فارس هاب جنوب کشور می‌شود

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به امکان سنجی احداث دیتاسنتر ۱۰۰۰ رکی در فارس، از امکان تبدیل این استان به هاب منطقه جنوب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، امیرمحمدزاده لاجوردی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در سفر به استان فارس و دیدار با استاندار فارس اظهار داشت: سند الزامات شبکه ملی اطلاعات به منظور توسعه، ساماندهی و ایجاد یکپارچگی تنظیم شده تا به عنوان یک سند بالادستی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: به جهت امکان نگهداری اطلاعات و محتواهای داخلی در مراکز داده در داخل کشور حداقل سه قطب مرکز داده در سه استان باید ایجاد شود که این مهم از ملزومات شبکه ملی اطلاعات نیز می باشد.

معاون وزیر ارتباطات در توجیه راه اندازی قطب مرکز داده توضیح داد: در کشور با رشد ترافیکی داده مواجه هستیم، همچنین مباحث اقتصادی دلیلی دیگر برای احداث و راه اندازی قطب مرکز داده در سطح کشور است .

 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت استان فارس را یکی از سه استان مدنظر برای ساخت قطب مرکز داده یاد کرد و اذعان داشت: استان فارس با داشتن موقعیت مناسب جغرافیایی و ظرفیت های گوناگون آن، امکان تبدیل شدن به هاب منطقه جنوب را دارد و امکان سنجی احداث دیتاسنتر ۱۰۰۰ رکی در فارس آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از ملزومات و شاخص مهم برای راه اندازی و احداث قطب مرکز داده تامین زمین است که از آقای دکتر ایمانیه، استاندار فارس درخواست همکاری لازم را در این زمینه داریم .

دکتر محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در این جلسه ضمن اعلام همکاری تصریح کرد: استان فارس با ظرفیت و پتانسیل بالایی که در حوزه های گوناگون از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد، می تواند در توزیع ظرفیت ‌های ارتباطی کشور موثر واقع شود.

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴:۴۸

شناسه خبر: 102569

مطالب مرتبط :
ببب

دبیر سندیکای مخابرات ایران:

محوریت فعالیت ها شبکه ملی اطلاعات باشد

دبیر سندیکای مخابرات ایران گفت: با محوریت شبکه ملی اطلاعات باید از ظرفیت های بخش های مختلف دولتی و خصوصی استفاده کرد سپس کنفرانس ظرفیت را برگزار کرده و منویات را اجرایی کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب