مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان:

عملیاتی کردن بند دوم بیانه گام دوم انقلاب جدی گرفته شود

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، گفت: طرح عملیاتی کردن بند دوم بیانه گام دوم انقلاب موضوعی است که در مراکز علمی باید جدی گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، سید جلیل قاسمی در جلسه علمی حوزه‌های مقاومت استان گیلان، اظهار کرد: همه عوامل اجرایی در مراکز علمی و دانشگاهی و به تبع آن در سازمان بسیج علمی باید تلاش کنیم که بند دوم بیانه گام دوم انقلاب عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: آنچه را که مقام معظم رهبری تبین کردند به نفع کشور و نظام است و باید تلاش کنیم که راهکارهای عملیاتی کردن این بیانه را اجرایی کنیم.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، خاطر نشان کرد: نخستین گام برای علمیاتی کردن بند دوم بیانه گام دوم انقلاب بومی سازی این بیانه در استان است.

وی اضافه کرد: باید دید چه ظرفیت‌های در این استان وجود دارد و چه نیازهای در کنار این ظرفیت‌ها رفع می‌شود.

قاسمی خاطر نشان کرد: در کنار ظرفیت‌ها و نیازها باید استعدادها را ارزیابی کرد، در کنار شناسایی استعدادها باید پرورش افراد مستعد و دلسوز مد نظر قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ظرفیت مناسبی در کشور برای توسعه وجود دارد، افزود: در کنار توسعه باید مباحث علمی مد نظر قرار گیرد.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، ادامه داد: دلیل عقب ماندگی و بروز مشکلات در برخی از مسائل اجرایی کشور عدم استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی است.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب با شناسایی این نقطه ضعف به مسئولان هشدار دارد که باید برای تولیدات علمی و دانش بینان به صورت جدی برنامه مدون و مناسب داشته باشند.

قاسمی با اشاره به پیشرفت‌های که کشور در زمینه صنعت دفاعی به دست آورده است، افزود: فرمانده نظامی کشور با درک درست و شناسایی استعدادها و هدایت آنها ایران را به مرحله خودکفائی در صنعت دفاعی کشور رساندند.

وی گفت: رویه خودکفائی کشور در حوزه صنعت دفاعی می‌تواند در سایر بخش‌ها هم الگو گیری شود.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور خواستار توجه بیشتر به شرکت‌های دانش بنیان و در عین حال دانش بنیان شدن شرکت‌های تولیدی شد و گفت: در صورت عدم توجه به مباحث دانش بنیان روند فعالیت های تولیدی در بلند مدت دچار خدشه می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز تولید باید به صورت علمی در همه مراحل برنامه داشته باشد، اگر تولید متناسب با بررسی‌های علمی و مدون ارائه نشود با ورشکستگی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مواجه می‌شویم.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان در ادامه افزود: از ظرفیت چهره‌های دانشگاهی برای نقش آفرینی در حوزه تولید دانش بنیان باید استفاده شود.

وی گفت: در کنار حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال باید زمینه سازی مناسبی انجام شود که شرکت‌های در آستانه تولید به سمت دانش بنیان شدن حرکت کرده و واحدهای تولیدی فعال برای قرار گرفتن در جرگه شرکت‌های دانش بنیان گام بردارند.

انتهای پیام/.

گفتگو از طاهره رضاپور

 

زمان انتشار: جمعه ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶:۲۹

شناسه خبر: 102620

مطالب مرتبط :
بازدید

بازدید معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج کشور از مراکز علمی استان اردبیل

معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج کشور از مراکز علمی، خانه نخبگان استان اردبیل با حضور مسئولین علمی بازدید کردند.

۱

در قرارگاه جهاد علمی گیلان مطرح شد:

تقویت شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد گیلان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان، گفت: شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد باید تقویت شود.

۱

با حضور رئیس سازمان علمی و پژوهشی گیلان

مسئولان مرکز رشد شهید فخری زاده گیلان معرفی شدند

با حضور رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، مسئولان مرکز رشد شهید فخری زاده گیلان معرفی شدند.

​سازمان و مراکز علمی با بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی همکاری خوبی دارند

مسئول سابق سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع):

​سازمان و مراکز علمی با بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی همکاری خوبی دارند

​مسئول سابق سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع)گفت: این سازمان همکاری خوبی با سازمانها، دانشگاه ها و مراکز علمی دارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب