احداث کارخانه فناوری و ساخت در شیراز

معاون امور مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت با حضور در شیراز از راه اندازی دفتر پارک علم و فناوری صنعت نفت و گاز در استان فارس و احداث کارخانه فناوری و ساخت در دانشکده فنی باهنر شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، وحیدرضا زیدی‌ فرد معاون امور مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت اظهار داشت: فارس استان توانمندی در حوزه نفت و گاز است و این مهم را در بخش های عمرانی و دانش بنیان شرکت گاز استان فارس دیده ایم.

وی ادامه داد: استان فارس یکی از استان های مهم و هاب های اصلی حوزه نفت و گاز در سطح کشور می باشد.

 

معاون امور مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت با اشاره به شعار سال مبنی بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: در صنایع نفت و گاز باید از ظرفیت و توان شرکت های دانش بنیان بهره بیشتری گرفت که با فعال شدن و راه اندازی دفتر پارک علم و فناوری صنعت نفت و گاز این مهم بهتر و ساده تر پیش خواهد رفت .

وی همچنین عنوان کرد: با افتتاح و فعال شدن دفتر توسعه نوآوری و فناوری و همچنین اختصاص یافتن یک طبقه از برج فناوری پارک به مرکز فناوری نفت و گاز زمینه رشد و شکوفایی پتانسیل ‌هایی که در این حوزه وجود دارد، تقویت خواهد شد.

وحیدرضا زیدی‌ فرد با اشاره به بازبینی از نقشه راه فعالیت صنعت نفت کشور طی چند ماه آینده خاطر نشان کرد: بازبینی هایی که صورت خواهد گرفت براساس رویکردهای دانش بنیان و فناورانه خواهد بود تا تکلیف زیست بوم فناوری نفت مشخص شود .

وی ادامه داد: ارتباط دانشگاه و صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است که با داشتن رویه ای مناسب و راهکاری عملیاتی در کنار رشد و تعالی دانشگاه، بالندگی و توسعه صنعت را در پی خواهد داشت.

این مقام مسئول در وزارت نفت در مورد پتانسیل ها و ظرفیت های استان فارس نیز گفت: منابع نفت و گاز استان فارس و صنایع وابسته آن در این استان از اهمیت بالا و در سطح ملی برخوردار است که به همراه بهره گیری از پتانسیل‌ های دانش بنیان می‌تواند الگویی برای راه ‌اندازی پارک ‌های دانش بنیان در کشور شود.

وی مجدد بر راه اندازی پارک علم و فناوری نفت و گاز در استان فارس و تاکید ویژه وزیر نفت بر این اتفاق خبر داد .

 

ساخت اولین کارخانه فناوری و ساخت در شیراز

 

معاون امور مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت در بخش دیگری از سخنانش طی بازدید از دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز گفت: دانشکده باهنر شیراز توان و پتانسیل خوبی برای راه اندازی و احداث کارخانه کارخانه فناوری و ساخت را دارد که این اتفاق با همکاری وزارت نفت انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی این مرکز و تجهیز آن، می توان نیروی انسانی توانمندی را آموزش داد .

وحیدرضا زیدی‌ فرد با اشاره به بهره مندی دانشجویان از کارخانه کارخانه فناوری و ساخت بیان داشت: با توجه به وجود امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که در این کارخانه با همکاری وزارت نفت قرار خواهد گرفت، به پیشرفت و توسعه صنعت نفت و گاز کشور نیز کمک خواهد کرد.

دکتر محمد جامعی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ‌ای استان فارس با استقبال از راه اندازی و احداث کارخانه فناوری و ساخت در دانشکده شهید باهنر شیراز اظهار داشت: این کارخانه زمینه تبدیل ایده‌ های دانشجویان استان فارس و کشور به محصولات کاربردی و مورد نیاز جامعه را فراهم خواهد کرد.

او خاطرنشان کرد: کارخانه فناوری و ساخت با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، پارک علم و فناوری استان، دانشگاه صنعتی شیراز و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی خواهد شد.

جامعی ادامه داد: در صورت تامین تجهیزات مورد نیاز، این کارخانه تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 102387

مطالب مرتبط :
هفدهمين جشنواره علمي پژوهشي فرهنگيان در یزد برگزار می شود

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد خبر داد؛

هفدهمين جشنواره علمی پژوهشی فرهنگيان برگزار می شود

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری هفدهمین جشنواره علمی پژوهشی فرهنگیان خبر داد.

باهنر شیراز

باهنر شیراز بر سکوی نخست جشنواره کشوری حرکت

جشنواره ملی حرکت برای سومین سال متوالی با شرکت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد و دانشگاه فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز رتبه اول این جشنواره را به خود اختصاص داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب