کنفرانس علمی چالش‌های بارداری و زایمان

خاتمه مراسم کنفرانس یکروزه چالش‌های بارداری و زایمان که در محل هتل اسپیناس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در خاتمه کنفرانس یکروزه چالش‌های بارداری و زایمان که در محل هتل اسپیناس برگزار شد، مراسم گرامیداشت روز پزشک روز جمعه ۴ شهریور از طرف انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران با همراهی آژانس بازاریابی دیجی هلسینگ انحام شد که تجلیل از اعضای هیئت مدیره ۵ دوره قبلی برگزار شد.

ابتدا در این مراسم دکتر سودابه کاظمی اسکی رییس انجمن مذکور ضمن تبریک روز پزشک با ذکر یاد و نام شهدای مدافع سلامت عنوان کرد:

کرونا فرصتی را فراهم کرد تا اوج ایثار و از خودگذشتگی پزشکان دیده شود.

پزشکی، بسیار مفدس و ارزشمند است بطوریکه در قرآن کریم آمده و مَن احیاها فَکانما احَیا.

پزشکی قبل از آنکه یک حرفه و شغل باشد عشق و معرفت است.

پزشکان در اوج همه‌گیری نشان دادند گه چگونه برای زدودن آلام و درد دیگران حاضرند از بزرگترین سرمایه زندگی‌شان یعنی همان جانشان بگذرند. وی با اشاره به مشکلات عدیده پزشکان بویژه متخصصین زنان و زایمان اشاره داشت: مسئولین باید قدر این سرمایه‌های انسانی را بدانند و در جهت افزابش رضایتمندی این گروه بویژه جوانترها اقدامات اساسی و موثر داشته باشند.

در این مراسم از اعضای هیئت موسس و اعضای هیئت مدیره ۵ دوره قبلی انجمن و اساتید قدیمی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم از خانم دکتر ناهید سخاور به عنوان استاد بازنشسته دانشگاه و متخصص زنان و زایمان که سال‌های زیادی خدمات بسیار ارزنده در منطقه محروم سیستان و بلوچستان داشته اند به عنوان پزشک نمونه منتخب انجمن و همچنین از خانم دکتر زینب منصوری که در آزمون سراسری سال گذشته رتبه اول را کسب کرد تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم با تاکید به این موضوع که رمز عبور از مشکلات و چالش‌های موجود در گروه متخصصین زنان و زایمان تحکیم فضای همدلی و همراهی بین همه اعضا از اساتید پیشکسوت تا متخصصین جوان کشور بر لزوم برگزاری جلسات به منظور ایجاد وحدت رویه بین همه گروه‌های تخصصی این رشته و بهبود وضعیت کلی متخصصین این حرفه با هدف ارائه خدمات بهتر به مادران سرزمین مورد تایید قرار گرقت.

زمان انتشار: سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲:۳۹

شناسه خبر: 102587

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

پلاستیک متابولیسم مخرب سلول‌های ریه و کبد

آخرین یافته‌های دانشمندان و تاثیرات ذرات ریز پلاستیکی بر بدن و سلامت انسان

روزه داری

آنچه که باید در مورد دیابت و روزه داری بدانیم

یک متخصص تغذیه گفت: روزه داری برای بیماران دیابتی نوع دو که دیابت آن‌ها با رژیم غذایی کنترل می‌شود، مفید بوده و نه تنها بیماری آنان را تشدید نمی کند، بلکه کاهش وزن را نیز به همراه دارد که این امر برای دیابتی های با وزن اضافی موثر است.

برگزاری اولین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی متاراد

برگزاری اولین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی متاراد

اولین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی متاراد در تهران برگزار می‌شود.

بارداری

چرا باید زایمان زنان باردار طبیعی باشد؟

به دلایل مختلف از جمله عدم فرهنگ سازی و نبود اطلاعات کافی زایمان سزارین نسبت به زایمان طبیعی از اقبال بیشتری برخوردار است که باید با روش های مختلف روی این موضوع کار کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب