مدیرکل هواشناسی یزد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری علم و فناوری یزد مطرح کرد؛

استاندارد تولیدات شرکت های دانش بنیان هواشناسی مطابق با استاندارد جهانی نیست

برهانی گفت: متاسفانه تا الان هنوز شرکت های داخلی که تولید کننده هستند سطح و استاندارد محصولاتشان در آن حد نبوده و هنوز توسط کسی تایید نشده است، اگر چه بعضی از شرکت ها هستند که محصولاتشان را ارائه کردند و یکسری تست ها در سازمان هواشناسی انجام شده و تا مراحلی را توانستند طی کنند، اما هنوز تایید نهایی نشده است.

«رضا برهانی» مدیرکل هواشناسی یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در ادارات هواشناسی اظهار داشت: سازمان هواشناسی معمولا در بحث تامین ایستگاه‌ها و تجهیزات خودکار با شرکت‌های دانش بنیان ارتباط پیدا می‌کند و از طریق سازمان هواشناسی این امکانات برای استان تامین می‌شود.

وی افزود: سازمان هواشناسی استان یزد یکسری پروژه‌های مشترک را با دانش بنیان‌ها برای تولید یکسری تجهیزات و ادواتی که مورد نیاز هواشناسی هست تعریف کرده و پیگیر این موضوع هستند. از جمله تجهیزاتی که برای ایستگاه‌های جو بالا نیاز است و همچنین ایستگاه‌های خودکار اقلیم شناسی و سینوپتیک، قرارداد‌هایی منعقد شده و پیگیر هستند که انشالله به نتیجه برسد.

برهانی ادامه داد: شبکه‌ی هواشناسی یک شبکه جهانی است و اطلاعات در شبکه جهانی هواشناسی مخابره میشود، لذا باید استاندارد‌های ایستگاه هواشناسی با استاندارد جهانی هواشناسی هم خوانی داشته باشد. تولید داخل وقتی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد که در حد تامین استاندارد جهانی باشد.

وی افزود: متاسفانه تا الان، هنوز شرکت‌های داخلی که تولید کننده هستند سطح و استاندارد محصولاتشان در آن حد نبوده و هنوز توسط کسی تایید نشده است، اگر چه بعضی از شرکت‌ها هستند که محصولاتشان را ارائه کردند و یکسری تست‌ها در سازمان هواشناسی انجام شده و تا مراحلی را توانستند طی کنند، اما هنوز تایید نهایی نشده است.

مدیرکل هواشناسی یزد اذعان داشت: در حال حاضر ناگزیریم تجهیزات خود را از تجهیزات تولید خارج از کشور تامین کنیم، علی رغم اینکه اعلام نیاز شده و این قرارداد هم بسته شده، ولی در آینده‌ی نزدیک امیدوار هستیم که بتوانیم در یکی از دوسال آینده انشالله ما شاهد این باشیم که خیلی از شرکت‌های داخلی هم تولید کننده شوند و بتوانیم تجهیزات داخلی را استفاده کنیم.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت شرکت‌های داخلی هم به لحاظ اقتصادی برای ما خیلی به صرفه‌تر است و هم به لحاظ پشتیبانی و نگهداری ایستگاه ها، چون وقتی تولید داخل باشد تامین قطعات و تجهیزات خیلی راحت‌تر میشود. ضمن اینکه بحث فرمایش مقام معظم رهبری بر مبنای حمایت از تولیدات داخلی است و ما هم از این ایده حتما حمایت می‌کنیم.

برهانی با بیان اینکه در یزد نمایشگاهی مبنی بر ارائه تولیدات داخلی و ادوات هواشناسی برگزار نشده است گفت: بعضی از شرکت‌ها بصورت انفرادی مراجعه کردند و درخواست داشتند که ما هم این‌ها را منعکس کردیم و راهنمایی کردیم که باید با سازمان هواشناسی در ارتباط باشند و از طریق آن‌ها پیگیر شوند، چون در حیطه تخصص ما و در توان ما نیست که بخواهیم تایید کنیم و از تولیدات آن‌ها استفاده کنیم، چون تولیدات و تجهیزات باید در آزمایشگاه مرکز ارائه‌ی فنی سازمان هواشناسی تست میدانی شوند و بعد از تائید نهایی به ما اعلام شود.

انتهای پیام/ گفت و‌گو از ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷:۰۴

شناسه خبر: 102381

مطالب مرتبط :
نقش موثر شرکت های دانش بنیان در حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی

امام جمعه یزد مطرح کرد؛

نقش موثر شرکت های دانش بنیان در حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی

آیت الله ناصری گفت: کارخانه ها و شرکت های دانش بنیان با به کارگیری نخبه ها و نوابغ کشور، در راستای حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی – پژوهشی این مرز و بوم می توانند بسیار موثر عمل کنند.

هیچ پروژه و اقدامی مهم‌تر از یزد نوین نیست

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد مطرح کرد؛

هیچ پروژه و اقدامی مهم‌تر از یزد نوین نیست

رحمانی در هفدهمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان با استناد به سخنان استاندار یزد مبنی بر اهمیت برنامه تحولی یزد نوین، گفت: در استان هیچ پروژه و اقدامی مهم‌تر از یزد نوین نیست و باید اولویت اول دستگاه‌های اجرایی باشد.

آئین تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان یزد با حضور قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان

گزارش تصویری/ عکس: ندا دهقانی زاده

آئین تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان یزد با حضور قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان

مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان یزد با حضور قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

استان یزد، استان نخبه خیز کشور ما است

قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان:

«استان یزد» استان نخبه خیز کشور ما است

ناصر باقری مقدم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: بهترین تعبیری که در مورد استان یزد می‌شود بکار برد، همین جمله ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی رسما اعلام کردند که استان یزد، استان نخبه خیز کشور ما است.

اقلیم

پیدا و پنهان پدیده مونسون در کشور/آیا کشورهای پیشرفته جهان تقویم سالانه هواشناسی دارند

مدیرکل هواشناسی مازندران، گفت:مونسون در کشور پیش بینی شده و حتی رطوبت ناشی از این پدیده تا استان‌های مرکزی کشور احساس شد.

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

فرمانده سپاه الغدیر یزد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح کرد؛

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

سردار «حسین زارع کمالی» با اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: این مهم در دستور کار سپاه الغدیر هم است و ما معاونت های تخصصی در این راستا داریم، هم در خصوص پژوهش و هم کمک به نخبگان یزدی که در حال انجام ماموریت هستند.

نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

در گفت و گو با امام جمعه بخش مرکزی یزد مطرح شد؛

نقش شرکت های دانش بنیان در اشتغال نخبگان

آیت الله مدرسی گفت: متاسفانه ما آنطور که باید جذب مغزها داشته باشیم، نداشتیم و در این زمینه کوتاهی وجود داشته و این مشکل برمی گردد به عدم اشتغال جوانان و نخبگان. امیدوارم که این شرکت های دانش بنیان، زمینه اشتغال جوانان و بخصوص نخبگان را هم برای ما فراهم کنند.

۰۸

توسط دانشگاه ریدینگ؛

عدم ارتباط بین مصرف منظم شیر با افزایش سطح کلسترول

در تازه ترین مطالعه نشان داده شده است که کسانی که به طور منظم شیر مصرف می کنند ۱۴٪ کمتر در معرض بیماری کرونر قلب قرار دارند و دارای چربی بدن بالاتر و کلسترول پایین تر هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب