امام جمعه یزد مطرح کرد؛

نقش موثر شرکت های دانش بنیان در حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی

آیت الله ناصری گفت: کارخانه ها و شرکت های دانش بنیان با به کارگیری نخبه ها و نوابغ کشور، در راستای حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی – پژوهشی این مرز و بوم می توانند بسیار موثر عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ آیت الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در یزد در دیدار با رئیس بنیاد نخبگان کشور و مدیران و کارکنان بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به لزوم ایجاد تغییرات در نظام آموزشی کشور، اظهار کرد: کودکان این سرزمین نیاز دارند که از ابتدای شروع دوره آموزشی خود، اصول مهم و بنیادی ای همچون تشخیص خوب از بد، پرورش قدرت تصمیم گیری، تفکر و تدین را یاد بگیرند.

وی افزود: در سیستم آموزشی کشور، فقدان و عدم وجود برخی از مسائل بنیادی به شدت به چشم می خورد و نیاز است که تغییر و تحولات اساسی ای در این زمینه صورت گیرد تا آموزش کودکان در بدو ورود به دوره تحصیلی به درستی صورت بگیرد.

امام جمعه یزد استحکام هویتی و شخصیتی را اساسی ترین و مهمترین فاکتور وجودی هر شخص دانست و تصریح کرد: نظام آموزشی کشور باید به گونه ای باشد تا هویت و شخصیت فرزندان کشور را به درستی و بر اساس فرهنگی ایرانی – اسلامی استحکام ببخشد و کودکان این سرزمین بدانند که هویت هر فرد، معرف آن شخص است و باید نسبت به پرورش هویتی خود با جدیت عمل کرده و از الگوپذیری نادرست از برخی از شخصیت های ساخته شده اجتنناب کنند.

ناصری عنوان کرد: آموزش و پرورش باید به گونه ای عمل کند که قوه تحلیل و تفکر را پرورش دهد و دانش آموز را پرسش گر تربیت کند، زیرا شخص جویای علم در نهایت می تواند به تولید علم و انجام پژوهش های فاخر کمک کند.

زمینه های لازم برای حفظ نوابغ و نخبگان استان در کشور را باید فراهم کرد

وی افزود: استان یزد، استانی نخبه پرور است و باید از این نوابغ و نخبه ها در راستای پیشرفت علمی و فناوری استان و کشور بهره گرفت و زمینه های لازم برای حفظ نوابغ و نخبگان استان در کشور را باید فراهم نمود.

امام جمعه یزد راهکار حفظ و پرورش نوابغ را در تشکیل گروه های مرتبط با این امر در دانشگاه ها  دانست و گفت: با تشکیل گروه های نیرو یاب، نیرو نگه دار و فعال در مدارس و دانشگاه ها می توان نوابغ و نخبه های کشور را تشخیص و پرورش داد.

ناصری بیان کرد: کارخانه ها و شرکت های دانش بنیان با به کارگیری نخبه ها و نوابغ کشور، در راستای حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی – پژوهشی  این مرز و بوم می توانند بسیار موثر عمل کنند.

انتهای پیام/ ندا دهقانی زاده

زمان انتشار: شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹:۲۳

شناسه خبر: 102384

مطالب مرتبط :
هفدهمين جشنواره علمي پژوهشي فرهنگيان در یزد برگزار می شود

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد خبر داد؛

هفدهمين جشنواره علمی پژوهشی فرهنگيان برگزار می شود

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری هفدهمین جشنواره علمی پژوهشی فرهنگیان خبر داد.

آیین شروع عملیات ساختمانی اولین باغ علم و فناوری دانش آموزی سمپاد کشور

ساخت اولین باغ علم و فناوری دانش آموزی سمپاد کشور در یزد کلید خورد

عملیات ساختمانی اولین باغ علم و فناوری دانش آموزی سمپاد کشور (یادبود معصومه بنت کریم) در استان یزد با حضور جمعی از مسئولان آغاز شد.

هیچ پروژه و اقدامی مهم‌تر از یزد نوین نیست

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد مطرح کرد؛

هیچ پروژه و اقدامی مهم‌تر از یزد نوین نیست

رحمانی در هفدهمین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان با استناد به سخنان استاندار یزد مبنی بر اهمیت برنامه تحولی یزد نوین، گفت: در استان هیچ پروژه و اقدامی مهم‌تر از یزد نوین نیست و باید اولویت اول دستگاه‌های اجرایی باشد.

استاندارد تولیدات شرکت های دانش بنیان هواشناسی مطابق با استاندارد جهانی نیست

مدیرکل هواشناسی یزد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری علم و فناوری یزد مطرح کرد؛

استاندارد تولیدات شرکت های دانش بنیان هواشناسی مطابق با استاندارد جهانی نیست

برهانی گفت: متاسفانه تا الان هنوز شرکت های داخلی که تولید کننده هستند سطح و استاندارد محصولاتشان در آن حد نبوده و هنوز توسط کسی تایید نشده است، اگر چه بعضی از شرکت ها هستند که محصولاتشان را ارائه کردند و یکسری تست ها در سازمان هواشناسی انجام شده و تا مراحلی را توانستند طی کنند، اما هنوز تایید نهایی نشده است.

آئین تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان یزد با حضور قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان

گزارش تصویری/ عکس: ندا دهقانی زاده

آئین تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان یزد با حضور قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان

مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد نخبگان یزد با حضور قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

فرمانده سپاه الغدیر یزد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح کرد؛

یکی از ماموریت های سپاه الغدیر کمک به پژوهش و نخبگان خواهد بود

سردار «حسین زارع کمالی» با اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: این مهم در دستور کار سپاه الغدیر هم است و ما معاونت های تخصصی در این راستا داریم، هم در خصوص پژوهش و هم کمک به نخبگان یزدی که در حال انجام ماموریت هستند.

جهاد دانشگاهی

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

حمایت از طرح‌های هدف‌دار جهاددانشگاهی/مسئولان به ایجاد مرکز تحقیقات و پیشگیری از سرطان کمک کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: از مسئولان انتظار دارم به ایجاد مرکز تحقیقات و پیشگیری از سرطان که مطالبه استانی و از برنامه‌های فناورانه جهاددانشگاهی است، کمک کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب