مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان خبر داد؛

آموزش بیش از ۵ هزار دانشجویی در حوزه IT و اینترنت اشیاء

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان گفت: در راستای مهارت آموزی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی آموزش های IT با اولویت هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء را در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان؛ حمزه کرایلو، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: یکی از طرح‌هایی که در سال 1401 در حوزه دانشجویی بنا است به سرانجام برسانیم طرح «کهاد» و «نخلستان» است، در طرح کهاد سازمان فنی وحرفه‌ای کشور آموزش مهارتی دانشجویان و در طرح نخلستان مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی را پیگیری می‌کند.

کرایلو بیان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان منعقد کردیم و بنا داریم پنج هزار و 300 نفر از دانشجویان را در حوزه طرح کهاد و نخلستان آموزش مهارت بدهیم.

وی متذکر شد: در طرح کهاد دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی که دارند و نیاز بازار مهارت را از فنی و حرفه‌ای فرا می‌گیرند.
 

این مقام مسئول بیان کرد: بالغ بر 540 ساعت این افراد آموزش مهارتی می بینند و 18 تا 24 واحد دانشگاهی نیز برای این دانجشویان براساس این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

کرایلو گفت: در طرح نخلستان برای تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی مبتنی بر آموزش های IT با اولویت هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و یادگیری عمیق به روش پایتون و غیره اقدام می‌شود.

خبرنگار: داود خاندوزی

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹:۱۲

شناسه خبر: 102618

مطالب مرتبط :
پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی از نقاط قوت است/نگاه درآمدی به اصل ۴۴ هنوز ادامه دارد

حمیدرضا فولادگر گفت:

پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی از نقاط قوت است/نگاه درآمدی به اصل ۴۴ هنوز ادامه دارد

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی پیگیری‌ و مجاهدت دولت سیزدهم در بخش‌های اقتصادی را از نقاط قوت دانست و گفت: در سیاست اصل ۴۴ در اقتصاد سیاست‌ها تبدیل به قانون شد اما در اجرا اولویت دولت‌ها حاکم شد و این نگاه فعلا هم ادامه دارد.

ببب

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد؛

مرکز فنی و حرفه ای دومنظوره خواهران لامرد نیازمند تامین اعتبار

رئیس فنی وحرفه ای شهرستان لامرد گفت: مرکز فنی و حرفه ای دو منظوره خواهران لامرد با متراژ ۷۰۰ متر مربع که بابیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است هپچنان نیازمند تامین اعتبار است.

اینترنت اشیاء خط مقدم هوشمندسازی کشاورزی است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتو تاپ رایان مطرح کرد:

اینترنت اشیاء خط مقدم هوشمندسازی کشاورزی است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتو تاپ رایان در با بیان اینکه یک سیستم هوشمند کشاورزی داده محور است، گفت: اینترنت اشیاء خط مقدم فناوری در مزرعه است و هوشمندسازی و اینترنت اشیاء همیشه با هم فعالیت می‌کنند و از یکدیگر جدا نیستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب