استاندار یزد مطرح کرد؛

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری است

فاطمی گفت: یزدی ها از گذشته مبتنی بر علم و فناوری و اقتضای زمان خود اقدام به ساخت سازه های ابتکاری و منحصر بفرد کرده و مسائل و چالش های موجود را از پیش رو بر می داشتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، دکتر «مهران فاطمی» استاندار یزد در نشست مشترک با معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، یزد را استات غلبه اراده انسان ها بر محدودیت ها دانست و اظهار داشت: یزدی ها از گذشته مبتنی بر علم و فناوری و اقتضای زمان خود اقدام به ساخت سازه های ابتکاری و منحصر بفرد کرده و مسائل و چالش های موجود را از پیش رو بر می داشتند.

وی با اشاره به دغدغه های موجود در خصوص کم آبی و طرح موضوعاتی مبنی بر عدم پرداختن به حوزه کشاورزی، اظهارداشت: دنیا؛ دنیای پذیرش محدودیت ها نیست و نفوذ علم و فناوری به حوزه کشاورزی می تواند راهگشا و موجب افزایش بهره وری در این حوزه شود.

استاندار یزد با بیان این که نوآوری و بهره وری یکی از محورهای اساسی مسیر ریل گذاری شده برای پیشرفت و توسعه استان است، خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی یکی از محورهای برجسته سند تحولی استان یزد است که متناسب با ظرفیت ها و شرایط حاکم بر استان پروژه های تحولی تعریف و در دستور کار اجرا قرار گرفته است.

دکتر فاطمی در ادامه تامین امنیت غذایی پایدار را مسئله ای جدی خواند و تصریح کرد: هرگونه وابستگی خارجی در این حوزه، چالش هایی را برای کشور به دنبال خواهد داشت کما اینکه سابقه دشمنان در موارد دارای وابستگی دارویی به تولیدات خارجی، کاملا روشن و بر همگان مبرهن است.

استاندار یزد ادامه داد: با توجه به اعمال تحریم‌ها و جنگ نابرابر اقتصادی، موضوع تامین امنیت غذایی مردم از طریق تولید در کشور و مقوله خودکفایی، امری مهم و حیاتی است و باید برنامه ریزی های لازم در این حوزه صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت راه اندازی دهکده های تحقیقات و فناوری جهت استفاده بیش از پیش علم و فناوری در حوزه کشاورزی اشاره و نسبت به حمایت از راه اندازی این مرکز در استان یزد به منظور توسعه کشاورزی های متناسب با اقلیم یزد و افزایش بهره وری های این حوزه، اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳:۱۸

شناسه خبر: 102680

مطالب مرتبط :
سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

بذر

تسهیل روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیل روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی را اعلام کرد.

 برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد منعقد شد؛

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

هوشمندسازی کارخانجات و معادن باعث افزایش نرخ بهره وری می شوند

در نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان یزد مطرح شد؛

در استان یزد آمار کمی از بازگشت نخبگان یا نگه‌داشت آنان وجود دارد

دکتر رحمانی گفت: در استان یزد آمار کمی از بازگشت نخبگان یا نگه‌داشت آنان وجود دارد و نیاز است در برنامه‌های تحولی به این موضوع به طور جد پرداخته شود.

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مرکز تحقیقات شوری استان يزد

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مرکز تحقیقات شوری استان يزد/ مرکز شوری؛ مشاوره راهبردی سامانه های نوین آبیاری استان یزد

دکتر خیام نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از مرکز تحقیقات شوری استان يزد بازدید کردند.

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی یزد

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی یزد

نکویی به همراه مسئولان از قسمتهای مختلف کلکسیون و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی یزد بازدید کرد.

ایجاد شهرک های فناوری و ش بنیان و شهرک های تولید انرژی خورشیدی

استاندار یزد:

«اشتغال فناورانه» ؛ نسخه عملیاتی حل مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

فاطمی نسخه حل مسئله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را «اشتغال فناورانه» عنوان و گفت: در صورت تغییر فضای اکوسیستم اشتغال استان به اشتغال فناورانه، شاهد تغییر فرهنگ استان و حل دیگر مسائل استان خواهیم بود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب