مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در نمایشگاه فن بازار یزد تاکید کرد؛

لزوم استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در پنل تخصصی با موضوع مدیریت مصرف آب در صنعت کاشی با بیان اینکه در اکثر کارخانجات صنایع کاشی و سرامیک استان،از سیستم بازچرخانی پساب جهت مدیریت مصرف استفاده می شود بر استفاده از نوآوری و الگوهای خوب مدیریت مصرف آب درصنایع تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، دکتر «محمدمهدی جوادیان زاده» مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در پنل تخصصی با موضوع مدیریت مصرف آب در صنعت کاشی که با حضور مدیر اجرایی انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران،رییس سازمان صنعت معدن تجارت ورییس سازمان جهاد دانشگاهی یزد و جمعی از صنعتگران و پژوهشگران استانی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی برگزار شد اظهار داشت: استان یزد اولین تولیدکننده کاشی کشور است که نقطه قوتی برای استان به حساب می آید.
 
 وی افزود: در حال حاضر آب با کیفیت در صنعت استفاده می شود و چون منابع آبی ما محدود و اولویت با آب شرب است باید برنامه ریزی شود که علاوه بر استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف در همه کارخانه ها و صنایع، روی آوردن به صنایع کم آبخواه نیز در برنامه قرار بگیرد.
 
استان یزد هفتمین تولیدکننده کاشی و سرامیک دنیا
 
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز با ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و صنعت استان گفت: استان یزد علاوه بر سرآمد بودن در فولاد، نساجی، محصولات کنجدی و... بعنوان هفتمین تولیدکننده کاشی و سرامیک دنیا شناخته می شود.
 
«محمدرضاعلمداریزدی» با بیان اینکه 4 درصد از آب در صنعت استفاده می شود گفت: بهترین راه صرفه جویی در آب، استفاده در صنعت است و باید صنایع در استان بیشتر از کشاورزی رونق بگیرد.
 
مدیر اجرایی انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران، در این نشست با بیان اینکه صنعت کاشی و سرامیک ذاتا آب بر و آلاینده است گفت: توسعه صنایع، خوب است ولی باید همه زوایای کار و از همه مهمتر، محدودیت منابع آبی و آیندگان را در نظر گرفت.
 
افزایش مشروعیت صنعت در جامعه محلی
 
مشاور علمی مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آب در یزد و جامعه شناس توسعه نیز با توضیحاتی در مورد مصرف پایدار آب در صنعت و اهمیت آن گفت:ما به طراحی یک گواهینامه براساس استانداردهای بومی به منظور استفاده پایدار از آب در کویر یزد، تحقق یک اقتصاد چرخشی در صنعت، افزایش مشروعیت صنعت در جامعه محلی، کاهش تنش های آبی، تقلیل ریسک مخاطرات زیست محیطی، توسعه پایدار و.... نیاز داریم.
 
«عباس فقیه خراسانی» ادامه داد: نام این گواهینامه می تواند «گواهینامه آبی» باشد که با کمک مشاوران اجتماعی و فنی طراحی شود.
 
در این نشست صنعتگران کاشی و سرامیک استان به بیان انتقادات، پیشنهادات و مشکلات خود پرداخنه و مدیران پاسخگوی آنها بودند.
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶:۴۸

شناسه خبر: 102388

مطالب مرتبط :
رونمایی از پیشرفته ترین چاپگر سه بعدی زیستی کشور

در جریان برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، صورت گرفت :

رونمایی از پیشرفته ترین چاپگر سه بعدی زیستی کشور

درسومین روز از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار کشور،از پیشرفته ترین چاپگر سه بعدی زیستی کشور سمنان رونمایی شد.

تصویر

هوش مصنوعی و تاثیر آن در توسعه اقتصاد دیجیتال

پنل تخصصی هوش مصنوعی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد با حضور مسئولان و دانشجویان،‌شرکت های دانش بنیان و علاقمندان به هوش مصنوعی برگزار شد.

تصویر

عکس: ندا دهقانی زاده

گزارش تصویری/ برگزاری پنل تخصصی هوش مصنوعی، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پنل تخصصی هوش مصنوعی، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان با هدف آشنایی با هوش مصنوعی و نقش و تاثیر آن در رونق کسب‌وکارها و توسعه اقتصاد دیجیتال برگزار شد.

تصویر

عکس: ندا دهقانی زاده

گزارش تصویری/ بازدید استاندار یزد از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

دکتر مهران فاطمی با حضور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از غرفه های شرکت های دانش بنیان و سازمان های دولتی و غیر دولتی و همچنین مراکز فناور استان یزد بازدید کرد و مشکلات و دغدغه های آنان را از نزدیک بررسی و با نخبگان گفت و گو کرد.

استاندار یزد

گفت و گوی علم و فناوری با استاندار یزد؛

نمایشگاه علم و فناوری ویترین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان است

دکتر مهران فاطمی گفت: نمایشگاه علم و فناوری ویترین تمام دستاوردهای یک ساله در حوزه علم و پژوهش و فناوری شرکت های دانش بنیان است.

sss

در نمایشگاه کیتکس برگزار شد:

پنل تخصصی هوش تهدیدات سایبری و اهمیت آن در دنیای امروز

پنل تخصصی هوش تهدیدات سایبری در دومین نمایشگاه کیتکس با استقبال خوب شرکت کنندگان برگزار شد.

۲

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد عنوان کرد

استفاده از آبهای ژرف در هاله‌ای از ابهام

جوادیان زاده گفت: تا کنون هیچ کس به پاسخ محسوسی که واقعا نشان دهد حجم زیادی آب ژرف تجدید پذیر قابل استخراج وجود دارد یا نه، نرسیده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب