معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف:

امسال ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شد

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام کرد: امسال با ورود شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بیست‌وسومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری، در ادامه آشنایی با توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور این شهرک، گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نماد فناوری کشور و در این زمینه پیشرو است. شرکت‌های مستقر در این پاویون هم با قدرت در نمایشگاه حاضر شدند امیدواریم این شهرک در ادامه هم بتواند به خوبی نقش خود را ایفا کند.

 

معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف، با اشاره به لزوم ترویج گفتمان فناوری و نوآوری در کشور گفت: باید هرچه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و جوانان را با حوزه فناوری و نوآوری کشور درگیر کنیم.

 

خیرالدین عنوان کرد: ما تاکنون بیش از ۳۰ تفاهم‌نامه با ارگان‌های مختلف نظیر وزارت جهاد کشاورزی و صمت امضا کرده‌ایم تا بتوانیم موانع پیش روی دانش‌بنیان‌ها را برطرف کنیم اما برای دستیابی به این مهم باید همه بازیگران این عرصه در کنار هم باشند.

 

معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف، ادامه داد: البته با تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان و آیین نامه «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» وزارت علوم، بخشی از موانع حل شده است.

 

وی با تصریح این که با تفاهم‌نامه‌ای که امسال با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد، پارک‌های علم و فناوری می‌توانند شرکت‌های دانش‌بنیان را ارزیابی کنند، اعلام کرد: خوشبختانه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان اولین ارزیاب به این حوزه وارد شد و در نتیجه این ارزیابی‌ها، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شده است.

 

به گفته روابط عمومی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در بیست‌وسومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار تهران که از روز شنبه 19 آذرماه افتتاح شده و تا روز سه‌شنبه 22 آذرماه ادامه دارد، بیش از 100 دانشگاه و موسسه آموزشی، پارک علم و فناوری و پژوهشگاه معتبر حضور دارند که پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این نمایشگاه در سالن 6 غرفه 17 پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

 انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 102519

مطالب مرتبط :
افتتاح سیزدهمین پارک علم و فناوری دانشگاهی کشور

افتتاح سیزدهمین پارک علم و فناوری دانشگاهی کشور

سیزدهمین پارک علم و فناوری دانشگاهی کشوربا حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مسئولان استانی و شهرستانی، روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، امروزسیزدهم دی ماه، درپارک علم و فناوری دانشگاه کاشان افتتاح می‌شود

پژوهش‌سرای شهید شهریاری خوش درخشید

مدیر پژوهش‌سرای شهید شهریاری اصفهان:

اصفهان در جایگاه نخست سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراها/پژوهش‌سرای شهید شهریاری خوش درخشید

اختتامیه سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای کشور به میزبانی استان هرمزگان، با افتخار آفرینی دانش آموزان اصفهانی باکسب ۹۸ رتبه و کسب جایگاه نخست کشوری به پایان رسید، در این افتخار آفرینی پژوهش‌سرای شهید شهریاری خوش درخشید.

 امضای بیش از ۱۵ تفاهم‌نامه توسط اصفهانی‌ها با ارزش بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال

در سومین روز نمایشگاه دستاوردهای پژوهش در تهران؛

امضای بیش از ۱۵ تفاهم‌نامه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهان

روابط عمومی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از امضای بیش از ۱۵ تفاهم‌نامه به ارزش بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در سومین روز از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار تهران خبرداد.

برپایی نمایشگاه اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اصفهان/طرح اشتغال دانشگاه به ۵ هزار اشتغال می‌رسد

با هدف جذب نیروی انسانی در هفته پژوهش:

برپایی نمایشگاه اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اصفهان/پویش اشتغال دانشگاه به ۵ هزار اشتغال می‌رسد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از برپایی نمایشگاه اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اصفهان به مناسبت هفته پژوهش خبرداد و اعلام کرد: طرح دانشگاه تاکنون موفق به اشتغال ۴۵۰۰ نفر حین تحصیل شده و پیش بینی دارد که در سه روز نمایشگاه این عدد به ۵ هزار نفر برسد.

شکست انحصار امریکا و اروپا توسط متخصصان اصفهانی/ساخت رادار هوانوردی غیرنظامی در حال تولید و پیشرفت ۸۰ درصدی

معاون وزیر راه‌وشهرسازی در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

ساخت "رادارهوانوردی غیرنظامی " در حال تولید با پیشرفت ۸۰ درصدی

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر توانمندی بالای شرکت‌‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی تاکید کرد و گفت: ساخت یک رادار هوانوردی غیرنظامی که تاکنون تنها برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی انحصار تولید آن را در اختیار داشتند، در اصفهان در حال تولید و پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است.

بازدید دانش آموزان از پژوهشکده پوشش های نانوساختار دانشگاه پیام نور

گزارش تصویری/ بازدید جمعی از دانش آموزان از پژوهشکده پوشش های نانوساختار دانشگاه پیام نور یزد

به مناسبت هفته پژوهش با شعار پژوهش و فناوری، ارتقاء کیفیت آموزشی و عدالت تربیتی، جمعی از دانش ‌آموزان ناحیه یک، از پژوهشکده پوشش های نانوساختار دانشگاه پیام نور شاهدیه یزد با مدیریت دکتر «علی کاظم پور» بازدید کردند.

تصویر

گامی دیگر در جهت حرکت به سمت تحول فناورانه دانشگاه‌ آزاد اسلامی یزد

تفاهم‌نامه توسعه همكاري‌هاي مشترك علمي، آموزشي، پژوهشي، فناوري و صنعتي، بين دانشگاه و شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ امضا شد.

ع

استاندار هرمزگان: در هرمزگان بدنبال اکوسیستم فناوری هستیم

استاندار هرمزگان : پشتیبان شرکت های دانش بنیان هستیم

فردا مراسم یادبود زنده یاد «حسین مرادی» هم دانشگاهی و سرباز عزیز وطن در سنگر علم و دانش برگزار می‌شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد:

فردا مراسم یادبود زنده یاد «حسین مرادی» هم دانشگاهی و سرباز عزیز وطن در سنگر علم و دانش برگزار می‌شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد: خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی اصفهان مراسم یابود هم دانشگاهی عزیز زنده یاد «حسین مرادی» سرباز عزیز وطن در سنگر علم و دانش را برگزار می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب