بهره‌برداری از ۱۰ پروژه درمانی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از بهره برداری ۱۰ پروژه درمانی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی طی هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، دکتر سیدجواد پورنقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 10 پروژه درمانی و بهداشتی با اعتباری قریب به 140 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است و طی ایام هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی اظهار کرد: مرکز خدمات جامع سلامت اینچه سفلی، مرکز خدمات جامع سلامت خرتوت و مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی چناران در لیست پروژه‌های قابل بهره‌برداری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به آغاز ارائه خدمات مرکز جامع سلامت شهری روستایی غلامان به صورت شبانه‌روزی، تصریح کرد: با افتتاح این پروژه‌ها، حدود 26 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش از خدمات بهداشتی و درمانی این مراکز بهره‌مند خواهند شد.

وی همچنین از افتتاح مرکز جامع تکامل کودکان در کلینیک امام علی (ع) خبر داد و افزود: راه‌اندازی واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت شهری چناران، واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت شهری باقرخان و واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت شهری محمد رسول الله (ص) نیروگاه نیز از دیگر برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه دستگاه پی‌سی‌آر تشخیص بیماری سل به ارزش 20 میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت به این دانشگاه اختصاص پیدا کرده و طی ایام هفته دولت راه‌اندازی خواهد شد، افزود: آزمایشگاه مولکولی پیشرفته دانشکده پزشکی نیز طی این ایام بهره‌برداری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، غبارروبی مزار شهدا، افتتاحیه میز خدمت با حضور معاونان دانشگاه، دیدار و تجلیل از خانواده کارمندان ایثارگر، برپایی ایستگاه فشارخون و واکسیناسیون در تمام مصلی‌های نمازجمعه استان، نشست هم‌اندیشی اساتید و... را از دیگر برنامه‌های عمومی این دانشگاه در هفته دولت برشمرد.

دکتر پورنقی با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت در راستای توجه به مناطق محروم و مرزی و ارجحیت مناطق کمتر برخوردار، عنوان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز این نگاه به صورت ویژه وجود دارد به همین خاطر در بازدیدها و برنامه‌های خود بر موضوع عدالت در سلامت تأکید داریم تا بتوانیم خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه دهیم.

وی یکی از مهم ترین رخدادها در ماه‌های گذشته را سفر ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت به خراسان شمالی اعلام و بیان کرد: نزدیک به 800 میلیارد تومان اعتبارات مصوب در حوزه‌های مختلف نظام سلامت درنظر گرفته شده است و با جذب به موقع این اعتبارات پیش‌بینی می‌کنیم اتفاق‌های خوبی در حوزه سلامت استان رقم بخورد.

 

 

انتهای پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷:۴۰

شناسه خبر: 102532

مطالب مرتبط :
افتتاح مرکز تکامل کودکان در خراسان شمالی

افتتاح مرکز تکامل کودکان در خراسان شمالی

مرکز تکامل کودکان زیر پنج سال خراسان شمالی در محل کلینیک امام علی (ع) بجنورد افتتاح گردید.

افتتاح سه طرح علوم پزشکی

بهره برداری از سه طرح سلامت محور در خراسان شمالی

سه طرح سلامت محور شامل آزمایشگاه مولکولی دانشکده پزشکی، دستگاه تشخیص بیماری سل و مرکز تکامل کودکان کلینیک امام علی(ع) بجنورد با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید.

همایش ایده تا ثروت خراسان شمالی

برگزاری همایش ایده تا ثروت در حوزه سلامت و پزشکی در خراسان شمالی

همایش ایده تا ثروت در مرکز نوآوری معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد.

دکتر احمد وثوقی مطلق

آغاز موج جدید کرونا در استان

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی: ویروس کرونا یک ویروس خاصی است، تا زمانی که فاصله ها کنترل و واکسیناسیون ادامه پیدا کند این سویه ضعیف می‌شود و کم‌کم به سمت ریشه کن شدن میرویم مجدد که فاصله ها و رعایت ها کم شود دوباره بیماری عود می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب