مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم:

به‌ازی هر یک میلیون نفر ۸۰۰ محقق در کشور فعال هستند

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، گفت: ، به ازای هر یک میلیون نفر ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر محقق داریم، افزود: همین عدد در کشورهای پشرفته حدود هشت هزار نفر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، محمد سیف بعد از ظهر امروز در جشنواره شهید فخری زاده مازندران، اظهار کرد: مسئولیت سنگینی بر عهده دانشمندان و پژوهشگران برای حفظ کشور وجود دارد.

وی با اشاره کسب مقام مازندران در حوزه پژوهش،گفت: همکاری‌های علمی بین وزارتخانه‌های مختلف در کشور باید انجام شود و این اقدام بسیار ضروری است.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، خاطر نشان کرد: در جی دی پی کشور کل هزینه های تحقیق و توسعه کشور نیم درصد است در حالی که کشورهای که حرفی برای گفتن سه چهار درصد از بودجه خویش را به امر تحقیق و پژوهش اختصاص می‌دهند.

وی با اعلام اینکه جمعیت پژوهشگر کشور چندان زیاد نیست، به ازای هر یک میلیون نفر 700 تا 800 نفر محقق داریم، افزود: همین عدد در کشورهای پشرفته حدود هشت هزار نفر است.

این مسئول خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های استان مازندران زیرساخت‎های برای توسعه در اختیار دارند که نیاز است به صورت متمرکز در جهت اهداف مشترک به کار گیری شود.

وی با اعلام اینکه واقعیت مسیر کشور بسیار سخت است، افزود: میزان بودجه‌ها و منابع ما محدود است با همین محدودیت‌ها باید زمینه توسعه کشور را فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم ادامه داد: وزارت علوم و وزارت کشور از یک سال قبل توافق کردند که دبیرخانه مشترک داشته باشند و نتیجه آن این بود که 24 ماموریت مشترک در حال انجام است.

سیف اضافه کرد: استانداری‌ها پای کار بودند و امید داریم مازندران که استان نمونه در پژوهش هست در این حوزه اقدامات مناسبی انجام دهد و زمینه برای توسعه در حوزه پژوهش را فراهم کند.

وی یادآور شد: در سطح ملی در سطح ستاد وزارت کشور 20 مامویت برای دانشگاه های بزرگ کشور تعریف شده و با همکاری وزارت کشور این موضوع تسریع پیدا کند.

معاون وزیر علوم خواستار تقویت ارتباط جایگاه صنعت و دانشگاه شده است و افزود: در برخی از نقاط کشور دانشگاه‌های ایجاد شده که برنامه‌ای برای توسعه و تقویت منطقه‌ای ندارد که در این دولت تلاش داریم زمینه تقویت ارتباط دانشگاه با قابلیت‌های مناطق را فراهم کنیم.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹:۰۵

شناسه خبر: 102679

مطالب مرتبط :
جاوید

استاندار مازندران مطرح کرد:

پاسخ مثبت هند به پروژه پژوهشی مازندران روی محصول کیوی

استاندار مازندران، گفت: رژِیم اشغالگر قدس برنامه داشت که نسبت به صادرات کیوی این استان به هند اخلال ایجاد کند که مسئولان هندی به تحقیقات پژوهشی دانشمندان این استان اعتماد کرده و نسبت به خرید این محصول اقدام کردند.

تصویر

گزارش تصویری/ مراسم تجلیل از پژوهشگران نمونه دانشگاه اردکان

طی مراسمی از پژوهشگران نمونه دانشگاه اردکان تجلیل شد از پژوهشگران نمونه و افتخار آفرینان پژوهش و فناوری دانشگاه اردکان در سطوح ملی و بین المللی تجلیل به عمل آمد.

تصویر

طی مراسمی با حضور مسئولان؛

پژوهشگران نمونه دانشگاه اردکان تجلیل شدند

از پژوهشگران نمونه و افتخار آفرینان پژوهش و فناوری دانشگاه اردکان در سطوح ملی و بین المللی تجلیل به عمل آمد.

پژوهشگر برتر کشوری

دانش‌آموز کرمانی پژوهشگر برتر کشوری در سومین جشنواره علمی‌پژوهشی / استفاده از نانوذره هسته خرما به‌عنوان منبع تغذیه برای اولین‌بار در ایران

نگین دریجانی دانش‌آموز پایه یازدهم تجربی دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان فرزانگان شهرستان بم در سومین جشنواره علمی‌پژوهشی گرایش گیاهان دارویی به‌عنوان پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شد.

مدارس عشایری

عدم اجرای اساسنامه مدارس عشایری

محمدرضا سیفی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از عدم اجرای اساسنامه مدارس عشایری خبر داد .

كيت

برای نخستین بار در كشور

تولید کیت کنترل کیفی بیولوژیک اتوکلاو در استان مركزي

واحد فناور «ساتراس زیست فناور» مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین نخستین‌بار در کشور موفق به تولید«کیت کنترل کیفیت بیولوژیک اتوکلاو شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب