ابتکاری نوین از شرکت های دانش بنیان:

تولید سه مدل جلیقه ضد گلوله بومی منحصر بفرد

بک شرکت دانش بنیان موفق شده تا سه مدل جلیقه ضد گلوله را با مشخصاتی منحصر بفرد و قابل رقابت با محصولات خارجی تولید کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،یک شرکت دانش بنیان موفق شده تا سه مدل جلیقه ضد گلوله را با مشخصاتی منحصر بفرد و قابل رقابت با محصولات خارجی تولید کند که می تواند کارایی های مختلفی را داشته باشد.

هادی قهرمانی دانشجوی کارشناسی الکترونیک دانشگاه همدان در خصوص دیگر محصولات  تولید شده توسط این شرکت بنیان می گوید: یکی از محصولاتی که در این نمایشگاه ارایه کرده ایم پرینتر سه بعدی است ودرکنار آن دستگاهی که خطایابی سیستم های استخراج را انجام می دهد و بالاخره دستگاهی که تشخیص و عیب یابی دستگاه های الکترونیکی را انجام می دهد.در واقع ما در سه حوزه برق و خدمات و الکترونیک فعالیت داریم.در این موضوعات هم ثبت اختراع و هم محصولات صنعتی داریم.

وی با ذکر اینکه هم اینک در یکی از پارکهای فناوری مستقر هستند در مورد روند تجاری سازی محصولات خود می گوید: البته بسیاری از تولیدات ما جزء محصولات مصرف عام نیستند و مشتری های خاص خودشان را دارند و طبیعتا تجاری سازی آنها نیز در همان چارچوب ها انجام شده است. مثلا ما محصولاتی را برای یک دانشگاه یا شرکت خاصی طراحی می کنیم که مختص خود آنهاست و به طبع مشتری این وسیله نیز خود آن مجموعه است. 

 جلیقه های ضد گلوله یکی از محصولات منحصر بفرد این مجموعه است که قهرمانی در تشریح قابلیت های آن می گوید: ما اینجا سه مدل جلیقه ضد گلوله را ارایه کرده ایم که الیاف داخلی انها پلی اتیلن است که نسبت به موادی که قبلا در این لباس ها استفاده می شده است، وزن بسیار سبک تری دارند. ما لباس های ضد گلوله را در سه فرم نظامی، لباس فرم سپاه و کت و شلوار طراحی کرده ایم که هر کدام می تواند کاربرد خاصی داشته باشد.

وی تصریح می کند: این لباس ها براساس آزمایش های انجام شده جلوی گلوله های کالیبر9 میلیمتر را به راحتی می گیرند و در نوع دیگری از این لباس ها ، حتی جلوی گلوله کلاش را نیز می گیرد.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸:۲۷

شناسه خبر: 102675

مطالب مرتبط :
عکس

گفتگوی کوتاه با یک کارآفرین دهه هفتاد اراكي:

جوان با انگیزه اراکی که با پشتکار و تلاش توانست یک کسب و کاری جدید راه اندازی کند

پرینتر سه بعدی به عنوان یک تکنولوژی سبز معرفی شده، با استفاده از تکنولوژی فیلامنت از مواد بازیافت شده در مقایسه با ساخت کاهشی، ضایعات کمتری بر جای می‌گذارد.

تصویر

امضای تفاهم نامه سه جانبه بین شرکت آب منطقه ای یزد و شرکت های دانش بنیان

در حاشیه برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی(تستا) بین شرکت آب منطقه ای یزد، شرکت تستا به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری امضا شد.

معتمدیان

استاندار آذربایجان‌غربی؛

لزوم استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان‌‌غربی گفت: از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بهره‌مند خواهیم شد و لازم است تا تشکل‌های صنفی و انجمن‌ها نیز در این راستا تقویت شوند.

هواپیمای جنگی

ساخت هواپیمای جنگی با پرینتر سه بعدی توسط چین

استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی در ساخت ادوات جنگی در چین عملی می شود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب