صدور ۵۴ پروانه بهره برداری صنعتی در خراسان شمالی

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از صدور ۵۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۱۳ میلیارد ریال در خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، حسین حاجی بگلو، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ۵۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۱۳ میلیارد ریال در مدت یکساله فعالیت دولت سیزدهم در این استان صادر شد.

وی اظهار داشت: راه اندازی این طرح های صنعتی موجب اشتغالزایی ۶۲۸ نفر شد که رقم قابل ملاحظه ای در سال های اخیر است.

حاجی بگلو افزود: در این مدت ۵۸۷ جواز تاسیس صنعتی با سرمایه گذاری ۸۰ هزار و ۴۴۵ میلیارد ریال صادر شد و با راه اندازی این طرح ها برای ۹ هزار و ۲۶ نفر اشتغال ایجاد می گردد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با اشاره به حمایت های دولت از رونق تولید و اشتغال در صنایع گفت: در یک سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: بررسی ۱۴۰ مورد درخواست ثبت سفارش واردات واحدهای صنعتی و بررسی یک هزار و ۴۳۳ مورد درخواست تامین سوخت واحدهای صنعتی و معدنی از دیگر اقدامات انجام شده در بخش صنایع و معادن استان در یک سال گذشته می باشد.

حاجی بگلو همچنین اعلام نمود: حدود ۴۰۰ واحد صنعتی در خراسان شمالی دایر است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در ادامه درباره پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی ادامه داد: ۴۰۶ فقره پرونده تسهیلات خانگی در دولت سیزدهم به ارزش بیش از ۲۷ میلیارد تومان به بانک های عامل ارسال شد.

وی تصریح کرد: در این مدت ۲۹۵ فقره پرونده منجر به پرداخت تسهیلات به میزان ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان شد که بر این اساس ۷۲ درصد از پرونده های معرفی شده منجر به دریافت تسهیلات گردید.

حاجی بگلو افزود: از این میزان ۴۲ فقره پرونده مشاغل خانگی به ارزش ۳۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهم چهار ماهه نخست امسال به بانک ها معرفی شده و در مرحله پرداخت است.

 

خراسان شمالی با دارا بودن ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ درصد آن ها در روستاها زندگی می کنند، دارای ۹ شهرک و ۹ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی است.

در نواحی و شهرک های صنعتی این استان ۳۲۷ واحد صنعتی جواز بهره برداری دارند که میزان اشتغالزایی آن ها ۴ هزار و ۹۱۱ نفر و میزان سرمایه گذاری در این واحد ها نیز ۸ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال می باشد.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۹:۴۸

شناسه خبر: 102577

مطالب مرتبط :
دکتر طالبی

در مصاحبه با مدیرعامل صندوق پژوهش خراسان شمالی:

صندوق پژوهش راهی برای گام برداشتن شرکتها در مسیر حرکت به سوی پیشرفت

عبدالحسین طالبی مدیرعامل صندوق پژوهش خراسان شمالی مأموریت این صندوق را توسعه فناوری های نوین، ارائه خدمات مالی به منظور کمک به تولید، توسعه و فروش فناوری های نوین دانست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب