به مناسبت روز خبرنگار؛

چند سطری با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

تعدادی از خبرنگاران افتخاری خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس چند سطری را به مناسبت هفده مردادماه به رشته تحریر درآورده تا گوشه ای باشد از آنچه که در دل ها و اذهانشان می گذرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، هفدهم مردادماه 1377، سالروز شهادت محمود صارمی زاده خبرنگار خبرگزاری ایرنا در مزار شریف به شهادت رسید که برهمین اساس شورای فرهنگ عمومی این روز را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

در همین راستا تعدادی از خبرنگاران افتخاری خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس چند سطری را به مناسبت هفده مردادماه به رشته تحریر درآورده تا گوشه ای باشد از آنچه که در دل ها و اذهانشان می گذرد.

 

زهرا خلیفه؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در زرقان

زندگی عرصه ی شادی و غم است

ما در این کشتی دنیا ب همراهی هم نیازمندیم

 تا به تصویر بکشیم آنچه درونمان  را

بالفعل درآورده است

خدا رو شکر میکنم که توی همچین شرایطی قرار گرفتم که حداقل بتونم چیزایی رو که میبینم بنویسم و نشر بدم اینکه دقیق تر به اطراف خودم نگاه کنم و به مسائل جامعه دقت بیشتر  و گوش شنوا تری  داشته باشم

همین که بتونم مسائل رو تجزیه و تحلیل کنم و برای خودم بنویسم

اینکه خیلی وقتا میشه از خودت دور باشی و به دغدغه های مردم گوش کنی  از خوبیهای انتخاب شغل خبر نگاری برای خودم هست .

هفته خبرنگار را به نگارنده های لحظه های زندگی تبریک میگم.

 

 

مهرآفرین وثوقی؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز

رشته دانشگاهی اینجانب فناوری اطلاعات بود. همیشه از اینکه سایتهایی را طراحی می کردم اما صاحبانش از تولید محتوا غافل و عاجز بودند، ناراحت بودم.

کم کم خودم هم علاوه بر طراحی و برنامه نویسی، تولید محتوا را نیز قسمتی از خدمات پشتیبانی هایم قرار دادم و برای موفقیت هر چه بیشتر در این کار حتی به رشته دانشگاهی روابط عمومی و مدیریت رسانه روی آوردم.

بسیار خوشحالم که خدا چنین سرنوشتی را برایم رقم زد که در کنار خبرنگاران جوان و خوب خبرگزاری علم و فناوری  بخصوص آقای مهندس محمد صادقی همکاری داشته و مطالب زیادی را بیاموزم.

 

محمود صابری زاده؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در لامرد

محمود صابری زاده فعال رسانه در شهرستان لامرد و مهر و همچنین استان فارس که با سابقه بیش از  8 سال حضور در رسانه و تبلیغات، هم‌اکنون خبرنگار فعال خبرگزاری علم و فناوری هستم.

41ساله، دانش آموخته مدیریت بازرگانی و هم اکنون نیز دانشجوی کارشناسی رشته برق قدرت.

توان و پشتکار بسیار بالای او توانسته طی سالها حضور در رسانه های مختلف، جایگاه بسیارخوبی در اهالی رسانه شهرستان لامرد ومهر داشته  باشد.

بنده سابقه حضور در روابط عمومی ستادنمازجمعه لامرد و بعنوان خبرنگار افتخاری این مجموعه فرهنگی بیش از پنج سال سابقه خبری در این حوزه را در کارنامه خود دارم.

از جمله سوابق بنده می‌توان به عضو ستاد نمازجمعه لامرد، بسیجی فعال حوزه شهری لامرد، عضو کانون مداحان شهرستان لامرد، عضو شورای هیئات مذهبی لامردو دبیر شورای هيئات مذهبی لامرد، اشاره کرد.

 

زینب حق گو؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فسا

امروز روز خبرنگار است

و من امروز از همینجا به عنوان یک زن خبرنگار که یاد گرفتم برای کار کردن در این دیار دیگر نرنجم و اگر هم برنجانیدم یا تشویقم کنید، در کار من تاثیری ندارد.کار من، یک رسالت معنوی است. با آنچه که زر و زیورهای کلام برخی افراد است، کاری ندارم، به همین خاطر است که مانده ام، و اگر خدا بخواهد می مانم.

 

احسان ایوبی خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز

پیغمبر ما میفرمایند: سخنان مردم را بشنوید (چه خوب و چه بد )، اما برای تصمیم گیری از بهترین سخنان استفاده کنید .

همین الگوی فکری من را به سمت حرفه خبرنگاری کشوند.

قصدم انجام خدمت برای رضای خداست و نه ذرّه ای آسیب به فردی یا چیزی.

 

فاطمه سوخک لاری؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز

به بهانه روز خبرنگار:

" به راستی چه زیباست اندیشهای که در مقابل قلم زانو زند و واژههایی که درخدمت بیان حق برآید."

 خبرنگار فردی است که با اتکا به ذوق و استعداد شخصی خود و پس از گذراندن آموزشهای تخصصی، این حرفه را برمیگزیند و وظیفه تهیه و جمعآوری اخبار و انتقال آنها به مخاطبان را به عهده دارد. خبرنگاران باید تلاش کنند تا اخباری را که در اختیار عموم قرار میدهند، صحیح و معتبر باشد و نباید مطلبی را به هر دلیل مکتوم نگه دارند زیرا که این مغایر با اصول اخلاقی این حرفه مهم میباشد. باید توجه داشت تهمت و افتراء زدن به اشخاص از جمله جرایم حرفه خبرنگاری است و سرقت ادبی و انتساب اخبار و تالیفات دیگران مصداق جرم مطبوعاتی میباشد.

به دلیل اهمیت و سختیهای این رشته، خبرنگار میبایست شیفته کار خود باشد و در آن ذوق و استعداد به خرج نهد. لذا کسی که در این وادی قدم میگذارد باید علاوه بر استعداد، شور و علاقه این کار را هم داشته باشد بهعلاوه، میبایست خداترس باشد و حق را بگوید، همچنین باید بتواند در کوتاهترین زمان ممکن خبر را انتقال دهد.

خوب است بدانیم روز جهانی خبرگار توسط یونسکو در 3 می میباشد و در کشور ما، به دلیل شهادت "محمود صارمی"، شهید عرصه خبر، در 17 مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است. این شهید بزرگوار در 17 مرداد سال 1377 در مزار شریف افغانستان به همراه 8 نفر از کارکنان کنسولگری ایران توسط گروه طالبان به شهادت رسیدند.                 

یادشان گرامی

جامعه امروزبیش از هر زمان دیگری مشتاق آگاهی و دسترسی کامل و شفاف به اطلاعات است و در این بین انعکاس صحیح و سریع اخبار و اطلاعات جز با تلاش خبرنگاران ممکن نخواهد بود. فرا رسیدن 17 مرداد، فرصت گرانقدری برای ارج نهادن به تلاشهای اصحاب رسانه و خبرنگارانی است که با نگرشی عمیق و بدون در نظر گرفتن علایق شخصی در تمامی حوزهها به بیان حقیقت میپردازند.

 

سیده فاطمه حسینی؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز

چه زیباست با سلاح قلم؛ واژه هایی نگاشته شود که در خدمت بیان حق باشد .

شما افسران جنگ نرم و کنشگران  جبهه فرهنگ که منادیان روشنگری بوده و شرافت قلم را پاس،داشته اید نام زیبای خبرنگار برازنده وجودتان است .۱۷ مرداد روز پاسداشت تلاش‌های عاشقانه در بسترناملایمات زمانه بر همه تلاشگران عرصه رسانه مبارک باد.

زینب گلکار؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز

قبل از اختراع تلویزیون و ورود آن به خانه ها، پیش از ساخت انواع دوربین ها و دستگاه های دیجیتالی و سایت های اینترنتی و.. ثبت و مُخبر کننده حوادث و اتفاقات تاریخ همواره برعهده خبرنگار ها و روزنامه نگارانی بود، که سعی و تلاش خود را می‌کردند تا مردم و یا یک ملت را نسبت به خبرهای تلخ و شیرین روزگار آگاه و بیدار سازند.

 

سمن رخ صهبانیا جعفربیگلو؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز

امروزه استفاده از انواع رسانه جزء انکار ناپذیری ازفعالیت های روزانه افراد است و به عنوان منبعی از اخبار باور کردنی ، غیر باورکردنی ، اطلاعات و تعلیمات مهم، آگاهی های دقیق اجتماعی، و برخی سرگرمی های لذتبخش پذیرفته شده است.

 چه بخواهیم و چه نخواهیم، رسانه ‌ها در دوران کنونی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده‌اند. مردم در طول شبانه روز از محتوای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و آموزشی و سرگرمی رسانه‌ ها استفاده می‌ کنند. نسل کنونی جامعه از ابتدای حیاتش با رسانه ‌ها بزرگ می ‌شود و در دنیای اطلاعاتی و ارتباطی امروز، این نسل، بخش عظیم فرهنگ، ارزش ها و هنجارهای جامعه خود و دیگر جوامع را از رسانه‌ ها دریافت می ‌کند. پس تولید محتوای قوی و تاثیر گذار یکی از وظایف اصلی رسانه هاست.

زینب زمانیان؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در جهرم

"نون والقلم و مایسطرون"

خبرنگار به راستی که «طلیعه دار عرصه اندیشه است و دیده بان امین جامعه» 

جهادگرانه تبین می کند و می نگارد آنچه رنج است و می طلبد آنچه حق.
  
گاهی خبر در خیمه گاه قد قامتِ قلم است و با بیرق آگاهی، علمدار بیداریست؛ و گاهی خبر، معبری ماندگار، در سکوت قاب عکس است که دل، به دریای آتش می زند.

رسالت خبرنگار، رصد واژگان در خدمتِ حق است؛ از میوه ی تبسم رضایت، تناول می کند و ساحل آرامش را آغاز مجاهدت و مطالبات بعدی می بیند.

روز خبرنگار بر سنگربانان جبهه آگاهی و زبان گویای مردم مبارک باد.

 

مریم صمدی؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز
ذهن بشر پر است از کلماتی که قلم بهانه ای برای رهایی از آن شده تا جسورانه غرق در بیکران دریای “خبر” شویم.
شاید قرار این است که به دیگران یادآوری کنیم: زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود. مطمئنا مبارک است روزی که به نام ما خبرنگاران است و لذا روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها است، برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کردند.
مسئولیت خبرنگاری نه تنها محدودیت نمی افریند،بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس خبری برایم هموار و هموارتر میسازد و من را به جایگاهی میرساند که جز رضایت حضرت دوست نمی بینم.
   

با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه رسانه و خبر، یاد شهید خبرنگار محمودصارمی را گرامی میدارم ؛ روحش شاد و یادش گرامی.

 

محمد صادقی؛ خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس و سایت خبری تحلیلی ایران ریپورتس

خبرنگار باید بداند و می‏داند که ان کس که آگاه‏تر است مسؤول‏تر است.

مسؤول در قبال ملت و کشور، مسؤول در قبال باورها و اعتقادات مردم، مسؤول در قبال منافع ملی، مسؤول در قبال تجاوز فکری و اندیشه‏‏ای بیگانه‏ به مرزهای فرهنگی، مسؤول در قبال اخلاق جامعه؛ مسؤول در قبال کژاندیشی و کژ رفتاری‏های اداره ‏کنندگان کشور و این مسؤولیت و مسؤولیت ها نه تنها محدودیت نمی ‏آفریند، بلکه راه رسیدن به کمال را دراین حرفه مقدس برای او هموار و هموارتر می‏سازد و خبرنگار به جایگاهی می‏رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‏بیند.

باعث افتخار است که طی چهار سال گذشته در خدمت خبرگزاری تخصصی علم و فناوری بوده و با لطف خدا، کمک و همراهی جناب آقای قاسمی، مسئول محترم سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس و خبرنگاران دیگر مجموعه، رتبه یک خبرگزاری را در سطح کشور به دست آورده ایم که به امید خدا تلاش داریم استمرار داشته باشد.

به یاد دارم در اولین روزهای حضورم در خبرگزاری علم و فناوری، تقریبا هیچکس در شیراز و استان فارس اسم این مجموعه خبری را حتی نشنیده بود اما به لطف خدا امروز جزو یکی از خبرگزاری های مطرح و شناخته شده در سطح استان فارس و شهر شیراز هستیم.

درد دل بسیار است و مشکلات بیشتر اما چه فایده که پس از سالها به هرکس گفتن و سفره دل باز کردن، دردی از دردهایمان دوا نشد اما چون می گذرد، غمی نیست...

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 102392

مطالب مرتبط :
پتانسیل بالای مرکز رادیوداروی بیمارستان کوثر شیراز

پتانسیل بالای مرکز رادیوداروی بیمارستان کوثر شیراز

مسوول بخش سیلکوترون بیمارستان کوثر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز گفت: در حال حاضر در مرکز تولید رادیو داروی بیمارستان کوثر، رادیو داروی مورد نیاز بخش پزشکی هسته ای این بیمارستان را تامین می کنیم. این مرکز قابلیت تولید رادیو داروی مورد نیاز تا ۱۰ مرکز PET.CT را دارا می باشد.

احمدرضا قاسمی بسیج علمی

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی فارس:

ایجاد بانک نظام مند مسائل عشایر یک ضرورت است

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی فارس از ضرورت ایجاد بانک نظام مند مسائل عشایر برای برنامه ریزی بهتر برای عشایر خبر داد.

در آیند هیچ شرکت دانش بنیانی نخواهیم داشت

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

در آیند هیچ شرکت دانش بنیانی نخواهیم داشت

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: با روندی که در خصوص استقبال دانش آموزان از رشته تجربی وجود دارد نسبت به رشته های فنی و ریاضی، در آینده مشکل نیروی انسانی برای شرکت های دانش بنیان و صنعت را خواهیم داشت و با این روند در آینده هیچ شرکت دانش بنیانی در کشور نخواهیم داشت.

سالک در کمین مردم لامرد/ روند صعودی کرونا

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد؛

سالک در کمین مردم لامرد/ روند صعودی کرونا

سرپرست معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد در گفت وگو با علم و فناوری به تشریح مهم ترین موضوعات و اتفاقات حوزه سلامت و پزشکی شهرستان لامرد پرداخت.

با علم و دانش دست به نگارش بزنیم

گفت وگو با نویسنده جوان اشکنانی؛

با علم و دانش دست به نگارش بزنیم

نویسنده جوان اشکنانی گفت: نویسندگی یعنی انتقال تجربیات و این تجربیات باید با آگاهی بسیار زیادی در مورد موضوع تالیف شده باشد؛ چرا که اطلاعات اشتباه باعث می شود مشکلات جبران ناپذیری بر خواننده وارد شود.

ززز

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

بی‌نیازی از غرب با رسوب‌زدای ایرانی

یک شرکت دانش بنیان در شیراز موفق شد با فناوری‌های نوین، انواع مواد رسوب زدای صنایع مادر را تولید و روانه بازار کند.

درخشش کیمیاگران شیراز در ارزیابی‌های کشوری

درخشش کیمیاگران شیراز در ارزیابی‌های کشوری

انجمن علمی دانشجویی شیمی کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در ارزیابی و رتبه بندی سالانه دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور خوش درخشید.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر شاهین شیرانی؛

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر شاهین شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر غلامرضا عسگری استاد دانشکده تغذیه و علوم غذایی، به عنوان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه منصوب شد.

ماهواره ایرانی

صبح امروز و از مرکز بایکونور انجام شد؛

پرتاب ماهواره ایرانی "خیام" به فضا/ اولین داده تله متری دریافت شد

امروز ماهواره ایرانی خیام از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان با پرتابگر سایوز به فضا پرتاب و اولین داده تله متری ماهواره خیام در ایستگاه‌های زمینی این ماهواره در پایگاه‌های فضایی سازمان فضایی ایران دریافت شد.

طرح‌های مرتع‌داری با رویکرد دانش بنیان ضریب ایمنی بالاتری در معیشت عشایر فارس خواهد داشت

طرح‌های مرتع‌داری با رویکرد دانش بنیان ضریب ایمنی بالاتری در معیشت عشایر فارس خواهد داشت

طرح مرتع داری پتانسیل ایجاد مزارع تولید انرژی در عشایر فارس را با رویکرد دانش بنیان دارد که ضریب ایمنی بالاتری در معیشت عشایر فارس خواهد داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب