برگزاری اولین رویداد ملی تا ثریا در خراسان شمالی

اولین رویداد ملی تا ثریا با محوریت سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور در خراسان شمالی، در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، اولین رویداد ملی تا ثریا با محوریت سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور در خراسان شمالی، در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد به میزبانی معاونت علمی-پژوهشی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) استان به همراه شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی، جمعی از سرمایه گذاران استان و تعدادی از فناوران و شرکت های دانش بنیان برگزار گردید.

سردار اسماعیل فرجی، فرماندهی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی بخشی از مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور را عدم توجه به فرامین و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی دانسته و بیان کرد: مشکل معیشتی و اقتصادی که امروز داریم بخشی از آن به علت عدم توجه به فرامین و تدابیر حضرت آقا است که در گذشته متاسفانه خیلی توجه نشده و اگر می خواهیم قوی شویم بایستی هم به دانش و هم به ثروت توجه کنیم.

وی در ادامه افزود: امروز در منطقه، ما رویارویی با نظام سلطه را در حوزه اقتصادی، فرهنگی، دفاعی و همچنین در حوزه امنیتی و علم و فناوری داریم، امروز دشمن به دنبال این است که ما را در ضعیف ترین حالت نگه دارد اما به برکت خون شهدای عزیز و به رهبری حکیم خردمند نظام مقدس جمهوری اسلامی، امروز ما در مسیری که قدم گذاشتیم آن سختی ها و توطئه هایی که دشمنان بر علیه ما در عرصه های مختلف داشتند را پشت سر می گذاریم.

سردار فرجی گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه ها به خصوص حوزه تولید به نمایش گذاشته شده، تولیدی که با حضور سرمایه گذاران و نخبگان و فناوران باشد، گامی بزرگ در جهت ارتقا سطح تولیدات استان، ارتقا معیشت و اقتصاد استان است.

وی اعلام نمود: با برگزاری این رویداد ملی بخش سرمایه گذاری و دانش در کنار همدیگر برای ارتقا اقتصاد و تولید در استان هماهنگی لازم را خواهند داشت.

در ادامه مهدی حقی، مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج با بیان اینکه امسال سال اقتصاد دانش بنیان جهت تولید و دانش بنیان نام گذاری شده بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند تا سال 1404 باید 20 درصد اقتصاد کشور از طریق اقتصاد دانش بنیان ارائه شود.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی برای اینکه در مسیر اداره امور جامعه، کارآمدی خودش را اثبات کند، باید اول بتواند مسائل اصلی خود را حل کند، بزرگترین مسئله ای که الان جمهوری اسلامی و کشور با آن مواجه بوده مسئله اقتصاد است و جز از طریق حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان حل نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج گفت: اقتصاد دانش بنیان حل فناورانه مسائل از طریق اتصال سه ضلع مشخص شبکه حل مسئله، شبکه پشتیبان و مسئله می باشد.

وی بیان کرد: شأن سپاه و بسیج تسهیل گری و تنظیم گری و بسیج کردن است، لذا باید برای ظرفیت های مالی، اعتباری و پشتیبانی جهت حمایت از آن دسته از تیم های فناوری که قابلیت حل مسئله دارند، تلاش کنند که بر روی حل مسائل اولویت دار متمرکز باشند.

حقی اعلام نمود: برای تحقق اتصال این اضلاع به هم دیگر در کشور سه چالش جدی داریم که اولین چالش عدم توزیع عادلانه منابع حاکمیتی در کشور است، چالش دوم عدم وجود مسئله محوری در مجموعه های اقتصاد دانش بنیان و چالش بعدی عدم هم افزایی ذی نفعان در این حوزه می باشد.

وی در ادامه افزود: رویدادهای تا ثریا بنا بر این است که این سه چالش را به نحوی به سمت حل شدن پیش ببرد.

در پایان عده ای از فناوران برای سرمایه گذاران حاضر در رویداد، نیازهای فناورانه خود را جهت سرمایه گذاری افزاد ارائه دادند.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

 

 

 

زمان انتشار: شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸:۳۷

شناسه خبر: 102414

مطالب مرتبط :
دکتر حقی

مدیر شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج:

عدم بهره ی ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور از ظرفیت های حاکمیتی/ رویداد ملی «تا ثریا» مسیر رفع چالش ها را نشان می دهد

مهدی حقی گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نزدیک به ۷۰ درصد مجموعه‌های نوآور و دانش بنیانی که در کشور وجود دارند تا الان بهره‌ای به لحاظ مالی و سرمایه‌ای از ظرفیت‌های حاکمیتی نبرده‌اند.

رویداد ملی تا ثریا

مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان خبر داد:

برگزاری رویداد ملی فناورانه «تا ثریا» در کرمان/ بیش از ۱۰۰ تیم فناور در این رویداد حضور دارند

مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان گفت: رویداد ملی «تا ثریا» در دو بخش سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های فناورانه اولویت‌دار و شناسایی و حل نیازهای فناورانه استان در روز جمعه اول مهرماه در کرمان برگزار می‌شود.

دیدار

دیدار مهندس محمودی از مرکز رشد شهید احمدی روشن کرج

دیدار مهندس محمودی (مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای) از شرکتهای دانش بنیان مرکز رشد شهید احمدی روشن کرج

دکتر حقی

بازوی اقتصاد دانش بنیان سپاه رو به مردم، مجموعه پیشگامان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج، بازوی اقتصاد دانش بنیان دانش بنیان سپاه رو به مردم را شرکت پیشگامان دانست

م

نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی: از محل مسؤولیت‌های اجتماعی به دانشگاه پیام نور هرمزگان کمک خواهد شد

دکتر احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در دیدار با رییس دانشگاه پیام نور هرمزگان از پیگیری برای اختصاص بودجه به این دانشگاه از محل مسؤولیت‌های اجتماعی صنایع خبر داد.

سرهنگ محمدزاده

هدف رویداد تا ثریا ایجاد ارتباط بین فناوران و سرمایه گذاران است.

سرهنگ هادی محمدزاده، معاونت علمی-پژوهشی حضرت جوادالائمه (ع) استان خراسان شمالی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری، هدف از برگزاری رویداد تا ثریا را ارتباط دادن فناوران استان با سرمایه گذاران استانی و کشوری دانست.

رویداد تا ثریا ارائه نیازهای فناورانه

اولین رویداد تا ثریا با محوریت ارائه نیازهای فناورانه اولویت دار در استان خراسان شمالی برگزار گردید

اولین رویداد تا ثریا با محوریت ارائه نیازهای فناورانه اولویت دار در استان خراسان شمالی و در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید. در این رویداد تعدادی از فناوران استان نیازهای فناورانه خود را ارائه داده و در محل میز خدمت با سرمایه گذاران جلسه ای تشکیل و جذب سرمایه تعدادی از طرح ها انجام گرفت. در پایان به تعدادی از فناوران برتر جوایزی به همراه تندیس رویداد تاثریا اهدا گردید.

رویداد تا ثریا خراسان شمالی

برگزاری اولین رویداد سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور در خراسان شمالی

اولین رویداد ملی تا ثریا با موضوعیت رویداد سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور خراسان شمالی در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید.

سرهنگ الهی راد

مجاهدتهای دانشمندان سهم بسیار برجسته ای در پیشرفت و افتخارآفرینی ملت ایران دارد

معاون اجرایی سپاه جوادالائمه (علیه السلام) خراسان شمالی: یقیناً جایگاهی که امروز ملت انقلاب اسلامی به دست آورده جایگاه پرافتخاری است، مجاهدتهای دانشمندان ما سهم بسیار برجسته ای در این افتخار و جایگاه ملت ایران دارند و امروز ما به این حرکت ها و جهش های علمی، حرکتهای مجاهدانه در این حوزه و کارهای فناورنه بیش از هر زمان دیگر محتاجیم به دلیل اینکه این سلطه گری ادامه دارد و ما بایستی بیش از هر زمان دیگر به حرکتها و مجاهدتهای علمی خود ادامه بدهیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب