بهره برداری از سه طرح سلامت محور در خراسان شمالی

سه طرح سلامت محور شامل آزمایشگاه مولکولی دانشکده پزشکی، دستگاه تشخیص بیماری سل و مرکز تکامل کودکان کلینیک امام علی(ع) بجنورد با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، دستگاه جین اکسپرت (تشخیص بیماری سل) در آزمایشگاه مرکز بهداشت بجنورد با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه افتتاح و راه اندازی شد.

به کمک این دستگاه که به ارزش 20 میلیارد ریال و از سوی وزارت بهداشت تأمین شده است، در کوتاه‌ترین زمان نوع باسیل سل تعیین و همچنین مقاومت دارویی نسبت به آن مشخص می‌شود.

آزمایشگاه مولکولی دانشکده پزشکی بجنورد، دیگر پروژه‌ای بود که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری و جمعی از معاونان دانشگاه با هزینه‌ای بالغ بر 6 میلیارد ریال و در راستای خدمت به دانشجویان و اعضای هیئت علمی به بهره‌برداری رسید.

این آزمایشگاه به منظور اجرای طرح‌های پژوهشی گروه آموزشی پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی تجهیز و راه اندازی گردیده و همچنین آمادگی ارائه خدمات به سایر گروه‌های آموزشی به منظور انجام فعالیت‌های پژوهشی ملوکولی را دارد.

بر اساس این گزارش، دکتر پورنقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به همراه جمعی از مسئولان دانشگاه، مرکز تکامل کودکان در کلینیک ویژه امام علی(ع) بجنورد را نیز افتتاح کرد.

این مرکز با هدف پوشش مداخله و درمان به موقع اختلالات مربوط به رشد و تکامل کودکان و افزایش درصد پوشش خدمات غربالگری تکامل کودکان در سطح استان راه‌اندازی شد و ویزیت کامل کودکان ارجاع شده دارای اختلال تکاملی از مراکز جامع سلامت شهری و روستایی استان توسط تیم شامل فوق تخصص کودکان، شنوایی سنج، بینایی سنج، فیزیوتراپیست، کار درمان و روانشناس در این مرکز انجام می‌شود.

گفتنی است؛ 10 پروژه سلامت‌محور با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال طی هفته دولت از سوی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی آماده بهره‌برداری و افتتاح شده است.

 

 

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸:۲۲

شناسه خبر: 102589

مطالب مرتبط :
اولین رویداد ملی سرمایه گذاری فناوری سلامت خراسان شمالی

اولین رویداد ملی سرمایه گذاری فناوری سلامت خراسان شمالی

مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار می کند:

افتتاح مرکز تکامل کودکان در خراسان شمالی

افتتاح مرکز تکامل کودکان در خراسان شمالی

مرکز تکامل کودکان زیر پنج سال خراسان شمالی در محل کلینیک امام علی (ع) بجنورد افتتاح گردید.

دکتر جواد پورنقی

بهره‌برداری از ۱۰ پروژه درمانی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از بهره برداری ۱۰ پروژه درمانی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی طی هفته دولت خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب