هزار راه نرفته در جذب دانشجویان خارجی در مازندران/جشن فارغ التحصیلی نخستین دانشجوی خارجی در مازندران برگزار شد

نخستین دانشجوی خارجی دانشگاه نوشیروانی بابل با دریافت مدرک تحصیلی قول داد از ظرفیت دانشی که آموخته برای رفع مشکلات منطقه خودش در عراق استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از ساری، مازندران استانی با داری قابلیت‌های متفاوت، کشاورزی، گردشگری،صنعتی و در سال‌های اخیر به چهره دانشگاهی هم تبدیل شده است.

وجود دانشگاه علوم پزشکی بابل، مازندران، دانشگاه بین المللی مازندران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دیگر دانشگاه‌های بخش دولتی و خصوصی این استان را به مرکز دانشگاهی نیز تبدیل کرده است.

پذیرش دانشجو از کشورهای مختلف یکی از کارکردهای است که چند سالی در دانشگاه مازندران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی آغاز شده است.

دانشگاه صنعتی نوشیروانی به دلیل اقدامات کاربردی مورد توجه بسیاری از دانشجویان کشورهای عربی قرار گرفته است.

علا شعلان ثغاب دانشجویی عراقی است که در روزهای اخیر از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شده است.

این دانشجو که به عنوان بورسیه وارد این دانشگاه شده، کارمند اداره برق عراق بوده است.

قابلیت‌های علمی این دانشگاه مورد توجه این فارغ التحصیل اهل عراق گرفته و در صورت هدایت مناسب می‌تواند سفیر مناسبی برای دانشگاه نوشیروانی بابل در عراق برای هدایت دیگر دانشجویان به سمت این دانشگاه باشد.

علاشعلان ثغال نخستین دانشجویی است که از دانشگاه بین المللی نوشیروانی بابل فارغ التحصیل شده است، باید تلاش کنیم که این آخرین نباشد و زمینه برای پذیرش دیگر دانشجویان از سراسر جهان باشیم.

با توجه به قابلیت‌های علمی که دانشگاه‌های کشور دارند با استفاده از ظرفیت سفارت خانه‌های خودمان در کشورهای همسایه می‌توان زمینه جذب و پذیرش دانشجویان کشورهای مختلف را در دانشگاه‌های بین المللی فراهم کرد.

علا شعلان ثغاب بنا دارد از دانشش برای حل معضلات و مشکلات اداره برق استان ناصریه عراق بهره‌ببرد؛ به نظر می‌رسد همین موضوع هم در جای خودش قابل تامل و بهره‌برداری است که از این فرصت می‌توانیم زمینه حضور تکنسین‌ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی را در کشورهای همسایه فراهم کنیم.

در همین ارتباط در حال حاضر 200 دانشجو بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نوشیروانی بابل مشغول به تحصیل هستند که نشان می‌دهد این دانشگاه ظرفیت مناسبی برای پذیرش دانشجو دارد.

در کنار حضور 200 دانشجو فرصت‌های شغلی برای هموطنان در بحث‌های مختلف صنفی ایجاد می‌شود که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت؛ با توجه به قابلیت‌های گردشگری استان مازندران از این ظرفیت‌ها می‌توان برای بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف بکارگیری کرد به شرطی که نقشه راه مناسبی برای توسعه در این زمینه وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵:۰۶

شناسه خبر: 102648

مطالب مرتبط :
 معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت:

تحصیل ۶ هزار دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت در همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاه های قطب ۷ کشور، اعلام کرد: ۶ هزار دانشجوی خارجی از ۶۰ کشور دنیا در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در ایران در حال تحصیل می‌باشند.

عابسی

عضو هیأت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل مطرح کرد

احتمال وقوع سونامی در سواحل مکران

عضو هیأت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اعلام اینکه در کشور ما تا حدودی حساسیت‌های نسبت به ایجاد سونامی ایجاد شده، گفت: احتمال وقوع سونامی در سواحل مکران مطرح است.

دستگاه

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه نوشیروانی بابل:

دانشگاه نوشیروانی بابل صاحب دستگاه XRD شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نوشیروانی بابل از خرید دستگاه دستگاه XRD برای دانشگاه صنعتی بابل شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب