رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

مقدمات ایجاد دهکده کشاورزی در مازندران فراهم می‌شود/برنامه ریزی برای ایجاد سالانه چهار خانه خلاق روستایی

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برنامه ریزی برای ایجاد دهکده کشاورزی در مازندران خبر داد و گفت: مقدمات اولیه اجرای این طرح آغاز شده است.

قربانعلی نعمت زاده در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مازندران در ارتباط حمایت از شرکت های دانش بنیان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب حساسیت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را با نامگذاری شعار سال افزایش داده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه بر پایه سه رکن، علم، پژوهش و فناوری حرکت می‌کند، اگر علمی در مسیر پژوهش، فناوری و تبدیل به پدیده حرکت نکند این علم ابتر بوده و یکی از وظایف کلیدی بوده و دانشگاه باید به این سمت سو حرکت کند.

رئیس پارک علم  و فناوری مازندران خاطر نشان کرد: کشور در حال گذار از اقتصاد تجربه محور بر اقتصاد دانش محور است، این دوران گذار بسیار حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد: رویکرد اخیر پارک علم و فناوری در حوزه حمایت از شرکت های دانش بنیان به صورت جدی تغییر کرده است، پارک استان 6 مرکز رشد در 6 شهرستان داشته و طی سه شنبه دو مرکز جدید به این مراکز اضافه می‌شود.

نعمت زاده یادآور شد: این دو مرکز در شهرهای بابلسر و نوشهر در دست بهره‌برداری است که به توسط ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: در حوزه فناوری راه اندازی سه شتاب دهنده طی این هفته مقرر شده که به بهره‌برداری برسد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برنامه ریزی برای ایجاد کارخانه نوآوری خبر داد و افزود: برای یک برنامه چهار  سال ایجاد دو کارخانه نوآوری در استان خبر داد.

وی ادامه داد: ایجاد برج فناوری از دیگر برنامه‌های این مجموعه اعلام کرد که این برج در زمینه اقتصاد دانش محور بسیار موثر عمل می‌کند.

نعمت زاده از بهره‌برداری مرکز رشد کشاورزی در استان خبر داد و گفت: با توجه به کشاورزی بودن استان ضریب نفوذ فناوری در حوزه کشاورزی مناسب نیست برای افزایش ضریب نفوذ فناوری در حوزه کشاورزی این مرکز رشد راه اندازی شده تا زمینه دهکده فناوری کشاورزی فراهم شود.

وی اضافه کرد: ما امیدواریم که دو دهکده کشاورزی در استان را ایجاد کنیم، برنامه ریزی برای ایجاد خانه‌های خلاق در دستور کار است، پیش بینی کردیم که زمینه این خانه های خلاق در سطح روستاهای استان را فراهم کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران، گفت: در ابتدا کار این خانه‌های خلاق در روستاهای قائمشهر و بابلسر راه اندازی شده و پس از رفع مشکلات و موانع در سطح استان گسترش پیدا می‌کند.

وی در پایان گفت: در سطح کلان برنامه داریم که چهار خانه خلاق در هر سال در استان به بهره‌برداری برسد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اعلام اینکه ایجاد مرکز رشد فناوری برای هر شهرستان را در دستور کار داریم، افزود: به زودی مرکز رشد شهرستان بابل به‌ بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۵:۵۹

شناسه خبر: 102550

مطالب مرتبط :
نعمت زاده

پرفسور نعمت زاده مطرح کرد:

تشریح دلائل تغییر کاربری اراضی کشاورزی در کشور

استاد دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری دلیل تمایل کشاورزان و تولید کنندگان به تغییر کاربری اراضی کشاورزی را عدم حمایت مناسب دولت از تولید کنندگان واقعی بخشی کشاورزی اعلام کرد.

نعمت زاده

دانشمند هسته‌ای مازندرانی:

رهبر انقلاب با تزریق واکسن کرونا ایرانی به صورت عملیاتی از تولید داخل حمایت کرد

پرفسور نعمت زاده گفت: روش مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخل باید الگو سازی شود.

دانش بنیان

رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

فعالیت ۱۷۹ دانش بنیان در مازندران/ صدور محصولات شرکت‌های دانش بنیان مازندران به بیش از هفت کشور

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از فعالیت ۱۷۹ شرکت دانش بنیان در مازندران خبر داد و گفت: محصولات شرکت‌های دانش بنیان مازندران به بیش از هفت کشور دنیا صادر می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب