موانع فعالیت مراکز صنعتی از زبان مدیرعامل سیمان لامرد

غلامزاده مدیرعامل سیمان لامرد گفت: قطعی گاز در زمستان، کمبود برق در تابستان و یا در دسترس نبودن قطعه و.... را از جمله مواردی است که این مجموعه صنعتی به سختی با آن دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لامرد، مهندس ابراهیم غلامزاده مدیرعامل سیمان لامرد در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ضمن گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، و هفته دولت و تبریک روز و هفته خبرنگار اظهار داشت: در دودهه گذشته که شهرستان لامرد با صنعت بیگانه بوده و معیشت مردم به امرار ومعاش در حوزه خلیج فارس وابسته بوده، سیمان لامرد اولین مجموعه بزرگ صنعتی شهرستان و بزرگترین کارخانه تولید سیمان استان فارس با شرایط خاص راه اندازی شد.

غلامزاده تصریح کرد: سیمان لامرد از جهات متعدد در سطح استان، کشور و حتی خارج از کشور از لحاظ کیفی و کمی دارای برند است.

غلامزاده با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقوله تولید اظهار کرد: امیدواریم این شرکت بعد از تثبیت کیفی وکمی تولید سیمان بتوانیم در سال های آینده با بهره برداری از خط دوم به افزایش ظرفیت برسیم.

وی گفت: تقریبا در طول یک دهه گذشته ۱۰۰درصد تولید و در بعضی سال ها تا ۱۲۰درصد ظرفیت تولید را داشته ایم.

غلامزاده تصریح کرد: این مجموعه صنعتی در این سالیان به حاشیه ها توجهی نداشته و تمام فکر و ذهن این مجموعه صنعتی این بوده که در تولید هیچ خللی ایجاد نشود و این مهم به سختی اتفاق افتاده است.

غلامزاده مدیرعامل سیمان لامرد، قطعی گاز در زمستان، کمبود برق در تابستان و یا در دسترس نبودن قطعه و.... را از جمله مواردی دانست که این مجموعه صنعتی به سختی با آن دست و پنجه نرم می کند.

وی با توجه به اشرافیت مجموعه سیمان لامرد به نیاز مردم منطقه مهر، بیرم، علامرودشت، بستک و لامرد به این سیمان با کیفیت اظهار کرد: بالاترین مصرف حدنیاز بازار لامرد به سیمان ۶۰۰ تن، مهر ۳۰۰ تن و پارسیان ۳۰۰ تن می باشد که همه این ها روزی ۲۵۰۰ تن میانگین مصرف سیمان باشد.

او خاطرنشان کرد: مجوز تاسیس خط دو سیمان لامرد گرفته شده که کارهای مقدماتی آن انجام شده و منتظر شرایط تحریم و سهولت بیشتر آن هستیم که وارد مرحله اجرایی آن بشویم.

 

غلامزاده به اجرا و پی گیری دو طرح گردشگری توسط این مجموعه بزرگ صنعتی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستای مسئولیت های اجتماعی ساماندهی آبگرم لامرد در دستور کار قرار گرفت اما متاسفانه به دلایل اختلاف فی مابین اداره اوقاف و منابع طبیعی به کندی پیش رفت و در نهایت با اوقاف نشستیم و طرح ساخت به ما پیشنهاد دادند که مربوط به ساخت حرم بی بی بانو بود که از توان ما خارج بود و طرح آبگرم و این ماده معدنی به حاشیه رفت.

این مدیر مجموعه صنعتی، در همین زمینه افزود: همراهی جهت ساخت مجموعه ابگرم وجود نداشت و اگر این همراهی وجود داشته باشد ما حاضر به ساماندهی و انجام این کار هستیم.

غلامزاده به مجموعه تفریحی گردشگری در حال ساخت سیمان لامرد اشاره کرد وگفت: ما به دو منظور تثبیت موقعیت اراضی لامرد و ایجاد منطقه گردشگری این مهم را انجام داده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در راستای طرح ملی جنگلانه و چهل هکتاری در تابناک کاشت انواع درختان مثمر و غیرمثمر، ساخت ۱۰۰ سکو، سرویس بهداشتی، ساخت مخزن بزرگ چندهزار متری جهت تامین آب درختان ساخته شده است.

غلامزاده در همین زمینه انتقاد شدیدی به متولیان ومسولین امر کرد و گفت: برق از کنار این مجموعه گردشگری در تابناک عبور کرده اما یک مرغداری در اراضی استان فارس و لامرد ایجاد شده و حوزه گازی تابناک به او برق را داده اما به این مجموعه گردشگری که متعلق به مردم شهرستان لامرد و برای تفریح مردم می باشد برق داده نمی شود.

وی افزود: عدم برق از سوی حوزه گازی تابناک به مجموعه تفریحی گردشگری سیمان لامرد به یک مطالبه مردمی تبدیل شده است و اگر روشنایی برقرار شود مردم و شهروندان به خوبی از این محیط بهره مند خواهند شد.

غلامزاده گفت: تمامی هزینه های شبکه شامل حق انشعاب، ترانس، پایه، و... توسط سیمان لامرد پرداخت می شود.

غلامزاده در ادامه تصریح کرد: تمام دستگاه‌های کارخانه سیمان لامرد بر اساس جدید‌ترین تکنولوژی روز جهان تهیه، نصب و راه‌اندازی شده است.

 

در پایان از رسانه های شهرستان لامرد من جمله محمود صابری زاده خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تقدیر شد.

 

خبرنگار: محمود صابری زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵:۱۳

شناسه خبر: 102603

مطالب مرتبط :
مشکل امروز کشور و جهان در حوزه دانشگاه لزوم تغییر شیوه دانش است/ دانشجو باید در محیط واقعی استعداد خود را کشف کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در نشست خبری مطرح کرد؛

مشکل امروز کشور و جهان در حوزه دانشگاه لزوم تغییر شیوه دانش است/ دانشجو باید در محیط واقعی استعداد خود را کشف کند

دهقانی اشکدری گفت: مشکل امروز کشور و جهان در حوزه دانشگاه لزوم تغییر شیوه دانش است لذا در این مورد نیازمند تربیت جوانانی دارای مهارت است که این مهارتها شامل مهارت‌های سخت(فنی و تخصصی) و مهارتهای نرم و ذهنی و رفتاری (از جمله اخلاق کسب و کار، تکریم استاد، کارآفرینی و ایده پردازی و غیره) به عنوان رسالت مهم دانشگاه است.

ییی

رئیس اداره آموزش و پرورش لامرد در گفت وگو با علم و فناوری خواستار شد:

ارتقاء هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در لامرد و مهر

رئیس اداره آموزش و پرورش لامرد گفت: باتوجه به صنعتی شدن لامرد، هنرستان های فنی و حرفه ای در شهرستان های لامرد و مهر ارتقاء خواهند یافت.

اصل

تشکیل ستاد احصاء مشکلات صنعت استان آذربایجان شرقی

ستاد احصا و حل مشکلات صنعت استان آذرباجان شرقی به همت معاونت علمی،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا با حضور نخبگان علم و صنعت در محل ساختمان شهید مدنی تشکیل جلسه داد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب