برگزاری همایش ایده تا ثروت در حوزه سلامت و پزشکی در خراسان شمالی

همایش ایده تا ثروت در مرکز نوآوری معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، همایش ایده تا ثروت در محل سالن همایش مرکز نوآوری معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار گردید.

دکتر یونسی مدیر توسعه فناوری و سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این همایش با بیان اینکه این رویداد سومین جشنواره استانی از ایده تا ثروت می باشد، گفت: سومین جشنواره استانی از ایده تا ثروت در حوزه سلامت و با محوریت جزئیات و بخش های مختلف حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال برگزاری است.

وی افزود: تعداد 68 ایده در حوزه های مختلف سلامت و پزشکی به این جشنواره ارسال شده که از این تعداد بعد از غربال اولیه تعداد 45 ایده به عنوان ایده های قابل ارائه به صورت حضوری و مجازی معرفی گردیده است.

یونسی با بیان اینکه ایده های انتخابی قابلیت ارائه در پنل های مختلف را دارند، گفت: هیئت داوران در پنل های تحصصی مختلف بررسی های لازم را بعد از هر ارائه انجام داده و از این تعداد ایده هایی که شایسته برتر شدن و حمایت توسط  دانشگاه را دارند، انتخاب می شوند.

مدیر توسعه فناوری و سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام نمود: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی از این ایده ها جهت ایجاد طرح فناوری حمایت کرده و طرح ها را به سمت کسب و کار در حوزه سلامت هدایت می کند.  

وی در ادامه افزود: بعد از اینکه هیئت داوران بررسی های لازم را بر روی طرح های ارائه شده انجام دادند و ایده های برتر مشخص شد، دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونت تحقیقات و فناوری لوح تقدیر و جوایز نقدی به دانشجویان بابت ایده های برگزیده تقدیم می کند.

سرهنگ هادی محمدزاده، معاونت علمی و پژوهشی سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی این جشنواره و ایده ها را بسیار مناسب در حوزه سلامت دانست و گفت: سطح ایده ها از نظر گروه داوران سطح بسیار خوبی بود و امکان اینکه این ایده ها به مرحله ساخت نمونه اولیه و تجاری سازی برسد، بسیار زیاد است.

وی افزود: انگیزه ایجاد کردن در قشر جوان و دانشجوی ما که بتواند به حل مسائل و مشکلات کشور کمک کند، کار ارزشمندی می باشد.

معاونت علمی و پژوهشی سپاه جوادالائمه (ع) استان بعد از تشکر از  عوامل برگزار کننده این رویداد بیان کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند که در حمایت از نخبگان ذره ای کوتاه نخواهند آمد، ما هم با توانی که در مجموع استان داریم، کمک می کنیم طرح های ایده پردازان این رویداد به ثمر برسد.

دکتر کاهانی مقدم، رییس کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، رفاه و تعاون اجتماعی خراسان شمالی در ادامه جلسه گفت: حضور فعال دانشجویان مشتاق به مسائل کسب و کار تحت عنوان جشنواره ایده تا ثروت نوید بخش یک حرکت پویای فکری و انسجام فکری جهت رسیدن به ایده خلاقانه کسب و کار است.

وی افزود: ایده های ارائه شده بسیار مفید بوده و بسیار عالی کار شده و ایده پردازان شاخصه های مختلف توسعه را مدنظر قرار داده اند.

کاهانی مقدم بیان کرد: تمام تلاش بر این است که ایده های برتر در این جشنواره انتخاب شود و به سمت نوآوری راهنمایی و هدایت گردد.

رییس کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، رفاه و تعاون اجتماعی استان با بیان اینکه ایده های ارائه شده باید در جهت حل مشکلات جامعه باشد، گفت: ایده هایی که انتخاب می شوند بعد از عملیاتی شدن منجر به ایجاد اشتغال می گردند.

وی افزود: در سالی که قرار داریم بحث دانش بنیان، اشتغال آفرینی و تولید که فرمایش مقام معظم رهبری می باشد، این ایده ها با این هدف و رویکرد به سمتی که بتوانند پایداری بنگاه اقتصادی را داشته باشند، حرکت می کنند.

کاهانی مقدم گفت: نکته جالبی که در این رویداد قابل توجه است ایده های ارائه شده می باشد که در شاخه های مختلف این رویداد بحث سلامت جامعه را در نظر گرفته که قابل تقدیر و ستایش می باشد.

در این همایش هر یک از ایده پردازان طرح های خود را به صورت حضوری و مجازی ارائه داده و مورد بحث و بررسی هیئت داوران قرار گرفتند.

 

 

انتهای خبر

زمان انتشار: دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸:۴۰

شناسه خبر: 102516

مطالب مرتبط :
همایش

برگزاری اولین همایش ملی «مدیریت ورزشی با رویکرد سلامت سازمانی» در دانشگاه محقق اردبیلی

اولین همایش ملی «مدیریت ورزشی با رویکرد سلامت سازمانی» در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

دکتر جواد پورنقی

بهره‌برداری از ۱۰ پروژه درمانی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از بهره برداری ۱۰ پروژه درمانی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی طی هفته دولت خبر داد.

از ایده تا ثروت خراسان شمالی

گزارش تصویری برگزای رویداد از ایده تا ثروت در خراسان شمالی

جشنواره از ایده تا ثروت با محوریت پزشکی و سلامت در محل مرکز نوآوری معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد.

کارگاه مدیران مراکز رشد خراسان شمالی

کارگاه آموزشی توانمندسازی مدیران علمی شهرستانها، فرمانده های پایگاه های علمی و مدیران مراکز رشد خراسان شمالی با میزبانی معاونت علمی-پژوهشی سپاه استان برگزار گردید.

هدف اصلی کارگاه، آشنایی مدیران با فرآیند تبدیل علم به فناوری و تبدیل ایده به محصول جهت حمایت بهتر و اصولی تر از نوآوران و فناوران، توانمند سازی علمی مدیران و تسهیل ارائه خدمات به بسیجیان در حوزه فناوری می باشد.

دانشگاه آزاد شیروان

نشست دو جانبه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی و دانشگاه آزاد شیروان

معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی با بیان اینکه سرمایه گذاری با توجه به ایده و طرح گاهاً افزایش دارد، اعلام نمود: در حوزه تسهیلات در خصوص حمایت از طرح های فناورانه و ساخت نمونه اولیه، از محل صندوق سرمایه گذاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت دو ساله داریم که البته در موارد خاص تا ۱۲۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب