معاون وزیر راه‌وشهرسازی در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

ساخت "رادارهوانوردی غیرنظامی " در حال تولید با پیشرفت ۸۰ درصدی

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در بازدید از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر توانمندی بالای شرکت‌‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی تاکید کرد و گفت: ساخت یک رادار هوانوردی غیرنظامی که تاکنون تنها برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی انحصار تولید آن را در اختیار داشتند، در اصفهان در حال تولید و پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام کرد، حمیدرضا سیدی معاون وزیر راه و شهرسازی مدیرعامل فرودگاه‌های کشور بعد از ظهر دوشنبه 21 آذرماه از پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بیست‌وسومین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار تهران بازدید کرد و از نزدیک با توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی آشنا شد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی مدیرعامل فرودگاه‌های کشور در حاشیه بازدید از پاویون شهرک با بیان این که با توجه به شعار سال و شرایط تحریمی موجود، شرکت فرودگاه‌ها به شدت از پارک‌های علم و فناوری و به دنبال آن شرکت‌‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت می‌کند، اظهار کرد: به بیان دیگر شرکت فرودگاه‌ها با حمایت از استعدادهای جوان داخل کشور، به دنبال رفع نیازهای فناورانه خود است.

 

وی افزود: در این راستا پروژه‌‌های بزرگ مختلفی به متخصصان اصفهانی سفارش داده شده که برای اولین بار در کشور در حال تولید است. برای مثال در یک نمونه، ساخت یک رادار هوانوردی غیرنظامی که تاکنون تنها برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی انحصار تولید آن را در اختیار داشتند، در اصفهان در حال تولید و پیشرفت 80 درصدی داشته است؛ امیدواریم بتوانیم تا بهار سال آینده از این محصول استفاده کنیم.

 

سیدی با بیان اینکه شرکت‌های اصفهانی توانمندی در کشور وجود دارد، گفت: شرکت‌‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهانی برای تعامل بیشتر و شرکت در پروژه‌های مورد نیاز ما می‌توانند در طرح‌های پژوهشی ثبت شده در سامانه عتف شرکت و با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مکاتبه کنند. تا ضمن بهره‌مندی از اعتبارات و امتیازاتی موجود، نیاز کشور در این زمینه را برطرف کنند.

 

 گفتنی است در بیست‌وسومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار تهران که از روز شنبه 19 آذرماه افتتاح شده و تا روز سه‌شنبه 22 آذرماه ادامه دارد، بیش از 100 دانشگاه و موسسه آموزشی، پارک علم و فناوری و پژوهشگاه معتبر حضور دارند. پاویون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این نمایشگاه در سالن 6 غرفه 17 پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

 انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 102525

مطالب مرتبط :
موفقیت در تولید اکسید نیکل از پساب الکترولس و راه انداز خط تولید

توسط شرکت برنا نانو آلومینیوم آزموده:

خط تولید اکسید نیکل با صرفه‌جویی بالای در هزینه واردات راه‌اندازی شد

محققان شرکت برنا نانو آلومینیوم آزموده با تغییر مواد اولیه نانو اکسید نیکل در خلوص ۹۹ و ۹۹.۹۹ درصد موفق به تولید اکسید نیکل از پساب الکترولس شدند و اکنون خط تولیدی را راه اندازی کردند که محصول با حدود ۷۰ درصد کمتر از هزینه وارداتی آن و مقرون به صرفه عرضه کنند.

اساتید و دانشجویان جزو زیست بوم رسانه‌اند/تاثیر فضای مجازی با گعده‌های تبیینی، نشست‌های آزاد اندیشی و گفتگو کاهش می‌یابد

یک کارشناس حوزه رسانه:

اساتید و دانشجویان جزو زیست بوم رسانه‌اند/تاثیر فضای مجازی با گعده‌های تبیینی، نشست‌های آزاد اندیشی و گفتگو کاهش می‌یابد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که اساتید و دانشجویان و گروه‌های مرجع جزو زیست بوم رسانه‌اند، گفت: تاثیر فضای مجازی با گعده‌های تبیینی، نشست‌های آزاد اندیشی و گفتگو کاهش می‌یابد.

پژوهش‌سرای شهید شهریاری خوش درخشید

مدیر پژوهش‌سرای شهید شهریاری اصفهان:

اصفهان در جایگاه نخست سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراها/پژوهش‌سرای شهید شهریاری خوش درخشید

اختتامیه سومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش‌سراهای کشور به میزبانی استان هرمزگان، با افتخار آفرینی دانش آموزان اصفهانی باکسب ۹۸ رتبه و کسب جایگاه نخست کشوری به پایان رسید، در این افتخار آفرینی پژوهش‌سرای شهید شهریاری خوش درخشید.

 امضای بیش از ۱۵ تفاهم‌نامه توسط اصفهانی‌ها با ارزش بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال

در سومین روز نمایشگاه دستاوردهای پژوهش در تهران؛

امضای بیش از ۱۵ تفاهم‌نامه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور اصفهان

روابط عمومی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از امضای بیش از ۱۵ تفاهم‌نامه به ارزش بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در سومین روز از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار تهران خبرداد.

برپایی نمایشگاه اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اصفهان/طرح اشتغال دانشگاه به ۵ هزار اشتغال می‌رسد

با هدف جذب نیروی انسانی در هفته پژوهش:

برپایی نمایشگاه اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اصفهان/پویش اشتغال دانشگاه به ۵ هزار اشتغال می‌رسد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از برپایی نمایشگاه اشتغال همزمان با تحصیل در دانشگاه آزاد اصفهان به مناسبت هفته پژوهش خبرداد و اعلام کرد: طرح دانشگاه تاکنون موفق به اشتغال ۴۵۰۰ نفر حین تحصیل شده و پیش بینی دارد که در سه روز نمایشگاه این عدد به ۵ هزار نفر برسد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اولین ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان/امسال ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شده

معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف:

امسال ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شد

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام کرد: امسال با ورود شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان ارزیاب شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۹۰۰ شرکت دانش‌بنیان جدید نوع سه ایجاد شده است.

برگزاری دوره

گزارش تصویری/ برگزاری دوره "توانمند سازی جهاد تربیتی همتا" در دانشگاه فرهنگیان یزد

دوره "توانمند سازی جهاد تربیتی همتا" توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد با حضور بیش از ۶۰ دانشجو معلم برگزار شد و مباحث جهادی و تشکیلاتی، مطالب علمی و مدیریت کلاس با حضور استادان «بذرافشان، دهقانی زاده، شریفی، کردی و صدیقی» برگزار شد.

فردا مراسم یادبود زنده یاد «حسین مرادی» هم دانشگاهی و سرباز عزیز وطن در سنگر علم و دانش برگزار می‌شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد:

فردا مراسم یادبود زنده یاد «حسین مرادی» هم دانشگاهی و سرباز عزیز وطن در سنگر علم و دانش برگزار می‌شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد: خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی اصفهان مراسم یابود هم دانشگاهی عزیز زنده یاد «حسین مرادی» سرباز عزیز وطن در سنگر علم و دانش را برگزار می‌کند.

انجام موفقیت‌آمیز اولین پیوند سلول‌های بنیادی خونساز در مركز آموزشي درماني الزهرا (س) اصفهان

انجام موفقیت‌آمیز اولین پیوند سلول‌های بنیادی خونساز در مركز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان

انجام اولین پیوند موفق سلول‌های بنیادی خونساز در مركز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان، بیمار ۶۲ ساله را به آغوش خانواده‌اش بازگرداند.

دهقانی فیروزآبادی  رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

با حکم رئیس جمهور؛

دهقانی فیروزآبادی رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

رئیس‌جمهور در حکمی دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور را با حفظ سمت و برای مدت یکسال به عنوان رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب