در گفت و گو با امام جمعه بخش مرکزی یزد مطرح شد؛

نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

آیت الله مدرسی گفت: متاسفانه ما آنطور که باید جذب مغزها داشته باشیم، نداشتیم و در این زمینه کوتاهی وجود داشته و این مشکل برمی گردد به عدم اشتغال جوانان و نخبگان. امیدوارم که این شرکت های دانش بنیان، زمینه اشتغال جوانان و بخصوص نخبگان را هم برای ما فراهم کنند.

آیت الله «سیدمحمدکاظم مدرسی» امام جمعه بخش مرکزی یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد در رابطه با حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: پیشرفت یک کشور وابسته به حضور جدی، همراه با تلاش و همراه با پشتوانه های علمی در میدان های مختلف و حضور متعهدانه است.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی هستند که از لحاظ علمی از پیشرفت های کشور، پشتیبانی می کنند و در حقیقت حلقه وصل و اتصال بین علم و صنعت هستند.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه علم و تکنیک مورد نیاز جامعه هستند اذعان داشت: از علم و تکنیک باید در عرصه های مختلف استفاده شود. منتهی تعداد شرکت های دانش بنیان هم از لحاظ عددی و هم از لحاظ کیفیت باید تقویت شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: تقویت شرکت های دانش بنیان هم به حضور جوانان مومن، تلاش گر، خوش استعداد نیاز دارد. خوشبختانه امروزه تکنیک های ارتباط جمعی و ارتباط از راه دور وجود دارد و هیچ اشکالی ندارد که ما بتوانیم از فکرها و مغزهای تحصیل کرده ای که در ایران یا در خارج از کشور تحصیل کردند استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه نباید شرکت های دانش بنیان را محدود به دایره موجود فیزیکی دانشجویان و اساتید داخل کشور کرد ادامه داد: باید از دانشجویان و اساتید خارج از کشور هم استفاده کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد و این اتفاق محقق شود، طبعا شرکت های دانش بنیان ما هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی رشد بیشتری را دارند. 

آیت الله مدرسی با اشاره به جلوگیری از فرار مغزها و نخبگانی که در سطح استان یزد هستند و همچنین حمایت از طرح ها و ایده های آنان تصریح کرد: ما معتقدیم که راه برای تحصیل و اشاعه ی علم باید باز باشد، اما این فکر که حتما باید ما در خارج سکنی داشته باشیم و با خارج ارتباط فیزیکی داشته باشیم تا بتوانیم در ایران کار کنیم و یا نگاه به غرب داشته باشیم، من این نگاه را نمی پسندم و طبعا ارق ایرانی ما هم این نگاه را نمی پسندد.

وی تاکید کرد: باید از لحاظ فرهنگی روی این مسئله کار شود. متاسفانه ما آنطور که باید جذب مغزها داشته باشیم، نداشتیم و در این زمینه کوتاهی وجود داشته و این مشکل برمی گردد به عدم اشتغال جوانان و نخبگان. امیدوارم که این شرکت های دانش بنیان، زمینه اشتغال جوانان و بخصوص نخبگان را هم برای ما فراهم کنند.

انتهای پیام/ گفت و گو از ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴:۳۱

شناسه خبر: 102370

مطالب مرتبط :
استاندارد تولیدات شرکت های دانش بنیان هواشناسی مطابق با استاندارد جهانی نیست

مدیرکل هواشناسی یزد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری علم و فناوری یزد مطرح کرد؛

استاندارد تولیدات شرکت های دانش بنیان هواشناسی مطابق با استاندارد جهانی نیست

برهانی گفت: متاسفانه تا الان هنوز شرکت های داخلی که تولید کننده هستند سطح و استاندارد محصولاتشان در آن حد نبوده و هنوز توسط کسی تایید نشده است، اگر چه بعضی از شرکت ها هستند که محصولاتشان را ارائه کردند و یکسری تست ها در سازمان هواشناسی انجام شده و تا مراحلی را توانستند طی کنند، اما هنوز تایید نهایی نشده است.

 راهیان نور پیشرفت ۱۰۸۰

برگزاری اولین اردوی راهیان پیشرفت فرآیند محور توسط بسیج دانشجویی استان اصفهان

معاونت علمی‌پژوهشی بسیج دانشجویی استان اصفهان اولین‌ اردوی راهیان پیشرفت فرآیند محور را برگزار کرد.

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

فرمانده سپاه الغدیر یزد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح کرد؛

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

سردار «حسین زارع کمالی» با اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: این مهم در دستور کار سپاه الغدیر هم است و ما معاونت های تخصصی در این راستا داریم، هم در خصوص پژوهش و هم کمک به نخبگان یزدی که در حال انجام ماموریت هستند.

شاخص

درخشش دانش آموزان آذربایجان شرقی در کنکور سراسری ۱۴۰۱

دانش آموزان تبریزی سه رتبه تک رقمی گروه های آزمایشی کنکور ۱۴۰۱ را کسب کردند.

دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

رییس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

دانشگاه آزاد یزد پیشران رفع کمبود نیروی کار صنعت استان یزد

«ابوالفضل داوودی» راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد را راهی برای تربیت و تأمین نیروی متخصص بخش صنعت دانست.

پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی

رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی

«صادقیان» رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد از پذیرش دانشجو در رشته نانوفناوری پزشکی از مهرماه خبرداد.

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

در گفت و گو با دکترای علوم تربیتی در زمینه مهارتهای زندگی و یادگیری بررسی شد؛

تقویت هوش های ده گانه در کودکان و نوجوانان

بهنودی گفت: در ورکشاپ های هوش های ده گانه ویژگیهای افرادی که این هوش ها را دارند بررسی می شود و اینکه چگونه میتوانیم هوش های خود را در این ارکان ده گانه ارتقا دهیم و ابزاری که باعث ارتقای سریعتر این هوش ها می شود را آموزش می دهیم.

شاخص

گفتگویی با مدرس اولین دوره آموزش معماری برای نابینایان

یکی از هنرهای باشکوه و پرطرفدار که در کشور ما نیز پیشینه‌ای طولانی و سرشار از موفقیت دارد، حرفه معماریست. بی‌تردید در این عرصه، حس بینایی از اهمیت به خصوصی برخوردار است. حال سوال اینجاست که آیا افراد نابینا هم می‌توانند در حوزه معماری فعالیت کنند؟ برای یافتن پاسخ این پرسش،خانم آنیتا سرتیبی خبرنگار گفتگویی داشته است با محمد علی عبدالصمدی، دکتری تخصصی معماری، مدرس دانشگاه، مدیر عامل موسسه معماری فرآیند دیوار چهارم و عضو هیئت مدیره موسسه‌ی نابینایان بصیر. عبدالصمدی موسس اولین دوره‌ی آموزش معماری برای نابینایان است. او معتقد است زیبایی‌ها را صرفاً نمی‌توان با دید بصری مشاهده کرد.

ی

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با مخترع آبدانانی

بی توجهی به نخبگان پدیده فرار مغزها را در پی دارد/تجاری سازی محصولات دانش بنیان چالشی پیش روی شرکت های دانش بنیان

علی دانیالی مخترع آبدانانی اظهار کرد: امیدواریم با هم افزایی نهاد های علمی و کاهش واردات محصولات مشابه شرکت های دانش بنیان داخلی، شاهد رشد و تقویت اقتصاد ملی و رونق اشتغالزایی در کشور باشیم.

راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد یزد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد؛

راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد یزد

دهقانی اشکذر از راه اندازی پروژه های اقتصادی دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد استان شامل چهار طرح پرورش آبزیان، چهار طرح گلخانه نوین و نیروگاه CHP خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب