با محوریت سازمان بسیج علمی و پژوهشی گیلان انجام شد

بررسی مشکلات تالاب گیلان در قرارگاه جهاد علمی گیلان

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، گفت: راهکارهای علمی و عملی مشکلات تالاب گیلان روی میز مسئولان و چهره‌های علمی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، ایجاد قرارگاه علمی برای رفع مشکلات و نارسائی‌ها در کشور در سال جاری شدت بیشتری گرفته است.

 با نامگذاری امسال به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین توسط رهبر معظم انقلاب، انتظار است که دستگاه‌های اجرایی در این زمینه بیشتر پای کار بوده و از ظرفیت واحدهای فناور در این حوزه بیشتر استفاده کنند.

در کشور ظرفیت‌های علمی زیادی برای شناسایی و رفع مشکلات وجود داشت رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال‌ها تلاش دارد که مسئولان را متوجه ظرفیت‌های داخلی کشور کند.

در استان گیلان ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه وجود دارد که از این ظرفیت‌ها به صورت مناسب بهره‌برداری نمی‌شود.

سرهنگ جلیل قاسمی در جلسه‌ای که تحت عنوان حل مسئله تالاب در گیلان برگزار شد، اظهار کرد: باید توجه کنیم که ظرفیت‌های علمی مناسبی در گیلان در این مسئله وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: برای برون رفت از مشکلات تالاب‌ها نیاز داریم که چهره‌های علمی و دلسوز استان را درگیر مسئله کنیم.

مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، ادامه داد: در کنار ظرفیت‌های علمی قابلیت‌های اجرایی مناسبی در دستگاه‌های دولتی وجود دارد.

وی اضافه کرد: با وجود ظرفیت‌های علمی و قابلیت‌های دستگاه‌های اجرایی موضوع ساماندهی تالاب‌ها در استان گیلان مسئله لاینحل نیست.

قاسمی خاطر نشان کرد: آنچه که در استان گیلان در حال حاضر به آن نیاز داریم بحث همدلی برای توسعه است.

وی اضافه کرد: در سازمان علمی و پژوهشی استان گیلان ظرفیت‌های علمی مناسبی برای برون رفت مشکلات استان گیلان وجود دارد.

مسئول سازمان علمی و پژوهشی استان گیلان، خاطر نشان کرد: تعداد زیادی مراکز رشد با سازمان همکاری دارند و چهره‌های شاخصی عملی در این مراکز رشد فعال بوده که می‌توانیم از ظرفیت این چهره‌ها و شخصیت‌های علمی هم استفاده کنیم.

وی با اعلام اینکه سازمان بسیج علمی در استان گیلان سالیان سال با استفاده از حمایت‌های که در سطح کلان می‌شود، در حل بسیاری از مسئله توانمندی‌های جدی دارد، گفت: این سازمان مسئله و مشکلات را در شهرها شناسایی و برای برون رفت از مشکلات از ظرفیت نخبگان عضو این سازمان بهره‌برداری می‌کند.

قاسمی با اعلام اینکه سالیانه چندین طرح علمی در این مجموعه مورد حمایت قرار می‌گیرد،گفت: تعدادی زیادی از نخبگان با حمایت‌های این سازمان ایده‌های علمی خودشان را به طرح و سپس به محصول تبدیل کردند.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه تالاب ما باید مشکلات را به خوبی بررسی و برای رفع چالش از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی درخواست حل مسئله به صورت علمی کنیم.

قاسمی گفت: با توجه به پیشرفت علمی امکان رفع مشکلات تالاب‌ها وجود دارد به شرطی که وحدت رویه و همدلی وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در این جلسه راهکارهای ارائه شده برای رفع مشکل تالاب‌ ارائه شده و مقرر شد که پس از بررسی و تطبیق علمی به صورت عملیاتی اقدامات مناسب انجام شود.

انتهای پیام/

گفتگو از طاهره رضاپور

زمان انتشار: پنج شنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۳:۴۴

شناسه خبر: 102549

مطالب مرتبط :
۱

در قرارگاه جهاد علمی گیلان مطرح شد:

تقویت شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد گیلان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان، گفت: شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد باید تقویت شود.

۱

با حضور رئیس سازمان علمی و پژوهشی گیلان

مسئولان مرکز رشد شهید فخری زاده گیلان معرفی شدند

با حضور رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، مسئولان مرکز رشد شهید فخری زاده گیلان معرفی شدند.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

سازمان بسیج علمی، پژوهشی فناوری گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد.

۱۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

جلسه هماهنگی و هم اندیشی قرارگاه جهاد علمی در هفته پژوهش برگزار شد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه قدس گیلان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پژوهش، در این جلسه حمایت از طرح ها، پژوهش ها و ایده ها را به شکل کاربردی و مسئله محور برای رسیدن به قله های علمی و حل مسائل استان ضروری دانست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب