نخبگان پیشران توسعه جامعه هستند/ از ظرفیت اربعین برای اشتغالزایی جوانان استفاده شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: مطالبه گری نخبگان از وظایف اصلی این قشر تاثیرگذار بوده و قطعاً مسائل و مشکلات کشور با مطالبه گری نخبگان حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری علم و فناوری نیوز در ایلام، جلسه هم اندیشی اعضای خانه نخبگان بسیج استان ایلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ظهر امروز ( 09/06/1401) برگزار شد.

احصاء مسائل و مشکلات استان در کارگروههای تخصصی خانه نخبگان

«محمود علی پور» در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات خانه نخبگان بسیج استان ایلام بیان کرد: خانه نخبگان ایلام با فعالیت قریب به یک دهه توانسته است، ضمن احصاء مسائل و مشکلات استان در حوزه های مختلف، به ارائه راهکارهای عملیاتی در عرصه های گوناگون بپردازد.

وی فعالیت 10 کارگروه تخصصی در حوزه های اقتصاد، مدیریت، فضای مجازی، گردشگری، کشاورزی، آب و خاک، فرهنگی و اجتماعی و غیره را از فعالیت های شاخص خانه نخبگان استان برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه بخش اعظمی از اعضای کارگروههای تخصصی خانه نخبگان از اعضای هیآت های علمی دانشگاهها بوده که بصورت افتخاری در جهت احصاء مسائل و رفع نیازمندیهای استان خالصانه تلاش می کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در پایان اظهارات خود با دعوت از تمامی نهادهای استان جهت بهره گیری از ظرفیت نخبگان بسیجی در راستای کاهش و رفع مسائل و مشکلات تخصصی اذعان کرد: سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان آماده همکاری با سازمان ها و ارگانهای دولتی و خصوصی در راستای حل مسائل و نیازمندیها خواهد بود و امیدواریم با کار و تلاش گروهی، ضمن رفع مشکلات موجود، شاهد تحقق منویات مقام معظم رهبری باشیم.

نخبگان پیش برنده مسئولین در رفع مسائل و مشکلات هستند/ لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان بسیجی در کارگروههای استانی

«حجت الاسلام الله نور کریمی تبار» نیز در این دیدار، نخبگان را پیش برنده مسئولین در رفع مسائل و مشکلات مختلف دانست و عنوان کرد: مطالبه گری نخبگان از وظایف اصلی این قشر تاثیرگذار بوده و قطعاً مسائل و مشکلات کشور با مطالبه گری نخبگان حل خواهد شد.

وی فضای مجازی را فرصتی مناسب در جهت معرفی ظرفیت های استان معرفی و اظهار کرد: فضای مجازی قابلیت ارزشمندی در جهت معرفی استان ایلام به کشور خواهد بود و در شرایط کنونی که ایلام پایتخت خادمین سید الشهدا(ع) لقب گرفته است، رسانه ها با هم افزایی و هم صدایی ظرفیت های استان را به کشور معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام در بخش دیگری از اظهارات خود بر استفاده از توانمندی نخبگان بسیجی در کارگروههای تخصصی استانی اشاره و بیان کرد: باید تدابیر حضور نخبگان علمی در کارگروههای تخصصی استانی فراهم شود تا ضمن رفع مشکلات استان، شاهد روند رو به رشد توسعه در عرصه های مختلف باشیم.      

زیارت با معرفت زوار حسینی اهمیت ویژه ای دارد/استفاده از فرصت های اشتغال زایی در ایام اربعین

وی با تاکید بر اجرای ویژه برنامه های فرهنگی در جهت زیارت با معرفت زوارحسینی بیان کرد: در آئینه روایات ائمه معصومین (ع) بر زیارت با معرفت تاکید بسیار شده و لازم است در ایام اربعین حسینی که شاهد حضور خیل عظیم مردمی در مسیر کربلا هستیم، به این اصل مهم که یکی از اساسی ترین مسائل اعتقادی است توجه ویژه شود.

امام جمعه ایلام در پایان اظهارات خود با اشاره به فرصت های اقتصادی اربعین در استان بیان کرد: جوانان بسیاری در شهرهای مختلف کشور با هدف درآمدزایی در ایام اربعین راهی مرزهای غربی کشور خصوصاً مهران می شوند اما جوانان استان از این فرصت استفاده چندانی نبرده و در این راستا لازم است فرهنگ سازی مناسب جهت استفاده از این ظرفیت اقتصادی صورت گیرد.

گفتنی است در این نشست اعضای خانه نخبگان بسیج استان ایلام به بیان دیدگاهها و راهکارهای خود در جهت رونق اقتصادی اربعین در استان پرداختند.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷:۴۶

شناسه خبر: 102605

مطالب مرتبط :
نشست

نشست خانه نخبگان علمی بسیج شهرستان اردبیل

نشست خانه نخبگان شهرستان اردبیل با حضور نایب رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان و اساتید در سالن عطامهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.

نشست علمی «سفرنامه های عتبات عالیات از دوره صفوی تا روزگار معاصر» در کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری انجمن همگرایی مواریث تمدن ایرانی چهارشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۱ در آستانه اربعین حسینی برگزار شد. در این نشست محمدرضا رضوان طلب، بهاءالدین قهرمانی نژاد، نادر کریمیان سردشتی، لیلا عبدی خجسته، نوشاد رکنی، سعیده زادقناد و سیدبهشید حسینی سخنرانی کردند.

محمدرضا رضوان طلب گفت: سفر حال مسافرین حرم امام حسین(ع) را خوب می کند. اگر آن گونه که باید انجام بگیرد. سفر روی مسافر تاثیر دارد و مسافر را می سازد. تنها یک رفت و آمد نیست، یک تغییر رفتاری است. سفر اربعین ضمیر درون انسان ها را تغییر می دهد.

محمدرضا رضوان طلب، رییس کتابخانه و موزه ملی ملک: سفر اربعین ضمیر درون انسان ها را تغییر می دهد.

نشست علمی «سفرنامه های عتبات عالیات از دوره صفوی تا روزگار معاصر» در کتابخانه و موزه ملی ملک روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار شد. در این نشست محمدرضا رضوان طلب، بهاءالدین قهرمانی نژاد، نادر کریمیان سردشتی، لیلا عبدی خجسته، نوشاد رکنی، سعیده زادقناد و سیدبهشید حسینی سخنرانی کردند.

عسکس

نکاتی بهداشتی برای زائران اربعین در برابر آبله میمونی

در ازدحام جمعیت زائران اربعین خطر مبتلا شدن به آبله میمونی وجود دارد رعایت نکات بهداشتی می‌تواند در طغیان این بیماری موثر باشد.

پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی از نقاط قوت است/نگاه درآمدی به اصل ۴۴ هنوز ادامه دارد

حمیدرضا فولادگر گفت:

پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی از نقاط قوت است/نگاه درآمدی به اصل ۴۴ هنوز ادامه دارد

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی را از نقاط قوت دانست و گفت: در سیاست اصل ۴۴ در اقتصاد سیاست‌ها تبدیل به قانون شد اما در اجرا اولویت دولت‌ها حاکم شد و این نگاه فعلا هم ادامه دارد.

۷۰ درصد لبنیات صادره به روسیه از استان اصفهان/ مجلس معیشت دامپزشکان را پیگری کند

رئیس اداره کل دامپزشکی استان اصفهان:

۷۰ درصد لبنیات صادره به روسیه از استان اصفهان/ مجلس معیشت دامپزشکان را پیگیری کند

رئیس اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، در همایش ملی منطقه‌ای امنیت غذایی و فرهنگ سازی غذایی با تصریح این که۷۰ درصد لبنیات صادره به روسیه از استان اصفهان است، گفت: معیشت همکاران دامپزشکی خیلی مناسب نیست و نیاز به بازنگری و پیگیری در مجلس دارد.

صادرات مرغ حلال در حال انجام است

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور؛

حدود ۶۰۰ کشتارگاه با ناظر شرعی اداره می‌شود/صادرات مرغ حلال در حال انجام است

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در همایش ملی منطقه‌ای امنیت غذایی و فرهنگ سازی غذایی گفت: ۲۶۴ کشتارگاه طیور و ۲۹۱ کشتارگاه دام صنعتی و سنتی با ناظر شرعی اداره می‌شود و کشور در حال‌حاضر دارای برند حلال و صادرات مرغ حلال در حال انجام است.

دین مقدس اسلام نگاهش در رابطه با استفاده از گوشت یک نگاه اعتدالی است

مشاور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

یک گوشت حلال سه مرحله باید مباحث فقهی آن رعایت شود/در اروپا گوشت ذبح اسلامی را نافع‌تر‌ می‌دانستند

مشاور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که یک گوشت حلال سه مرحله باید مباحث فقهی آن رعایت شود، بعنوان ناظر شرعی در اروپا ، گفت: در اروپا گوشت ذبح اسلامی را نافع‌تر‌ می‌دانست، آنجا حتی برای ذبح هایی که از نظر ما باطل بودمشتری توی صف داشتد.

 ۲۴۵۰هکتار کشت گلخانه‌ای در استان اصفهان داریم

رئیس جهاد کشاورزی استان اصفهان:

پیشتازی استان اصفهان با ۲۴۵۰ هکتار کشت گلخانه‌ای/ استان در تولیدات دام و طیور هم رتبه‌های نخست را دارد

رئیس جهاد کشاورزی استان اصفها، در همایش ملی منطقه‌ای امنیت غذایی و فرهنگ سازی غذایی ضمت تصریح این که استان اصفهان از استان‌های پیشتاز در کشت گلخانه‌ای بوده با قریب ۲۴۵۰ هکتاراست، اعلام کرد: استان در تولیدات دام و طیور هم رتبه‌های نخست را دارد.

ی

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با مخترع آبدانانی

بی توجهی به نخبگان پدیده فرار مغزها را در پی دارد/تجاری سازی محصولات دانش بنیان چالشی پیش روی شرکت های دانش بنیان

علی دانیالی مخترع آبدانانی اظهار کرد: امیدواریم با هم افزایی نهاد های علمی و کاهش واردات محصولات مشابه شرکت های دانش بنیان داخلی، شاهد رشد و تقویت اقتصاد ملی و رونق اشتغالزایی در کشور باشیم.

۲۲

بررسی فرصت های اقتصادی اربعین در ایلام

رئیس خانه نخبگان بسیج استان ایلام اظهار کرد :حضور زائران عتبات عالیات در مرز مهران ، از عنایات ویژه خداوند به استان بوده ، و امیدواریم با همکاری و تعامل مسئولان بلند پایه کشوری ، برنامه ریزی های مناسب ، جهت زمینه رونق اقتصادی استان فراهم شود .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب