نماینده مجلس در گفت وگو با علم و فناوری مطرح کرد:

عزم دولت و مجلس بر مهارت محوری/ سیستم آموزشی کشور معیوب است

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در برهه کنونی آموزش ها براساس مهارت یک اولویت مهم است که مورد غفلت واقع شده اما عزم دولت و مجلس، حمایت از مهارت ورزی است.

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز اظهار داشت: سیاست های ما در عرصه آموزشی در نظام تعلیم و تربیت کشور اشتباه بوده به نحوی که امروز به دلیل نداشتن مهارت با لشکر عظیمی از بیکاران در سطح کشور مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه سیل عظیم بیکاران به دلیل مهارت محور نبودن آموزش های ما در سیستم نظام تعلیم و تربیت است، اذعان داشت: در برهه کنونی آموزش ها براساس مهارت یک اولویت مهم است که مورد غفلت واقع شده و متاسفانه به برخی از دانش آموزان و دانشجویان آموزش هایی داده می شود که به هیچ وجه کارساز و به درد بخور نیست .

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در سیستم آموزش و پرورش ما توجه به مهارت های فنی و حرفه ای آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته که این اتفاق سبب آسیبی بزرگ برای کشور و وجود تعداد بسیار زیادی از جوانان بیکار شده است .

وی اضافه کرد: امروز همه از بیکاری جوانان می‌نالند اما از این نکته غافل هستند که بخش اعظم این بیکاری نتیجه عدم مهارت‌ های فنی و حرفه ‌ای است.

عزیزی با تاکید بر حمایت از آموزش های فنی و حرفه ای به منظور افزایش مهارت های مختلف در افراد به ویژه دانش آموزان و دانشجویان تصریح کرد: عزم دولت و مجلس، حمایت از مهارت ورزی به ویژه در مراکز فنی و حرفه ‌ای است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس نیز عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد بخشی از منابع مالی لازم برای تکمیل خوابگاه دانشگاه فنی و حرفه ای تامین شده تا این مشکل نیز رفع شده و دانشجویان سراسر استان و کشور بتوانند با حضور در این دانشگاه، به عنوان فردی مهارت محور فارغ التحصیل شوند.

وی در مورد کارخانه نوآوری دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس متذکر شد: در اسرع وقت با وزیر نفت جلسه ای خواهیم داشت تا امکانات و تجهیزات لازم برای احداث و راه اندازی کارخانه نوآوری در دانشکده فنی و حرفه ای باهنر شیراز فراهم شود .

 

گفت وگو از محمد صادقی

انتهای پیام /

زمان انتشار: جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 102386

مطالب مرتبط :
رر

بهره برداری از برج فناوری پارک فارس همچنان نامشخص

با وجود تخصیص ۱۰ میلیارد تومان برای پارک علم و فناوری استان فارس اما بهره برداری از برج فناوری این مرکز همچنان در حاله ای از ابهام است .

استاندار آذربایجان شرقی

«مهارت‌افزایی» نیاز اصلی کشور برای ایجاد اشتغال پایدار است

استاندار آذربایجان‌شرقی، مهارت‌افزایی را اصلی‌ترین نیاز کشور برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و همکاری همه بخش‌های دولتی و خصوصی را با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای تحقق این مهم خواستار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب