در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد منعقد شد؛

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

دکتر «مهران فاطمی» استاندار یزد در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و اعضای ستاد برگزار شد، با اشاره به عقب افتادگی بخش کشاورزی از حوزه دانش بنیان نسبت به بخش های صنعت و خدمات، گفت: ایجاد تحول در بخش کشاورزی مستلزم استفاده از فناوری و دانش روز در این حوزه و انجام حرکت های فناورانه با بهره گیری از نرم افزارها و تجهیزات بروز است.

وی در ادامه با اشاره به دیدگاه های مطروحه در خصوص فعالیت کشاورزی در اقلیم های گرم و خشک و کم آب و عدم تمرکز بر این بخش و فراهم سازی زیرساخت های آن، اظهارداشت: یزد نماد غلبه اراده انسان ها بر محدودیت ها است و موید این امر، شکل گیری تمدن در این اقلیم با وجود شرایط خاص حاکم بر آن و با تکیه بر علم، تجربه و ابتکار گذشتگان است.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به نقش مهم بخـش کشـاورزی در تأمین امنیت و اقتدار غذایی اشاره و خاطرنشان کرد: رسوخ علم و فناوری در حوزه کشاورزی می تواند راهگشا و موجب افزایش بهره وری در این حوزه شود.

دکتر فاطمی با اشاره به بخشی از اقدامات در حال پیگیری و انجام در حوزه کشاورزی در سالجاری، تصریح کرد: امید است فرهنگ نوآوری و فناوری به تدریج جای خود را در همه ارکان این زیست بوم پیدا کرده و در این مسیر؛ که به اذعان کارشناسان بهترین مسیر جهت پیشبرد برنامه های این حوزه است، با سرعت روبه رشدی حرکت کنیم.

در پایان این نشست توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۳:۲۶

شناسه خبر: 102679

مطالب مرتبط :
سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

 برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری در این بخش

استاندار یزد مطرح کرد؛

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری است

فاطمی گفت: یزدی ها از گذشته مبتنی بر علم و فناوری و اقتضای زمان خود اقدام به ساخت سازه های ابتکاری و منحصر بفرد کرده و مسائل و چالش های موجود را از پیش رو بر می داشتند.

هوشمندسازی کارخانجات و معادن باعث افزایش نرخ بهره وری می شوند

در نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان یزد مطرح شد؛

در استان یزد آمار کمی از بازگشت نخبگان یا نگه‌داشت آنان وجود دارد

دکتر رحمانی گفت: در استان یزد آمار کمی از بازگشت نخبگان یا نگه‌داشت آنان وجود دارد و نیاز است در برنامه‌های تحولی به این موضوع به طور جد پرداخته شود.

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مرکز تحقیقات شوری استان يزد

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مرکز تحقیقات شوری استان يزد/ مرکز شوری؛ مشاوره راهبردی سامانه های نوین آبیاری استان یزد

دکتر خیام نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از مرکز تحقیقات شوری استان يزد بازدید کردند.

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی یزد

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی یزد

نکویی به همراه مسئولان از قسمتهای مختلف کلکسیون و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی یزد بازدید کرد.

دانش بنیان کردن بخش کشاورزی یکی از راه‌های بهبود عملکرد این بخش است

نماینده ولی فقیه در یزد در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

دانش بنیان کردن بخش کشاورزی یکی از راه‌های بهبود عملکرد این بخش است

آیت الله ناصری گفت: دانش بنیان کردن بخش کشاورزی یکی از راه‌های بهبود عملکرد این بخش است و مسئولان باید برای تحقق این امر تمام تلاش و ظرفیت خود را به کار گیرند.

دکتر لطیفی

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت و با خبرگزاری علم و فناوری؛

نگاه ویژه دولت سیزدهم به دانش بنیان ها/ برای جذب نخبگان در بدنه دستگاه های اجرایی برنامه ویژه ای داریم

میثم لطیفی گفت: طی ماه‌های اخیر در دولت، آیین‌نامه‌های متعددی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های مختلف تهیه شده است تا شرکت‌های دانش‌بنیان که در این دوران بخش عمده‌ای از ارزش‌افزوده اقتصاد توسط آن‌ها ایجاد می‌شود فعال‌تر از گذشته باشند.

ایجاد شهرک های فناوری و ش بنیان و شهرک های تولید انرژی خورشیدی

استاندار یزد:

«اشتغال فناورانه» ؛ نسخه عملیاتی حل مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

فاطمی نسخه حل مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را «اشتغال فناورانه» عنوان و گفت: در صورت تغییر فضای اکوسیستم اشتغال استان به اشتغال فناورانه، شاهد تغییر فرهنگ استان و حل دیگر مسائل استان خواهیم بود.

بهترین نقاط را در دانشگاه ها برای معرفی پارک علم و فناوری داشته باشیم

استاندار یزد در در دوازدهمین نشست ستاد نوآوری و اقتصاد دانش بنیان مطرح کرد؛

باید بهترین نقاط را در دانشگاه ها برای معرفی پارک علم و فناوری داشته باشیم

استاندار یزد گفت: مثل همیشه که وارد یزد شدید اثرات ماندگاری از خود برجا گذاشتید امروز نیز مسکن نخبگان باید حل شود و لازم است که بهترین نقاط را در دانشگاه ها برای معرفی پارک علم و فناوری داشته باشیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب