هوش مصنوعی و تاثیر آن در توسعه اقتصاد دیجیتال

پنل تخصصی هوش مصنوعی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد با حضور مسئولان و دانشجویان،‌شرکت های دانش بنیان و علاقمندان به هوش مصنوعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، پنل تخصصی هوش مصنوعی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد با حضور مسئولان و دانشجویان،‌شرکت های دانش بنیان و علاقمندان به هوش مصنوعی برگزار شد.
 
«محمدرضا پاکدل» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره وضعیت مناسب استان در حوزه دانش بنیان، زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات همچنین لزوم بهره گیری از ظرفیت هوش مصنوعی، گفت: باتوجه‌ به پیش‌بینی رشد روزافزون به‌کارگیری هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف اعم از بهداشت و سلامت، کشاورزی، اقتصاد، حمل‌ونقل، انرژی و... نیاز به هوش مصنوعی محسوس تر شده و به عنوان یک فناوری قدرتمند، همه‌منظوره و انعطاف‌پذیر می‌تواند باعث پیشرفت و بهره وری بسیاری از صنایع و کسب‌وکارها شود. 
 
وی با اشاره به برگزاری پنل با همکاری و مشارکت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد، پارک علم و فناوری یزد، دانشگاه یزد، نظام صنفی رایانه ای استان گفت: در این نشست تخصصی به موضوعات مختلفی از جمله هوش مصنوعی و جهان پیش رو، فرصت های خلق ثروت با هوش مصنوعی در کشور و دستاوردهای بومی هوش مصنوعی پرداخته شد.
 
گفتنی است در این پنل پیش نویس سند نقشه راه توسعه ملی هوش مصنوعی که با مشارکت نخبگان دانشگاهی، صنعتی و بخش خصوصی در مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده، تشریح و ضمن اشاره به توسعه کاربردها، هدف استفاده از هوش مصنوعی در حوزه‌های اولویت داری همچون سلامت، حمل و نقل و کشاورزی، آموزش، صنعت و محیط زیست به بررسی دستاوردهای بومی هوش مصنوعی پرداخته شد و در انتها به پرسش های حاضرین توسط اعضای پنل پاسخ داده شد.
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 102389

مطالب مرتبط :
«سید امین دهقان بنادکی» به عنوان فناور کشوری توسط وزارت آموزش و پرورش معرفی شد

رییس گروه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش در گفت و گو با علم و فناوری خبر داد؛

«سید امین دهقان بنادکی» به عنوان فناور کشوری معرفی شد

«امیرچخماقی» از انتخاب «سید امین دهقان بنادکی» به عنوان فناور کشوری توسط وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: تقدیر از وی در روز ملی پژوهش (۲۰ آذرماه) توسط وزیر آموزش و پروش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

تصویر

عکس: ندا دهقانی زاده

گزارش تصویری/ برگزاری پنل تخصصی هوش مصنوعی، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پنل تخصصی هوش مصنوعی، در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان با هدف آشنایی با هوش مصنوعی و نقش و تاثیر آن در رونق کسب‌وکارها و توسعه اقتصاد دیجیتال برگزار شد.

تصویر

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در نمایشگاه فن بازار یزد تاکید کرد؛

لزوم استفاده از نوآوری ها در مدیریت مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در پنل تخصصی با موضوع مدیریت مصرف آب در صنعت کاشی با بیان اینکه در اکثر کارخانجات صنایع کاشی و سرامیک استان،از سیستم بازچرخانی پساب جهت مدیریت مصرف استفاده می شود بر استفاده از نوآوری و الگوهای خوب مدیریت مصرف آب درصنایع تاکید کرد.

تصویر

عکس: ندا دهقانی زاده

گزارش تصویری/ بازدید استاندار یزد از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

دکتر مهران فاطمی با حضور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از غرفه های شرکت های دانش بنیان و سازمان های دولتی و غیر دولتی و همچنین مراکز فناور استان یزد بازدید کرد و مشکلات و دغدغه های آنان را از نزدیک بررسی و با نخبگان گفت و گو کرد.

هوش مصنوعی

یکی دیگر از شگفتی های هوش مصنوعی؛

نمره قبولی برای مقاله علمی هوش‌ مصنوعی/ پدید آمدن موجی از نگرانی به خاطر این موفقیت!

به‌تازگی، یک برنامه هوش مصنوعی با نوشتن یک مقاله دانشگاهی باعث شگفتی همگان شده است.

sss

در نمایشگاه کیتکس برگزار شد:

پنل تخصصی هوش تهدیدات سایبری و اهمیت آن در دنیای امروز

پنل تخصصی هوش تهدیدات سایبری در دومین نمایشگاه کیتکس با استقبال خوب شرکت کنندگان برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب