با مشارکت سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

مرکز رشد فنی و مهارتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران به بهره‌برداری رسید

مرکز رشد فنی ومهارتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران با مشارکت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، یکی از اقدامات سازمان بسیج علمی و پژوهشی تقویت بنیه علمی در کنار شناسایی نخبگان و افراد علاقمند به توسعه علمی است.

سازمان بسیج علمی با فعالیت در همه استان‌های کشور و به تبع آن در شهرستان‌ها زمینه بروز خلاقیت و حمایت از نخبگان را در دستور کار خویش قرار داده است.

این مجموعه در استان مازندران با شناسایی استعدادها و پس از آن حمایت از طرح‌ها و ایده‌ها نخبگانی زمینه تقویت بنیه علمی جوانان و نوجوانان و افراد علاقمند به ایجاد کار را فراهم کرده است.

حمایت از طرح‌های فناورانه از تولید ایده تا تبدیل آن به پدیده یکی از اقدامات موثری بود که در طی سال‌های گذشته در استان عملیاتی شده است.

ایجاد مراکز رشد در شهرهای مختلف استان مازندران از دیگر کارکردهای این سازمان در شهرهای مختلف استان مازندران بوده است.

در همین ارتباط محمد هادی موذن رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران در حاشیه بهره‌برداری از مرکز رشد فنی ومهارتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران که  با مشارکت  این سازمان انجام شده است، افزود: این سازمان هفت مرکز رشد در حال فعالیت در شهرهای مختلف استان مازندران دارد.

وی خاطر نشان کرد:این مراکز رشد در شهرهای، بهشهر، ساری، قائمشهر، آمل،بابل، نوشهر فعال بوده که در مرکز رشد فنی و حرفه‌ای ساری دو شرکت وابسته به این سازمان فعال هستند.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از برنامه ریزی برای ایجاد دو مرکز رشد در شهرهای نور و بابلسر خبر داد.

وی اضافه کرد: با ایجاد این مراکز رشد زمینه دسترسی نخبگان و افراد علاقمند به حوزه برق و الکترونیک به تجهیزات آزمایشگاهی فراهم شده است.

موذن خاطر نشان کرد: طی تفاهمنامه با دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران مقرر شد که نخبگان طی فرایند اداری در صورت نیاز از ظرفیت این مراکز استفاده ببرند.

وی اضافه کرد: در کنار مراکز رشد بحث ایجاد پایگاه‌های علمی در دستور کار سازمان قرار داشته که این پایگاه‌ها در همه شهرستان‌ها فعالیت دارند.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خاطر نشان کرد: در کنار مراکز رشد بحث حمایت از نخبگان و تبدیل آنها به شرکت‌های دانش بینان نیز در برنامه کار این مجموعه قرار دارد.

وی با اشاره به همکاری مناسبی که بین اساتید دانشگاهی و سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان وجود دارد، افزود: توسعه ارتباط بین دانشگاه و مراکز رشد وابسته به سازمان بسیج علمی به صورت مناسب در حال افزایش است.

موذن با اعلام اینکه همه ادوات  آزمایشگاه حوزه برق و الکترونیک مرکز رشد فنی و حرفه‌ای در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان تهیه شده است، افزود: تلاش داریم که این ظرفیت در اختیار نخبگان استان برای پیش برد امور قرار دهیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸:۴۶

شناسه خبر: 102574

مطالب مرتبط :
ممنوع

ممنوعیت مصرف حشره کش دیازینون در اراضی کشاورزی

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از ممنوعیت مصرف حشره کش دیازینون در اراضی کشاورزی خبر داد.

ایده

تست پوینت بتونی حفاظت کاتدیک شب نمای خطوط لوله

جوان نخبه هفشجانی گفت: تست پوینت که در مسیر انتقال خطوط لوله های گاز نصب می شود مسیر خطوط لوله را مشخص می کند.

شتایی

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع گرگان:

راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقات کشاورزی هسته‌ای در گلستان

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع گرگان از راه‌اندازی پردیس علم و فناوری کشاورزی و آزمایشگاه تحقیقات کشاورزی هسته‌ای در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خبر داد.

بازدید علمی دانشجویان از گروه کارخانجات شیشه اردکان

گزارش تصویری/

بازدید علمی دانشجویان از گروه کارخانجات شیشه اردکان

در ادامه اردوهای راهیان پیشرفت جمعی از دانشجویان استان یزد به بازدید علمی از گروه کارخانجات شیشه اردکان رفتند و همچنین دانشجویان به بررسی چالش‌های این صنعت و ارتباط صنعت با دانشگاه و ورود طرحهای نخبگان دانشجویی به این صنعت پرداختند.

برگزاری مسابقات علمی مرکز رشد شهید مهدی میرخانی

مسئول مرکز رشد نوشهر خبر داد:

طرح شناسایی نخبگان علمی در مرکز رشد نوشهر

مسئول مرکز رشد شهرستان نوشهر از اجرای طرح شناسایی نخبگان علمی برای همکاری با مرکز رشد نوشهر وابسته به سازمان بسیج علمی و پژوهشی خبر داد.

سردار مسلمی

فرمانده سپاه کربلای مازندران:

شرکت‌های دانش بنیان در مازندران مورد حمایت قرار گیرند

فرمانده سپاه کربلای مازندران، گفت: شرکت‌های دانش بنیان در استان مازندران که برای رفع مشکلات مردم گام بر می‌دارند باید مورد حمایت قرار گیرند.

جهادگران علم و فناوری

فرمانده سپاه کربلای مازندران خبر داد

افتتاح دو مرکز رشد در سازمان بسیج علمی پژوهشی مازندران

فرمانده سپاه کربلای مازندران از افتتاح دو مرکز رشد توسط سازمان بسیج علمی پژوهشی مازندران ویژه ایام الله دهه فجر خبر داد.

موذن ۲

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

پیشرفت‌های علمی استان مازندران را مدیون پژوهشگران هستیم/طرح‌های پژوهشی در راستای رفع نیازهای استان هدایت شود

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: طرح‌های پژوهشی در راستای رفع نیازهای استان هدایت شود و از این طرح‌ها برای سیاست گذاری و اجرا استفاده شود.

هربعلی

ساخت دستگاه جوش حالت جامد در استان مازندران/ این تولید کننده نیاز به تسهیلات بانکی دارد

مدیرعامل شرکت باران دانش مازندران با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت دستگاه جوش حالت جامد در مازندران، گفت: برای تولید انبوه نیاز به تامین تسهیلات بانکی دارم.

حسنعی زاده

توسط نخبه مازندرانی

دستگاه سی‌ان‌سی ردیف پیچ اتوماتیک در مازندران تولید شد

نخبه عضو سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از تولید دستگاه سی ان سی دریف پیچ اتوماتیک در مازندران خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب