رئیس دانشگاه هرمزگان گفت:

آنچه امروز از آن به عنوان اقتصاد دریاپایه یاد می‌کنیم ریشه آن در حقوق بین الملل است

دکتر صادقی گفت: دانشگاه هرمزگان دانشگاهی ماموریت گرا در حوزه حقوق دریایی و‌اقتصاد دریاپایه است

در اولین همایش بین المللی علوم دریایی با رویکرد نوآوری در اکوسیستم های آبی با تکیه بر اقتصاد دریا پایه به میزبانی دانشگاه هرمزگان مطرح شد:

دانشگاه هرمزگان به‌عنوان قطب علمی اقتصاد دریا پایه جهت تعاون دانشگاهی و اجرای سیاست‌های مأموریت گرایی وزارت عتف برنامه دارد و این همایش آغازی برای مرجعیت علمی توسط دانشگاهی که در کنار دریا  قرارداد است.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، دکتر محمدصادقی، رئیس دانشگاه هرمزگان ضمن عرض خیرمقدم خدمت دکتر نوحه‌گر معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه تهران، دکتر تاجبخش معاون وزیر راه و‌شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی، معاون سازمان سنجش، ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رییس پردیس کیش دانشگاه تهران و سایران در اولین همایش علوم دریایی گفت: یکی از بحث‌های اساسی بشر از آغاز، زیستن در دریا بوده است و با اندک واکاوی رویکردها در حوزه دریا می‌بینیم که جامعه بشری توانست در سال ۱۹۸۲ در کنوانسیون، خودش را به شکلی تنظیم کند که بر مولفه حاکمیت و مالکیت این موضوع  را نهادینه کند.

رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: آنچه امروز از آن به عنوان اقتصاد دریاپایه یاد می‌کنیم ریشه آن در حقوق بین الملل است. جنگ رژیم‌ها سبب شده که اقتصاد دریاپایه مطرح شود. وی افزود: اگر از اقتصاددریا پایه که محصول جنگ قواعد است یاد کنیم باید بپذیریم که چاره کار این است که همچنان گفتمان و نشست هایی داشته باشیم. 

صادقی گفت: دانشگاه هرمزگان برحسب ماموریت ها و تکالیت ملی بر مزیت‌های نسبی استان متمرکز است. همچنین دانشگاه هرمزگان دانشگاهی ماموریت گرا در حوزه حقوق دریایی و‌اقتصاد دریاپایه است. وی با بیان اینکه دانشگاه هرمزگان قطب علمی اقتصاددریا پایه است، گفت: اگر دانشگاه هرمزگان میزبان شماست  به این جهت که ساحلی ترین و دریایی ترین استانِ کشور، هرمزگان است.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸:۵۶

شناسه خبر: 102661

مطالب مرتبط :
داداش

رییس سازمان امور دانشجویان: مشکلات دانشجویان را به جای کمیته انضباطی در مراکز مشاوره دانشگاهی حل می‌کنیم

مشکلات دانشجویان را به جای کمیته انضباطی در مراکز مشاوره دانشگاهی حل می‌کنیم/همیاران سلامت به مدد مراکز مشاوره می‌آیند

 مسئولین کشوری به تقویت علوم دریایی کمک کنند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه تهران:ارائه ۱۵۰ مقاله علمی در همایش بین‌المللی علوم دریایی؛ مسئولین کشوری به تقویت علوم دریایی کمک کنند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه تهران افزود: وقتی از بحث نوآوری در اکوسیستم‌های آبی سخن می‌گوییم، منظور اکوسیستم مربوط به آبزیان، پوشش‌های گیاهان دریاییی و... که همگی‌ محورهای این همایش هستند.

ق

اولین همایش بین المللی علوم دریایی در هرمزگان برگزار شد

رئیس دانشگاه هرمزگان: اقتصاد علمی سلطه گر است که توانسته چالش‌های متفاوتی برای جامعه میزبان دریا خلق کند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب