخابات مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گلستان

مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای استان گلستان با برگزاری انتخابات مشخص شد.

شتایی

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان خبر داد

فعالیت ۲۰ واحد فناور در دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان/ فارغ التحصیلی ۱۵۰ دانشجوی خارجی

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان گفت: دانشگاه در تلاش است که دانشجویان را با مراکز فناورانه و دانش بنیان گره بزند و در این راستا ۲۰ مرکز فناور داریم که حدود ۳۰ دانشجو در آن فعالیت دارند.

علی خیرالدین

معاون فناوری وزیر علوم:

۴۴ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها تشکیل می دهند

خیرالدین، معاون فناوری وزیر علوم گفت: ۴۴ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها تشکیل می دهند.

بطاح

بطحایی مطرح کرد:

طرح پویش و مهارت آموزی دانشجویان، حلقه مفقوده امتزاج صنعت و دانشگاه

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، اجرای طرح مهارت آموزی و اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان(پویش) را حلقه واسط و راهکار رفع فاصله بین آموزش عالی کشور و بخش صنعت و اقتصاد دانست.

نواوری

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) مطرح کرد:

مراکز رشد عزت کشور را افزایش می دهد

سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام در بازدید از سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: مراکز رشد متعددی در سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل باعث افزایش عزت کشور خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه دماوند

در راستای تحقق دانشگاه های نسل سوم در دانشگاه آزاد دماوند تاسیس شد؛

کانون دانشجویی «کارآوند» با موضوع کارآفرینی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دماوند از تأسیس کانون دانشجویی «کارآوند» با موضوع کارآفرینی خبر داد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب