بازوی اقتصاد دانش بنیان سپاه رو به مردم، مجموعه پیشگامان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج، بازوی اقتصاد دانش بنیان دانش بنیان سپاه رو به مردم را شرکت پیشگامان دانست

جلسه پیگیری تفاهم نامه ها و مذاکرات رویداد ملی تا ثریا خراسان شمالی در محل پارک علم و فناوری با همکاری معاونت علمی-پژوهشی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی، پارک علم و فناوری استان، شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج و با حضور تعدادی از فناوران خراسان شمالی برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، مهدی حقی مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج گفت: جایی که بنیاد تعاون سپاه، بنیاد تعاون بسیج و قرارگاه خاتم بنا باشد توزیع اقتصاد دانش بنیان از پاسخ های فناورانه مردم استفاده کند، بازوی آنها مجموعه پیشگامان می باشد که این اتفاق را رقم بزند.

وی افزود: آن دسته از طرح هایی که بنا باشد از ظرفیت مجموعه های داخل سپاه استفاده کند، این اتصال از طریق مجموعه پیشگامان اتفاق می افتد.

حقی اظهار داشت: بعد از رویداد ملی تا ثریا که در خراسان شمالی برگزار گردید، سرمایه گذاری هایی برای برخی از  ارائه ها صورت گرفت و برخی را نیز به مجموعه های دیگر که اعلام نیاز می کنند ارتباط می دهیم.

هادی محمدزاده، معاونت علمی-پژوهشی سپاه حضرت جوادالائمه خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: یکی از اصلی ترین خلأهای تحقق اقتصاد دانش بنیان که در کشور وجود دارد عدم اتصال ظرفیت ها و عدم هم افزایی در بین مجموعه دستگاه های متولی است.

وی در ادامه افزود: در این دولت با نگاه هم افزایی که بین دولت و تمام ارکان نظام وجود دارد تحقق اقتصاد دانش بنیان صورت گرفته است.

محمدزاده گفت: اگر بخواهیم شعار سال را محقق کنیم و در تحقق شعار سال اقتصاد دانش بنیان را رقم بزنیم، باید در مسائل اولویت دار تمرکز کنیم.

وی تصریح کرد: اگر ما مجموعه های مراکز علمی بتوانیم برنامه ریزی داشته باشیم و ظرفیت ها را کنار هم قرار دهیم که فناور به راحتی بتواند مسیرش را پیش برده و علم و دانشش را به خوبی در صحنه عمل پیاده کند، به اقتصاد دانش بنیان کمک کرده ایم.

محمدزاده بیان کرد: حرکت های بزرگ به واسطه اقدامات دانش بنیان محقق خواهد شد لذا وظیفه داریم به تجاری سازی و محقق طرح های ارائه شده کمک کنیم.

در پایان  فناوران شرکت کننده در جلسه، مطالبات، خواسته ها و مشکلات خود را در جهت اجرای طرح و تجاری سازی بیان کرده و خواستار ایجاد راهی برای پیشبرد ایده ها و طرح های خود داشتند.

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲:۴۲

شناسه خبر: 102606

مطالب مرتبط :
دیدار

دیدار مهندس محمودی از مرکز رشد شهید احمدی روشن کرج

دیدار مهندس محمودی (مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای) از شرکتهای دانش بنیان مرکز رشد شهید احمدی روشن کرج

نمایشگاه و رویداد رفع نیازهای فناورانه حوزه کشاورزی خراسان شمالی

نمایشگاه و رویداد رفع نیازهای فناورانه حوزه کشاورزی خراسان شمالی

فن بازار منطقه ای خراسان شمالی با همکاری موسسه راهبردی بشری پژوه و سایر سازمان‌های های همکار در این رویداد پارک علم و فناوری خراسان شمالی، فن بازار ملی ایران و جهاد کشاورزی برگزار می کنند

شرکت های فناور و دانش محور حمایت می شوند

به منظور توسعه زیست بوم دانش بنیان؛

شرکت های فناور و دانش محور حمایت می شوند

به منظور توسعه فناوری های صنایع دفاعی و طی تفاهم نامه سه جانبه ای که میان صندوق حمایت از تحقیقات، نوآوری و توسعه فناوری های دفاعی، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و پارک علم و فناوری یزد امضا شد از شرکت های فناور و دانش محور به منظور توسعه زیست بوم دانش بنیان حمایت می شود.

پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی از نقاط قوت است/نگاه درآمدی به اصل ۴۴ هنوز ادامه دارد

حمیدرضا فولادگر گفت:

پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی از نقاط قوت است/نگاه درآمدی به اصل ۴۴ هنوز ادامه دارد

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی را از نقاط قوت دانست و گفت: در سیاست اصل ۴۴ در اقتصاد سیاست‌ها تبدیل به قانون شد اما در اجرا اولویت دولت‌ها حاکم شد و این نگاه فعلا هم ادامه دارد.

همایش

مسابقه ی بزرگ تجربه نگاری

برگزاری مسابقه بزرگ تجربه نگاری با رویکردهای ثبت تجربه و مستند نگاری در استان البرز

سرهنگ محمدزاده

هدف رویداد تا ثریا ایجاد ارتباط بین فناوران و سرمایه گذاران است.

سرهنگ هادی محمدزاده، معاونت علمی-پژوهشی حضرت جوادالائمه (ع) استان خراسان شمالی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری، هدف از برگزاری رویداد تا ثریا را ارتباط دادن فناوران استان با سرمایه گذاران استانی و کشوری دانست.

رویداد تا ثریا ارائه نیازهای فناورانه

اولین رویداد تا ثریا با محوریت ارائه نیازهای فناورانه اولویت دار در استان خراسان شمالی برگزار گردید

اولین رویداد تا ثریا با محوریت ارائه نیازهای فناورانه اولویت دار در استان خراسان شمالی و در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید. در این رویداد تعدادی از فناوران استان نیازهای فناورانه خود را ارائه داده و در محل میز خدمت با سرمایه گذاران جلسه ای تشکیل و جذب سرمایه تعدادی از طرح ها انجام گرفت. در پایان به تعدادی از فناوران برتر جوایزی به همراه تندیس رویداد تاثریا اهدا گردید.

سردار فرجی

برگزاری اولین رویداد ملی تا ثریا در خراسان شمالی

اولین رویداد ملی تا ثریا با محوریت سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور در خراسان شمالی، در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید.

دکتر قربانی

جلسه هم اندیشی مدیران شرکتهای دانش بنیان و رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی

رئیس پارک علم وفناوری خراسان شمالی گفت: ورود به عرصه بازار آزاد و بخش خصوصی تصمیم جسورانه ای است که می توانید با ورود به این عرصه استعدادهای خود را آنگونه که باید به نمایش بگذارید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب