علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

بی‌نیازی از غرب با رسوب‌زدای ایرانی

یک شرکت دانش بنیان در شیراز موفق شد با فناوری‌های نوین، انواع مواد رسوب زدای صنایع مادر را تولید و روانه بازار کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، دیسکلر یا دیسکیلر به محلول شیمیایی جهت رسوب زدایی انواع سطوح موجود در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، چیلر، مبدل های انتقال حرارت و دیگ های بخار گفته می شود که با رسوبات کربناته، سولفاته و سیلیکاته میل ترکیبی شدید دارد.

اسید دیسکلر مایع در صنعت با نام های دی اسکلر، مواد رسوب زدا دیگ بخار، اسید دیسکلر33 درصد، مواد شستشوی دیگ بخار، رسوب بر صنعتی، رسوب زدا موتورخانه شناخته شده است.

در صنایع مادر به دلیل بهره گیری از موادی که پتانسیل بالایی در رسوب داشته و می توانند یک فرآیند مختل نمایند، مواد و محلول های رسوب زدا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تکنولوژی و علم ساخت و تولید محلول های رسوب زدا در دسته فناوری های نوین و رده بالا به حساب آمده که غالب آن از کشورهای دیگر وارد شده و سبب خروج ارز از کشور می شده است که به تازگی شرکتی دانش بنیان برخاسته از شهر شیراز توانسته به سلطه کشورهای تولید کننده محلول های رسوب زدا پایان داده و موفق به تولید انواع مواد رسوب زدا برای استفاده در صنایع مادر شده است، اتفاقی که جلوی خروج حجم بالایی از ارز از کشور را خواهد گرفت.

 

در همین خصوص شرکت پژوهشی صنعتی آبریزان با برند تجاری “میتره” که یک شرکت دانش بنیان می باشد، توانسته این اتفاق مهم را رقم بزند.

در توضیحات این شرکت در سایتش آورده شده که شرکت پژوهشی صنعتی آبریزان با هدف کمک به شکوفایی صنایع و نیز در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی های کشور و به تبع آن رشد اقتصادی بیشتر، فعالیت های خود را در پارک های علم و فناوری تهران و شیراز و نیز مرکز رشد فرآورده های دارویی و بیولوژیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در مقام یکی از برترین شرکت های دانش بنیان ادامه داده و همواره در تولید فناوری های مرتبط پیشتاز می باشد. از جمله مهمترین اختراعات و تولیدات این شرکت محلول میتره رسوب بردار، ضدرسوب و ضدخوردگی، انواع آنتی بایوفولینگ و آنتی اسکالانت و دی اسکرهای خاص و … می باشند که در سراسر ایران با نام تجاری میتره قابل دسترس مصرف کنندگان محترم است.

به همین منظور به سراغ مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبریزان رفتیم و گفت و گویی با وی داشتیم که در ادامه می خوانید:::

محمد هادی شعله با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشورمان اظهار داشت: هنگامی که دیدیم به دلیل تحریم کارخانجات و صنایع ما با مشکل کمبود مواد رسوب زا مواجه هستند، با علم به توانایی ها، دانش و تخصصی که داشتیم، آستین همت را بالا زده تا این محصول را تولید کنیم .

به گفته وی با دور زدن تحریم ها تا پیش از این، مواد رسوب زدا از یک شرکت آمریکایی و دو شرکت اروپایی تامین می شده که زین پس صنایع مختلف می توانند از طریق شرکت دانش بنیان آبریزان انواع مواد رسوب زدای مدنظر خود را تامین نمایند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبریزان با اشاره به استقبال بسیار خوب کارخانجات و صنایع داخلی از انواع مواد رسوب زای این شرکت به نام میترا خاطر نشان کرد: نمونه خارجی مواد رسوب زدا غالبا اسیدی هستند که سبب خوردگی می شوند اما محصول ما این مشکل را حل کرده و خوردگی در طول زمان را به نزدیک صفر رسانده ایم.

 

وی پیرامون مزیت دیگر محصول میترا که مورد استقبال صنایع نسبت به نمونه خارجی قرار گرفته، تصریح کرد: میترا علاوه بر کاهش بیش از نیمی از قیمت نسبت به نمونه خارجی، سازگاری با محیط زیست، تولید انبوه و برطرف کردن نیاز ۵۰ درصدی صنایع کشور از دیگر ویژگی‌ های این محصول بومی سازی شده است.

این فعال حوزه دانش بنیان درمورد میزان تولید و فروش محصول میترا عنوان کرد: شرکت دانش بنیان آبریزان بطور متوسط روزانه ۲۰۰ هزار لیتر انواع رسوب زدا تولید و برای صنایع داخلی ارسال می کند.

به گفته وی با توجه به مزایای بسیار محصول میترا نسبت به نمونه های اروپایی و آمریکایی، امکان صادرات به کشورهای دیگر از جمله ایتالیا وجود دارد.

شعله همچنین از مسئولین درخواست کرد: برای تسهیل در امر تولید، فروش و صادرات نیاز به کمک و همراهی تعدادی از ارگان های مرتبط داریم.

 

محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱:۳۳

شناسه خبر: 102448

مطالب مرتبط :
تاثریا در شیراز

گزارش تصویری؛

همایش ملی "تاثریا" در شیراز

نخستین رویداد ملی «تا ثریا» به ‎‌همت سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در مرکز منطقه ‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام باحضور جمعی از مسئولان استانی و شهری، شرکت های دانش بنیان و فناور و سرمایه گذاران برگزار شد.

در آیند هیچ شرکت دانش بنیانی نخواهیم داشت

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

در آیند هیچ شرکت دانش بنیانی نخواهیم داشت

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: با روندی که در خصوص استقبال دانش آموزان از رشته تجربی وجود دارد نسبت به رشته های فنی و ریاضی، در آینده مشکل نیروی انسانی برای شرکت های دانش بنیان و صنعت را خواهیم داشت و با این روند در آینده هیچ شرکت دانش بنیانی در کشور نخواهیم داشت.

سردار مسلمی

فرمانده سپاه کربلای مازندران:

شرکت‌های دانش بنیان در مازندران مورد حمایت قرار گیرند

فرمانده سپاه کربلای مازندران، گفت: شرکت‌های دانش بنیان در استان مازندران که برای رفع مشکلات مردم گام بر می‌دارند باید مورد حمایت قرار گیرند.

بصیرت

حجت السلام والمسلمین احمد سالک؛

تشریح مهمترین عوامل با حسین (ع) بودن/بصیرت اگر نباشد انسان‌های ناآگاه در میدان دشمن بازی می‌کنند

حجت السلام والمسلمین احمد سالک «قیام لله» و «اخلاق» و « شناخت عدالت و اجرای عدالت» و «بصیرت» را مهمترین عوامل با حسین بودن برشمرد و گفت: بصیرت اگر نباشد انسان‌های ناآگاه در میدان دشمن بازی می‌کنند.

رونمایی از محصولات شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم وفناوری یزد

گزارش تصویری/

رونمایی از محصولات شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم وفناوری یزد

از محصولات شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم وفناوری یزد امروز با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «مهران فاطمی» استاندار یزد و جمعی از مسئولان رونمایی شد.

کوتاه با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

به مناسبت روز خبرنگار؛

چند سطری با قلم به دستان علم و فناوری استان فارس

تعدادی از خبرنگاران افتخاری خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس چند سطری را به مناسبت هفده مردادماه به رشته تحریر درآورده تا گوشه ای باشد از آنچه که در دل ها و اذهانشان می گذرد.

بازدید جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس از پارک علم و فناوری فارس

گزارش تصویری؛

بازدید جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس از پارک علم و فناوری فارس

جمعی از مدیران علمی نواحی سپاه فارس و فرماندهان پایگاه های علمی از تعدادی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند. (عکس از محمد صادقی)

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب